Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 45 év felett vállalnak...

Akik 45 év felett vállalnak gyereket, azok miért nem gondolnak bele, hogy mire dolgozni fog a gyerek, már majdnem 70 évesek lesznek és nem lesz annyi türelmük?

Figyelt kérdés

Pontozzatok le nyugodtan, de úgy gondolom hogy ennyi év felett már felelőtlenség gyereket vállalni és kiszúrás is a gyerekkel.


Gondoljunk bele, mire a gyerek kamasz lesz 57-58 évesek a szülők, mire leérettségizik 64 évesek. Ebben a korban sokan már nem annyira türelmesek, főleg nagy teher egy kamaszkor, ami ugye mindenkinél jelen van. Ráadásul nagyobb a generációs szakadék és nem értenék az ilyen korú szülők, a gyerek világát.

60 év felett már van az "itt fáj, ott faj", a sok gyógyszer.



2021. szept. 5. 12:23
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
27%
Azért, amiért azok sem, akik túl fiatalon, pénz nélkül, stabil párkapcsolat nélkül stb belevágnak. Mert tudatlan, primitív idióták.
2021. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
95%

Nem törvényszerű, hogy 60 évesen már lepusztult legyél. Tudod, vannak emberek, akik odafigyelnek a testükre. Vagyis hátha hallottál már róla, hogy ilyen is van.

Ugyan én nem fogok 45 évesen vagy később gyereket vállalni (terveim szerint), de azt bizton állíthatom, hogy igazán fiatal felnőtt koromban ki nem állhattam a gyerekeket, semmi türelmem nem volt hozzájuk. Ez azért mostanra elég sokat változott, igaz mások gyerekéhez most sincs türelmem. Anyám 22 évesen szült, tesómat két évvel később. Mondhatnám, hogy a béke és a türelem szigete volt, de baromira nem lenne igaz...

Később meg ki tudja mi lett volna.

Amúgy én nem látom a fiatal anyáknál azt a fene nagy türelmet, amiről te itt beszélsz. Az életkörülményektől is függ ez szerintem. Barátnőm például azóta türelmesebb a gyerekeivel, amióta elvált az apjuktól.

2021. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
87%

Az öcsém későbbi gyerek, 11 év van köztünk. Hozzá sokkal több türelmük volt a szüleinknek mint hozzám és a húgomhoz, pedig miattunk akár el is fogyhatott volna a türelmük mire ő jött.


Én ezt a kérdést inkább abból a szempontból közelíteném, hogy az unokákat már nem biztos, hogy megélik, és esélyes, hogy 10-20 évvel kevesebb idő jut egymásból, - a váratlan tragédiák lehetőségét most kizárjuk.

A mi családunkban olyan 70 év körüli az életmaximum, ha valóban így lesz, akkor apunak még van hátra 11 éve. Én addigra 40 leszek, az öcsém még csak 29.

Ha belegondolok, hogy most vagyok 29, és mostanra apu nem lenne……

Barátnőm szintén késői gyerek volt, egy új házasságból, ő 19 volt amikor apukája meghalt, míg a nővére már vagy 40 éves, 2 gyerekkel.

2021. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
24%
Engem az szomorít el szülésznőként, hogy teljesen normálisnak tartják, hogy 40-45 fölött szüljék az elsőt és csodálkoznak, hogy csak lombikkal sikerült nagy-nagy nehezen. Másfelől pedig rémisztő ugyanis 24 éves vagyok és a legtöbb volt osztálytársam árva vagy félárva, ami azt jelenti, hogy 45-55 év között hunytak el a szüleik. Ebbe vajon bele gondolnak a 40 évesen még fiatal vagyok anyukák?!
2021. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
69%
Senkit sem érdekel, hogy mit gondolsz.
2021. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy látom, hogy a fiatalok türelmetlenek.
2021. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
91%
Az ember bölcsebb később, jobban odafigyel, de nem olyan aktív. Talán a sportos irányultságra nincs olyan serkentő hatással mint egy huszonéves emberke. Hogy miért vállal gyermeket? Szerintem a gyermek csak úgy megfogan, és a sorstól egy ajándék, lehetőség, egy óriási adag szeretet. Csak jön, és ott van, és az jó.
2021. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
78%
Nem a kortól függ, hogy mikor lesz türelmetlenebb vki egy gyerekkel. Személyiség függő, és sok minden más is befolyásolhatja. Nekem inkább az szúrja a szemem, hogy lehet meg sem éri a szülő, hogy a gyereke felnőjjön, akkor mi értelme ilyen későn gyermeket vállalni? Persze egy fiatallal is történhet vmi, de kisebb az esélye. De persze mindenki maga tudja, ez legyen az ő problémájuk.
2021. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
87%

Apukám 43 volt mikor születtem. De ő egy nyugodt, laza ember volt vilag eleteben. Anyukám 17 evvel fiatalabb nála, őt sem mondanám idegbajosnak max néha túlaggódta a dolgokat.

Különben 70 évesen egy dolgozó felnőtt gyerekhez milyen türelem kell? 😁

Én 20 évesen szültem amúgy és van türelmem. Mondjuk mivel a gyermekvédelemben dolgozom ide kell is. De nem életkor szerint tudnám csoportosítani a kollégáimata türelmi szintjük alapján. Ez nagy részben mentalitás kérdése 😊

2021. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Na meg vannak, akik sok gyerekeket szülnek, az elsőnél még fiatalok, az utolsónál már középkorúak. Szerintem nincs ezzel gond. Türelem, egészség is személyfüggő. Van, aki idősebben már tudatosabban neveli a gyerekét, és persze van idősebben is, aki csak azt hiszi, majd csak lesz valahogy.
2021. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!