Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás mindenkinél...

A szoptatás mindenkinél fájdalmas és véres küzdelem az elején?

Figyelt kérdés
Ezért adják fel olyan sokan? Nagyon szeretnék szoptatni, de amiket hallok, rettegek tőle. Folyton fájdalmas és vérző bimbó és hasonló finomságok... Ez mindenkinél ilyen? Hogy lehet ezt kibírni és csinálni csak azért is?
2019. febr. 6. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Igen az elején fájdalmas , fáj a mellbimbó de ez maximum kettő hét de hát ez teljesen érthető hiszen ez egy új dolog, fizikai hatás aminek eddig nem volt kitéve. Plusz a babának, anyának is meg kell tanulnia a helyes technikát. Erre vannak a mellbimbóvédő krémek. Nekem is fájt és sebes volt maximum 2 hétig, de szerintem kevesebb. Aztán utána hozzászokik, 3 évig szoptattam utána soha nem volt gond. Hidd el, ez a legkevesebb amit a gyerekedért megteszel. Hiszen nekik ez a legjobb. Ha belegondolsz innentől kezdve 18 évig szolgálod folyamatosan. Nekem most négy éves a fiam , most sokkal nehezebb mint amikor " csak " szoptatni

kellett. Igazából 24 órában érte teszel mindent az elkövetkezendő két évtizedben!

2019. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát nekem az volt... Nem is tudtam másképp szoptatni, csak bimbóvédővel. Volt, hogy mire észrevettem, már csak vért szopizott a babám...
2019. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem. Nem mindenkinek. Az első 2 nap bénáztam, de utána semmi gond nem volt. Néha fájt, ha nagyon tele volt, de azért nem elviselhetetlen fájdalom volt.
2019. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem fájt és nem is vérzett. 9 hónapja szoptatok
2019. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ismerősömnek most 1 hónapos a babája és még mindig fáj és nagyon vérzik neki, ráadásul bimbóvédővel szoptat... Fejéskor is vérzik.
2019. febr. 6. 10:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem jo a technikaja.

De mindenki más, a szomszédom is megnyerte a lottót , az még nem azt jelenti , hogy én is meg fogom.

2019. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Az akkor van ha nem jó a technika. Igazából az elején mindenkinek fáj vmennyire, ilyen hasznáaltban akkor van először végülis 🙂 ha jó a technika akkor gyorsan begyógyul, ha még utána sem na akkor jönnek azok amikről írtál, megspékelve egy kis mellgyulladással rosszabb esetben. Én azt mondom, nem kell minden áron, fogat csikorgatva szoptatni. Ha megpróbálsz mindent, de még mindig csak szenvedsz vele, és fáj akkor inkább hagyd. Magamból indulok ki persze, amikor már idegileg kivoltam miatta, h hiába egyszerűen nem megy ( kevés tej, cumizavar), a gyerek meg csak üvölt... na akkor itt most elég, és onnantól végre élveztem is h van gyerekem. Olyat is hallottam már h van aki ha beledöglik akkor is szoptat, így is lehet, én ezt nem bírtam volna. Ami a lényeg neked, igyekezz, olvass utána, ha lehet még szülés előtt, és amikor odajutsz könnyebb lesz. Lehet téged ez az egész nem is érint majd mert bőven lesz tejed és menni is fog 🙂 előre ne aggodalmaskodj!
2019. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Csak szeretnék felkészült lenni minden eshetőségre, gyűjtöm az infót jót és rosszat egyaránt. Igyekszem mások hibájából tanulni, hátha akkor nem kell az összeset nekem is elkövetnem a sikerhez.
2019. febr. 6. 11:15
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Első babámnál így volt ahogy írod. Nem tudok mit szépíteni rajta. Állandóan fájt, nem csak a bimbó volt tök sebes hanem vhogy az egész cicim sajgott.

Volt nálunk a védőnő és laktációs tanácsadó is segíteni, jól volt mellre téve de egyszerűen minden hiába, fogat összeszorítva sokszor sírva szoptattam legalább 3 hónapig.

Nagyon küzdelmes volt, ez tény. De nem adtam fel, egyszerűen úgy éreztem, az én fájdalmam nem ok arra hogy ne szoptassam.

2-3 hónaptól már egyre kevésbé fájt, végül 11 hónapig szoptattam és még kicsit szomorú is lettem, hogy véget ért :)

Második babámnál max. 1-2 hétig volt kellemetlen, de akkor sem ez a sírósan , vérezve ...

Harmadik babámat pedig már közel 2évig szoptattam.

Volt egy két mellgyulladás, az kellemetlen pár nap volt, de ezt leszámítva nem volt már olyan szenvedés mint az elején.

És hiába próbáltam meg az első babámnál minden tippet trükköt egyszerűen nem segített. És nem csodálom hogy sokan abbahagyják.

Erre nem készít fel senki igazából.

2019. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valoban fajdalmas az elso nehany nap. Amig meg nem tanul rendesen szopizni a babad, es meg nem szokja a mellbimbod h igenybe van veve. Szerencsere nekem sose verzett, az elso par napban kenegetten lanolinos bimbovedo kremmel, az nagyon sokat segitett. Aztan megszokta a mellem. Lekopogom mellgyulladasom se volt soha, ha ereztem h tultelitodott es meg nem jott a szoptatas ideje, akkor fejtem belole annyit h megkonnyebbuljon. Ez is csak addig tart amig be nem all az ugynevezett kereslet-kinalat. Utana ritkan lesz tultelitodve.
2019. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!