Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik sokan butának a...

Miért nézik sokan butának a saját gyereküket? Meg miért fáj ha leeszi, leissza magát?

Figyelt kérdés

Egy csoportban írta ki anyuka hogy az orvos nehezményezte, hogy az 1 éves nem iszik pohárból. Az anyukák 90% leírta hogy az övé sem. Esze ágában nem lenne poharat adni, úgyis csak leönti magát, majd megérik rá. Hogy? Amikor nem is engedik próbálkozni. Sokan 2 éves gyerekről írták hogy nem tud pohárból inni. Meg régebben azt láttam, hogy nem engedik egyedül enni a gyereket mert csak pacsál, koszos lesz.

A gyerekek nem hülyék csak kicsik. Persze van amihez érniük kell, de ezeket a dolgokat épp tanulni kéne.


2021. szept. 19. 11:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
51%

Igazad van alapvetoen de ez nem ilyen egyszeru. Hozzateszem az en gyerekem vizet kizarolag poharbol kapott mar egy eves kora elott is (en fogtam a poharat eleinte)

Evoeszkozt is koran kapott.

De van olyan terulet ahol tudom h engedhetnem tobbet probalkozni de agyverzest kapok. Nem tudod minden teruleten birkaturelemmel ezt megcsinalni. Van gyereked? Ha van tudod milyen nehez napi 24oraban rendelkezesre allni es lehet h plusz egy oltoztetes jelenti azt h ne orulj meg teljesen!

2021. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
51%
Nem nézik butának,csak nem minden gyerek egyformán ügyesedik.Persze valamilyen szinten hagyni kell próbálkozni,de azért hagy ne kelljen már havonta festeni a konyhában,mert ő megpróbál kanállal sóskát enni.4gyerekem van,mind megtanult szépen enni inni óvi előtt.
2021. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%

Ez melyik csoportban volt?


Nekem kettő gyerekem van és az egyiknél én is a saját kenyelmemre mentem (első) a másodiknál hagytam.. a második eletrevalobb, de lehet amúgy, hogy eleve az lenne ha neki is kinyaltam vna a ...-ét kamaszkorig.

2021. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
67%
Nekem van olyan ismerősöm, aki nyilvános Fb profilon “menőzött”, hogy étteremben milyen szépen eszik önállóan a kicsivel több mint egy éves gyereke, ezzel párhuzamosan anyukas csoportba majd’ napi szinten posztolta síránkozva, hogy már megint hogy össze van b*va a konyha minden evés után. Mindenkinek lelke rajta, ha valakinek napi minimum négyszer van kedve-ideje kivakarni a konyhát meg a gyereket a kajából (az a gyerek is a képek és leírás alapján volt, hogy kézzel lábbal evett pl. spagettit, na hat az tényleg guszta volt…) akkor csinálja. Én kb két éves koráig etettem, utána álltunk rá a pohárra és önálló evésre, most 2,5 éves és max heti egyszer eszi/issza le magát, szépen tisztán eszik, hamar ráérzett két évesen erre hogy pl a leveshez közel kell hajolni, rizset óvatosan kell kiszedni, stb. Nem gondolom, hogy most szebben enne, ha már egy évesen kanalat nyomtam volna a kezébe. Mire óvodába megy senki nem fogja róla megmondani, hogy két éves koráig nem evett egyedül. Plusz; ő mióta egyedül eszik mindenhol egyedül akar, nem csak itthon. Mi viszonylag gyakran ülünk be étterembe, cukrászdába, rendesen égett volna a képemen a bőr, ha minden úgy néz ki az ebéd végére mint egy disznóólban, mert a gyerekem “próbálkozik egyedül enni”.
2021. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem a hülyeség miatt van, a pohárból ivás rendkívül összehangolt mozgás, ha belegondolsz. Ott a nagymozgás, megfogni a poharat, egyszerre emelni célzott helyre, megfelelő erővel fogni, ott a finommotorika, aprócskát dönteni rajta, hogy éppen jöjjön kicsit, de ne öntse le magát, továbbá megfelelő módon odailleszteni a száját és megtanulni nyelni és nem leengedni a többletet..


Nagyon összetett dolog, egy rendkívül értelmes gyereknek is nehéz, pláne 1 évesen. Akinek jobb a mozgása, hamarabb fogja megtanulni! És nem csak úgy lehet, hogy próbálgatja, mert a finommotorikája, nagymozgások, meg a nyelés szabályozása nem csak attól az egy dologtól fejlődik, hanem minden tapasztalás, mozgás hat rá. Lehet, hogy fél éven át kell gyakorolnia annak, aki egy évesen, kezdi, aki meg 2,5 évesen lát először poharat, másodszorra megy neki:)


Nem az értelmével van gond a gyereknek, hanem a mozgásösszehangolásnak kell fejlődnie, azt pedig minden fejleszti!

2021. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
50%
A 15-ösnek amúgy teljesen igaza van, de a kanállal villával éves is ugyanez. Elég sok finommotoros mozgás mire mondjuk a rizset kiszedegeti kanállal meg utána úgy emeli a szájához hogy a többsége jó helyen is kössön ki. Ráadásul nyilván ezt nem egyszer kellene megcsinalni hanem sokszor egymás utan. A finommotoros képesség meg az életkorral egyre jobb, nem véletlen, hogy a statuszokon sokáig nem is kérdeznek rá olyasmire, ami a finommotoros képességekkel kapcsolatos.
2021. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
57%

10-es vagyok


Látom nem tetszenek azok a válaszok, amik nem értenek egyet veled.

2021. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
1 éves státusz a pohárból önálló ivás (még mellé mehet). 15 hós hogy próbál-e kanállal enni.
2021. szept. 19. 14:24
 19/38 A kérdező kommentje:
Igen nyilván van vagy 5 profilom minimum és én pontozom le 3szor is ugyan azt a választ 😂😂😂
2021. szept. 19. 14:24
 20/38 anonim ***** válasza:
68%
Pohárból önállóan ivott a lányom 1 évesen…2 korty a szájába a többi mellé, na ez státuszon pont az a kategória, amire már lehet azt mondani igen csinálja, mert végülis ivott érdemben is, meg mellé is ment dehát az nem gond. Remek. Akkor ha a gyerek óránként akar inni itthon ilyen technikával, akkor óránként 1 teljes ruhacsere. Még egyszer, én nem ítélem el, aki ezt csinálja, nekem nem volt idegrendszerem egy egy éves gyereken óránként ruhát cserélni, mert de jó, pohárból iszik. Kanállal éves ugyanez 15 hósan. Attól, hogy 2-3 falatot direkt vagy véletlen a szájába tud tenni, utána meg elfárad és vagy nem eszik, rosszabb esetben meg elkezd disznókodni is, papíron az elvárt szintig képes rá, de egyébként meg a normális evéshez köze nincs.
2021. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!