Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 45 év felett vállalnak...

Akik 45 év felett vállalnak gyereket, azok miért nem gondolnak bele, hogy mire dolgozni fog a gyerek, már majdnem 70 évesek lesznek és nem lesz annyi türelmük?

Figyelt kérdés

Pontozzatok le nyugodtan, de úgy gondolom hogy ennyi év felett már felelőtlenség gyereket vállalni és kiszúrás is a gyerekkel.


Gondoljunk bele, mire a gyerek kamasz lesz 57-58 évesek a szülők, mire leérettségizik 64 évesek. Ebben a korban sokan már nem annyira türelmesek, főleg nagy teher egy kamaszkor, ami ugye mindenkinél jelen van. Ráadásul nagyobb a generációs szakadék és nem értenék az ilyen korú szülők, a gyerek világát.

60 év felett már van az "itt fáj, ott faj", a sok gyógyszer.



2021. szept. 5. 12:23
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
73%
Tőlem annak hiszel akinek akarsz. Pont emiatt a hozzáállás miatt nem vizsgálják a fiatal anyákat. Nem kockázatról beszéltem, fuss neki mégegyszer. Hanem arról, hogy 35 év felett több vizsgálaton vesznek részt a nők így a genetikai betegségek egy része, melyet vizsgálni lehet sokkal nagyobb arányban derül ki, mint a fiatal anyáknál. A fiatalság önmagában nem garancia. A kockázat alacsonyabb fiatal korban, de 35 év felett általában nem a kockázatban bíznak a nők.
2021. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
17%
Hülyeséget írsz, engem is vizsgálnak ugyanúgy -.- mindenkit vizsgálnak, csak a fiataloknak jobbak az esélyei.
2021. szept. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
91%

Azért ez nem ilyen fekete vagy fehér.


Millió és egy oka lehet a késői gyerekvállalásnak.


Legfőbb az anyagi háttér. Számtalan fiatal lakik még 30 évesen is otthon, a szülőknél, lakásra gyűjtögetve, hogy a viharba vállaljon gyereket?


A másik rendkívül fontos tényező, a nők munkaerőpiaci helyzete. Ezt szerintem ragoznom sem kell.


A lényeg, hogy senkinek, semmi joga bírálni egy másik embert gyerekvállalási szokásai alapján.

2021. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
#32, 35 felett jóval több extra vizsgálat van, mint 35 alatt. -.-
2021. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
53%
Istenem, bárcsak én lennék olyan biztos magamban mint te. Kicsit nézz utána a dolgoknak. Neked gondolom 24 évesen sem nipt teszted, sem cvs-ed, sem amniocentézised nem volt. Örülök, hogy egészséges gyereked született, de hidd el sok 24 évesnek nem, mert a vizsgálható genetikai betegségek kb. 70%-a látható az ultrahangon. És én innentől kiszálltam, mert teljesen fogalmatlan vagy, ami meg nem lenne probléma de másnak a mondandóját hülyeségezed le. Azt, ami egy pici utánajárással előtted is világos lenne.
2021. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
63%

37 évesen első hónapban teherbe estem, problémamentes terhesség, és egy makk egészséges kisbaba az eredmény. És nem én vagyok az egyetlen. Meséljen még valaki légyszi a leromlott termékenységemről, meg a genetikai betegségek vállalhatatlan szintű kockázatáról.

Nem azért egyre több a medő vagy nehezen termékenyülő pár, mert előbb karriert építenek, hanem azért mert a sok, például élelmiszernek csúfolt méreg hazavágja a testüket. A szerencsésebbekét később, a kevésbe szerencsésekét már tizenévesen! Persze sokszor csak olyan szinten, hogy az ne legyen látható (nem találnak orvosi okot az elmaradó gyermekáldásra), máskor meg vannak látható jelei (endometriózis, pcos, IR, életképtelen hímivarsejtek, csökkent spermaszám, tesztoszteron, stb).

Nevetséges (vagy inkább ijesztő, nem is tudom), hogy mennyi ember feljogosítva érzi magát, hogy minden szinten beleugasson mások dolgába, vagy hogy elítéljen, de legalábbis minősítsen másokat mert van pofájuk más életkorban szülni, mint ahogy ő elképzelte hogy az normális.

2021. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
80%
Én épp 29 lettem, amikor az első babám született. Házasságba, kertes házba, biztonságba. Ha lesz testvére, akkor lehet akkor is, ha 35 vagyok, meg akkor is, ha 42. Ugyanez az ember leszek. A több vizsgálat nemhogy nem zavar, de konkrétan örülök is neki, mert nyugodtabb leszek tőlük. Persze, nem biológiailag a legideálisabb kor, de ugyan már. Nem kell álszenteskedni, kevesen tudnak fiatal huszonévesen biztonságosan, minden szempontból felkészülten családot alapítani. Annyi minden nem a maga természetes medrében folyik. De az nem baj. Nőknek, anyáknak, van bajuk egymással. Na, ez egy természetes, biológiailag kódolt dolog, riválisok, le kell nyomni vagy így, vagy úgy. Van, aki ezen felül tud emelkedni, van, aki nem.
2021. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
en igazat adok a kerdezonek ha 45 felett szultem volna meg annyi turelmem se lett volna mint 21 evesen pedig akkor is alig birtam a stresszt es mert kulonben se szerettem soha a gyerekeket. most meg mar joval 50 felett ha csak meglatom oket mar ott se vagyok.
2021. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Más meg türelmesebb lesz a korral.
2021. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
igen ez valtozo, en fiatalabb koromban sem szerettem a gyerekeket.
2021. dec. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!