Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg az anyák...

Miért nem érti meg az anyák többsége, hogy a kötődő nevelés, igény szerinti szoptatás, együtt alvás, hordozás nem mindenkinek válik be és nem mindenkinek megfelelő?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 18:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez az élet minden területén igaz, vannak ilyen emberek, és soha de soha nem tudod őket meggyőzni. Saját maguknak kell kitapasztalniuk, sajnos néha a gyerek kárára. De ezt mindkét oldalról el lehet cseszni.
2021. szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy gondolom gyerekfüggő, hogy milyen nevelést igényelnek. A dolog szépsége hogy fingunk sincs hogy mit gondol magában a nevelésünkről a gyerek az első éveiben. Bárhogy is csinálod nem tudhatod hogy épp jó úton jársz-e.
2021. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
33%
20as tökéletesen megfogalmazta
2021. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Derjaderja ***** válasza:
95%

Mért nem olvasol utána, mi a válaszkész nevelés, mielőtt olvasol róla? Nem az, amit írsz, és valóban tudományos alapokon nyugszik.

Ettől függetlenül én sem követek semmit betű szerint, és a lányomnál most pont egy ilyen jutalmazó tábla vált be (bár elég lazán kezelve), ami elvileg egy behaviorista elv, de most épp ettől lett jobb. Párszor büntettem is (ideiglenes játékelvétel, programlemondás), pedig engem sose kellett és nem is tartom jó útnak.

2021. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
15%

"Aztán meg ha kikerül a való életbe, akkor bele fog dögleni, ha lesz egy kis diszkomfort érzete bármilyen téren, mert addig anyuci mindent rögtön megold"


Én pont ezt érzem, hogy eltoltam a minden nyekkre nevelésemmel és tutujgatással, ölelgetéssel, együttalvással, mert hiába 8 éves, nem bír meglenni ezek nélkül, ha valaki nem rá figyel, már frusztrált, ha nem ő az első, akkor is. Lehet hosszútávon beválik, de én lyan 5 éves kora körül nevelést váltottam a katonásabb módszerre, mert olyan szinten igényelt és nem volt meg nélkülem, hogy lehetetlen volt tolerálni, az önálló konfliktuskezelése meg a béka feneke alatt volt. Mint egy kisgyereke, aki most kezdett tanulni, mert most kezdett tapasztalni.


Én egyik nevelést sem követtem, összeollóztam dolgokat, amik tetszettek, leginkább a kötődőből tetszett sokminden, a waldorf dolgok közül is sok, a montessoriból csak egy kettő, illetve a magyarázós, tanítós nevelés is, amikor minifelnőttként kezelik a gyereket, úgy beszélnek vele, magyarázzák a világot is tetszett.


Nagyon mellément, ha tehetném, akkor eleve több gyerekem lenne, véletlen se szokjon hozzá, hogy körülötte forog a világ, és keményen a montessorit követném, önálló, 1000x eleső gyereket hagynám egyedül felállni(nyilván ez csak hasonlat), ha kiutálják, mert elveszi más játékát, nem szólnék, hagynám, hogy megtapasztalja milyen, ha utálják. Ha szalad a kövön, essen egyet, max púpja lesz vagy kiesik a tejfoga, majd megtanulja. Ha valami kisebb dolgot rosszul csinál, sérüljön, ha tolakszik, nézze csak, hogy kiutálják érte, vagy épp fejbevágják a kislapáttal, ha feldönti valaki tornyát..


Nagyon rámennék az önálló tapasztalatokra, a rosszat is engedném, és mellőzném is sokszor(hagynám sírni pár percet, nem egyből ugrok, illetve nem játszanék vele annyit), hogy szépen tanulja meg, hogy első körben csak magára számíthat, mert még 8 évesen is nekem kell húznom a zokniját, ha beleizzadt és nem jön fel. Természetesen nem csinálom, de elvárná és zavarja, hogy nehéz neki. Mindenben rám támaszkodik első körben, mert tudja, hogy ott vagyok mögötte, ha bajban van. Nekem ez nem oké.


Egyébként nekem nagyon rossz, elhanyagolós szüleim voltak, de úgy gondolom, hogy rossz szülőknek lesznek "jó" gyerekeik, mert már sokat szenvedtek, így sokat tudnak erről, mélyebbek érzelmileg, látják a másik oldalt is. Azt is kipróbálnám, hogy teljesen elhanyagolom egy hétig, mi lesz utána vele. Biztosan rávinné a kényszer, hogy magának csináljon szendvicset, illetve összepakolna magának, és ha megszokná, hogy nem vagyok ott segíteni, törné a fejét a megoldásokon egyedül.

