Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg az anyák...

Miért nem érti meg az anyák többsége, hogy a kötődő nevelés, igény szerinti szoptatás, együtt alvás, hordozás nem mindenkinek válik be és nem mindenkinek megfelelő?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 18:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
55%

Annyira leegyszerűsíti itt mindenki. Nem csak attól lesz jó a kötődése, hogy minden nyekkre mellen van és vica versa. Ez sokkal sokkal komplexebb dolog és nem csak a gyerek 0-3 éves korára értendő.

Szerintem mindenki jöjjön vissza 25 év múlva és akkor nézzük meg, az már mérvadó. Jól tudjuk, hogy nagyon sok szülő-gyerek viszony nem rózsás. És ezek döntő többségének jele nem volt a bölcsiben oviban, mivel egy ennyi idős gyerek még értelemszerűen kötődik az elsődleges gondozójához (a szüleihez). A kérdés, hogy milyen mintákat látott, milyen reakciókat kapott 0-3 éves kor között, mi az ami a világról bevésődött neki, mik lesznek az elsődleges, elemi reakciói bizonyos szituációkban? Vajon hol rontotják el, akiknek rossz lesz a viszonya a gyerekével vagy csak semmilyen? Szerintem egy szülő se így indul neki a gyerekvállalásnak, hogy neki nem lesz jó viszonya a saját gyerekével.

Aki válaszkészen tud nevelni egy kisiskolást, majd kamaszt, annál én úgy gondolom hogy határozottan jobb az irány, mint a 30-40 éve vallott elvekkel nevelt gyerekek esetében. És ez esetben már nem iszszről meg együttalvásról, hordozásról beszélünk.

2021. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

"Aki válaszkészen tud nevelni egy kisiskolást, majd kamaszt, annál én úgy gondolom hogy határozottan jobb az irány, mint a 30-40 éve vallott elvekkel nevelt gyerekek esetében. És ez esetben már nem iszszről meg együttalvásról, hordozásról beszélünk."


Aztán meg ha kikerül a való életbe, akkor bele fog dögleni, ha lesz egy kis diszkomfort érzete bármilyen téren, mert addig anyuci mindent rögtön megold.

2021. szept. 24. 18:57
 13/38 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, amit most mondasz az azt jelenti, hogy legyünk kemények a gyerekkel, nem kell neki segíteni, nem kell neki megoldani, mert minket is leszrtak, akkor adjuk tovább, hogy majd kikupálja az élet? Én ezzel nem értek egyet. Azt gondolom, hogy úgy is meg lehet tanítani neki a megküzdés számtalan módját, hogy közben támogatva és segítve van az élete, nem csak fizikailag, anyagilag, de főleg lelkileg. A kettő nincs összefüggésben. Nem attól lesz valaki reziliens, hogy kidobtuk a dzsungelbe, hogy élje túl. Akkor legfeljebb sérült lesz, kemény, félős, és túl büszke a gyengeségeinek a felismerésére és változtatásra (ahogy a mai felnőttek nagy részénél láthatjuk.) Van jobb módja annak, hogy valaki erős, egészséges felnőtt legyen.
2021. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy nem kell szeretni és nem szabad támogatni a gyereket. De itt azért már túlesnek a ló túloldalára azzal, hogy mindent mindig a p1cs4ja alá tesznek a gyereknek, nehogy sérüljön a lelki világa.
2021. szept. 24. 19:13
 15/38 anonim ***** válasza:
77%
Ha mellette tanítva van, megfelelően, akkor ezzel semmi gond nincs. Én úgy gondolom. Régen arra se figyeltek, hogy fizikailag ne sérüljön, ma már szerencsére arra is figyelnek, hogy lelkileg sem. Igen, lehetnek ebben túlkapások, nyilván, ahogy minden új dologban vannak, még tanulnunk kell ezt az új stílust, de hogy az irány jó és követendő, abban biztos vagyok.
2021. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
78%

"Aztán meg ha kikerül a való életbe, akkor bele fog dögleni, ha lesz egy kis diszkomfort érzete bármilyen téren, mert addig anyuci mindent rögtön megold."


Ezzel el is mondtad, hogy fingod sincs mi a válaszkész nevelés. Annyit segítek, hogy nem az, hogy anyuci mindent megold.

Így meg azzal kapcsolatban eszmét cserélni ami a fejedben van és ami valójában, nem lehet.

2021. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
97%
Jó kis téma ez, remekül összeugrasztja a népet, és az a baj, hogy elfelejtjük, hogy akármelyik oldalon is állunk, mindannyian szeretjük és jót akarunk a gyerekünknek.
2021. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, a 12-es válaszoddal pont ugyanazt csinálod, mint az általad kritizáltak. Csak szólok.
2021. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
83%

A válaszkész nevelés nem arról szól, hogy sosem mondasz nemet a gyereknek és nem hagyod önállónak lenni. A poroszos nevelésnek meg nem ellentéte, mert annak a liberális nevelés az. Annyit jelent, hogy figyelsz a gyerekedre és emberszámba veszed. Mint a jó főnök. Érzelmi intelligenciára és asszertív kommunikációra is nevel némi példamutatással, ami szintén fontos a "való életben", akár párkapcsolatban, akár munkahelyen.

A kikerülés pedig... hát csak nem rakod ki a hóba, ha 18 éves lett :) ...miután tipikusan sokszor meghallgatta, hogy otthon a te szabályaid vannak, ameddig te tartod el, utána meg azt csinál, amit akar, de majd a temetéseden reméled, hogy hálásan visszasír. :D Ezt, de sokszor hallom, hálistennek, más családokból.

Szóval a válaszkész nevelés pont arra tanít az anya-gyerek kapcsolat egyre bővülő körén keresztül, hogy nem rossz hely a világ, hanem valamennyire (felismerve a tehetséged, de a korlátaid is) te is tudod alakítani, mert az válaszol, elfogad, menjél hát bátran. Szerintem inkább legyen hite valakinek és merjen álmodni, még ha néha koppan is, minthogy éljen félelemben a koppanástól. Hány bice-bóca paralimpikon vagy tudós nyilatkozta már, hogy azért mert előremenni, mert a szülei hittek benne, s ezért ő hitt önmagában. Persze ettől még nem lesz mindenki zseni, de nem kell se túlfélteni, se előre letörni a gyereket, hogy nehogy a világ törje le.

2021. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
70%
17-es ebben egyetértünk. Szerintem a probléma ott van, amikor egy ma kb. 30 éves ember azt mondja, azt gondolja, hogy (és most általában mondom) ő jól volt nevelve és az követendő példa, mert "nekünk se volt, mégis..." és milyen király lett. Amikor nincs tudatában annak, mennyire nincs rendben, mert sem önismeretet, sem érzelmi intelligenciát, sem kommunikációt, sem egy rakás mást nem tanult meg időközben. Amikor nincs tudatában, tanulni és fejlődni sem tud. Szerintem új utakat (legyen akármi a fantázianeve, akármi a forrása) olyan ember keres, aki tudatában van annak, hogy ahogy felnőtt hiányos és szeretné jobban csinálni. Itt a különbség.
2021. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!