Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha a...

Mit szólnál hozzá, ha a kollégád rendszeresen behozná a munkahelyre a gyereket, amikor beteg, ahelyett, hogy táppénzre menne és otthon lenne vele?

Figyelt kérdés

Többen vagyunk egy irodában, nekem kisgyerekem van, de van pl. kismama is köztünk. Egy kollégánk pedig soha nem megy táppénzre, hanem ha beteg a gyereke, behozza magával.

Főnök nem szól semmit, konfliktuskerülő.


2021. szept. 20. 22:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%
Én azonnal jelenteném. Ha a főnökömet nem érdekli, akkor annak a főnökének. Ritka nagy taplóság világjárvány idején betegen vagy beteg gyerekkel bemászkálni munkahelyre. Nem is értem hogy engedhetik meg ezt. De ha nem lenne beteg a gyerek, akkor is zavarna. A munkahely nem óvoda. Nem vagyok kíváncsi más vinnyogó kölykére, főleg ha a munkára kell koncentrálni.
2021. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
52%
Ki nem állhatom a gyerekeket. Ha tudna viselkedni, akkor is idegesítene. Már a puszta léte is. Ha gyereket akartam volna látni a munkahelyemen, akkor óvónőnek vagy tanárnak mentem volna.
2021. szept. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
39%
22-es, senki nem kíváncsi az ageizmusodra, és nem is ez volt a kérdés.
2021. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
95%

Én is egyből jelezném a vezetőség fele. Ne vicceljünk már, eleve gyereknek semmi keresnivalója a munkahelyen, főleg nem betegen, főleg nem egy világjárvány közepén!

Marhára nem tud meghatni, hogy a táppénz kevesebb, ez van. Aki gyereket vállal, az tisztában van azzal, hogy bizony lesz olyan, amikor beteg lesz a gyerek, oldja meg, másnak is megy, neki is fog. Cuki, hogy egyesek szerint még szegény kolléganőt kell sajnálni, mert jaj kevesebb pénzt kapna, de az nem baj, ha mondjuk a beteg kölke megfertőzi az egész irodát és a többieknek kell táppénzre menniük egy hülye miatt és ők kapnak majd kevesebb pénzt, végülis.. A lényeg, hogy ő nehogy 1 Ft-tal is kevesebbet kapjon. Na meg ha egyszerre többen lebetegednek, akkor a munkát se lesz majd, aki megcsinálja, kész haszon a cégnek. Ahelyett, hogy egy ember menne gyápra, menjen akár 2-3-4 is tp-re. Logikus.

Azt se tolerálom, amikor a kollegám/kolléganőm jön be betegen és ott krákog a képünkbe egész nap, hát még ha a gyereket hozza be, főleg ha az pl nem tud megülni a seggén se és zavar a munkában.


Akinek meg ekkora anyagi problémát okoz pár nap táppénz, az bszki ne vállaljon gyereket! Azért, ami vicc az vicc.


Ráadásul a kérdező leírta: lenne, aki vigyázzon a gyerekre, otthonról is dolgozhatna a kolléganő és az a pár nap gyáp sem okozna komoly anyagi problémát, de neki egyszerűbb inkább betegen bevinni a gyereket, hátha más is elkapja tőle.

2021. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
91%
Szólnék momzillának egyszer, aztán mennék a főnök főnökéhez, ha már ő tutyimutyi.
2021. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a főnöknek nincs főnöke, ez egy vállalkozás.

Igazából nem lesz megoldás rá, ezt tudom is, csak kíváncsi voltam a véleményekre, hogy én gondolom túl vagy igazam van.

Elméletileg nem sokáig járok már be dolgozni, úgyhogy részemről ez lesz a megoldás.


Köszönöm a sok hozzászólást!

2021. szept. 21. 21:06
 27/27 anonim ***** válasza:
90%

Én is kerülöm a kölköket ahogy tudom, szerencsére a munkahelyre senki nem hozza őket (autókereskedés), sőt sok szó sem esik róluk. Ez így normális.

Nem én szültem, nem is fogok miatta szenvedni.

2021. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!