2021. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
28%
Maradjunk annyiban, hogy az igazán “jó szülőség” vagy jön zsigerből vagy nem, vagy meg van hozzá egy ember alaptermészete vagy nem. Nevelhetsz te kötődően, válaszkészen vagy ahogy akarsz, szigorúan úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva, ha amúgy egy nem törődöm, idegbajos, türelmetlen vagy éppen magadnak való és a többi és a többi fajta ember vagy aki magára erőltet egy csomó dolgot, nem lesz normális kapcsolat és példa a gyereknek. Megint csak nem jó, ha valakinek egy önálló gondolata nincsen és mindent ilyen irányzatokból kukázik össze, aztán egy váratlan helyzetben beáll a kékhalál mert hoppá, erről sehol nem írtak, lehet hogy egy rossz reakcióval aztán megborít mindent. Van akinek ez zsigerből jön, van akinek meg nem, arról nem is beszélve, hogy minden gyerek más, nincs egy sablon nevelés akit mindenkire rá lehet sütni. Ez olyan mint a waldorf pl, egy csomóan erőltetik mert divatos, aztán van gyerek akinek tök jó, meg van gyerek akinek rohadtul nem jó ez a rendszer, fel kell ismerni, hogy a gyereknek milyen a természete és mi illik hozzá, olyan könyv meg irányzat pedig nincs ami beszkenneli a csemetét és kiad egy pontos receptet a tökéletes neveléséhez. Vagy van egyáltalán olyan, hogy tökéletes nevelés?
2021. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
83%

25, lehet a másikkal se lennél előrébb.

Mi a nagyobbal nagyon korán "poroszosra" váltottunk, pontosabban kívülről jött ez az igény, mert megkésett fejlődés miatt fejlesztésre jártunk és ott elvárták a 16 hónapostól is, hogy egy mukk nélkül üljön a padon, csak akkor mozduljon, ha szólítják (sorban mentek végig a pályán tapsra...stb.)... és ahhoz, hogy sírás nélkül bemenjenek a terembe, már az öltözőben "keménynek" kellett lenni, mert amelyik szülőről le se tudták fejteni az üvöltő gyereket, azzal bent se tudtak mit kezdeni.

És így valahogy otthon is az erős következetesség lett a norma. Ennek ellenére simán megkaptam a neurológustól, hogy a majomszeretet miatt nem elég önálló a 2 (!) éves és amiatt nem tud leválni, mert én magamhoz láncolom, holott még véletlenül sem.

Most van egy 6 éves hisztérikám, aki reggeltől estig üvölt, hogy "ide nézz, rám figyelj, ne másra" és ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretné, márpedig nem lehet, mert mindenre homlokegyenest mást mond, mint amit kellene, akkor dühöng, ordít, vergődik.

Megfogadtam, hogy a testvérével más lesz. Nem csinálok belőle sem kiskirályt, de nem nevelem külső nyomásra ridegebben, mert ugyanúgy visszafelé sül el.

2021. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Derjaderja ***** válasza:
73%
Biztos ennek is vannak iranyzatai. Olvastam full karakán kötődős könyveket, de egy olyat is (Sérülésmentes nevelés), ahol én is azt éreztem, hogy èletképtelenné tesz. Ott az anyukának gyakorlatilag folyton tökéletesnek kellett lennie, mindig csak nyugodtnak és mosolygósnak, ha a gyerek megütötte azt megölelte. Csomó jó ötlet is volt benne ettöl függetlenül.
2021. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
96%
25, az nem kötődő nevelés, hogy nem engeded elesni, meg az összes konfliktust kezeled helyette. Az szimplán helikopter-anyaság.
2021. szept. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
62%

28as, én megöleltem minden ilyennél, ha megütött, megharapott, megrugott, leguggoltam a szemébe néztem, mondtam, hogy "nem, ez fáj", miközben megfogtam határozottan a kezét, vagy eltoltam a fejét, majd mikor sírt ilyenkor(szinte mindig sírt, mikor azt mondtam nem),megöleltem és mondtam, hogy "Szeretlek, de ez rossz" Meg ilyesmi.. A nyugodt mosolygás nem ment, azt hamisnak éreztem, nem magamat játszottam meg, hanem a viselkedésemen változtattam, de érzelmet nem fogok színlelni..


Egyébként lehet, néha azt gondolom, hogy váltani kellett volna, néha meg azt, hogy nem:) Mindegy, már más ember vagyok, mint előtte voltam, a sok tapasztalat változtat az emberen, a következőnél hátha más leszek én is. Bár kitudja, az anyaság felborít mindent az emberben, lehet csak ugyanolyan tudok produkálni, amilyet a hormonok diktálnak.

2021. szept. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!