Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kutya ès kisgyerek együtt?

Kutya ès kisgyerek együtt?

Figyelt kérdés

Azok válasza érdekelne, akiknek előbb volt kutyája és utána lett kisbabájuk. Kistestű, szobatiszta, játékos, másfél éves eb a miénk.


Mikre érdemes figyelni?


2021. szept. 29. 17:54
 1/10 Adkeizaal válasza:
100%

Nekünk először volt kisgyerek, utánna kutya, majd ujra kisgyerek és még egy kutya kb 1 év különbséggel érkeztek az előbbi sorrend szerint.

Figyelni kell a kutya testbeszédét és tiltani a nem megfelelő viselkedést a gyerekkel, ha meg jól viselkedik jutalmazni.

Azt követően megszokja a gyereket, majd megszereti.


Most kijön idegen gyerekekkel?

Te ismered a kutyádat, lehet tudni a kutya viselkedéséből most is, hogy mennyire lesz egyszerű dolgod.

Mennyire szófogadó, hogy viselkedik veled illetve a barátaiddal?

2021. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 éves volt a kutya, mikor a fiunk született, aztán a kutyus sajnos 6 évesen meghalt. A kislányunk születésekor szintén 2 éves volt a kutyánk. A lányunk most 1 éves. Egyik kutyával sem volt/sincsen semmi gond, ügyeltem/ügyelek persze rájuk, de tényleg semmi probléma. Mopsz mindkettő, nagyon gyerekbarát fajta.
2021. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2015 roti(90% lakásban)

2017 gyerek

Szuperül elvannak.

Semmi gond nincs velük.alkalmanként a gyerek rágókának, terepasztalnak..... használta a kutyát!

2021. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mopszunk volt kettő. Az idősebb már 9 éves volt, a kicsi 2 éves volt amikor az első lányunk született. Imádták egymást, 2 év múlva szuketett a második lányunk. Nagyon nagyon szerettek a kutyákat, főleg a kisebbiket.

Nagyok türelmes és okos volt mind a kettő, tűrték hogy a gyerekek “piszkálják” persze csak értelmesen játékosan, soha nem bántottak. Nagyon megviselte őket, hogy “elmentek” a nagyobbik 2019 szenteste hagyott itt minket, a kicsi idén áprilisban.. nagyon fura kutya nélkül. Nekünk ok is családtagok voltak. Most várom a harmadik babát, és sokszor eszembe jut, hogy ő nem kutya “ melle fog születni “ de én nem vagyok képes most egy újabb kutyust “ befogadni” mond a két mopszi mellett én voltam amikor az utolsó lélegzet vételük volt, borzasztóan megviselt, így várunk az újabb kutyussal.

Vissza terve, mivel mopsz folyamat hullott a szore, így több takarítást igényelt a ház, illetve a kutya is( mivel konkrétan puszilgattak stb )

2021. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk először németjuhászunk volt, aztán gyerekünk is lett. Nem volt semmi probléma, kivéve, hogy elkövettük azt a hibát, hogy ugyanolyan kis plédet vettünk a gyereknek, mint amilyen a kutyának is volt már régebb óta. A kutya ezt nem bírta feldolgozni lehúzta a gyerekről, mert azt hitte, hogy az övét adtuk oda a kicsinek. Kétszer szembesítettem azzal, hogy figyelj kutya, itt a kezemben a gyerek plédje, most menjünk a te sarkodhoz, látod, a tiéd ott van a helyén. Kétszer tűnt úgy, hogy megértette. Aztán amikor harmadjára is lehúzta a gyerekről, akkor feladtam, a kutyának lett két plédje, a gyereknek meg vettünk másfajtát.
2021. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Első, szófogadó és mindenkit nagyon szeret, az új embereket nyalogatja örömében aztán ha megszokta őket, akkor megy simiért vagy visz játékot. Ha szólunk neki bármiért akkor leül.

2021. szept. 29. 19:01
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a felfele pont :)
2021. szept. 29. 19:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindent még a terhesség alatt változtass meg, mielött megszületik a baba. Pl ha eddig mehetet kanapéra és gyerek után nem szeretnéd, akkor már most se engedd fel. Vagy pl. ha késöbb nem szeretnéd hogy bemenjen, már most kezd el tiltani. Hogy ne kapcsolja össze a változást a baba érkezésével
2021. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derjaderja ***** válasza:

Második trimeszterben voltam a lányommal, amikor a kutyust örökbefogadtuk (felnőtt, 20kg), nem volt semmi baj, szeretettel fogadta a gyerekeket.

Mindenhová bejöhet, itt az ágyunk végében a földön alszik a matracán. Napi 2 séta volt neki évekig a szülés napján is, de most már eltelt 3 év, van egy kisfiam is, csak 1 alkalom fér bele (kertes házban lakunk).

Miután befogadtuk illetve miután megszületett a lányom, megcsináltam vele egy alap és egy közèp engedelmességit meg egy darabig agilityre jártunk.

De ez egy nagyon jó kutya, nagyon gyerekbarát és nem is heves, más gyerekek simogatását is szívesen veszi, és türelmes a gyerekekkel, pedig a lányom elég heves.

Sok múlik a természeten és a szoktatáson, volt olyan kutyánk, aki rettegett a gyerekektől (pedig pici korában hoztuk el).

Nevelni fontos meg hogy érezze a törődést, akàr trükkökre tanítani jutival (pl mi szoktunk eldugni száraz jutit a szobàban, kerestetni, a lányom is imádja). Sajnos a gyerekre azért oda kell nézni, a mienk néha raülne, húzná a farkát vagy pl egyszer a kukiját kapta el (rossz szándék nélkül), éberen és közelről érdemes figyelni.

Nálunk a kutya kezdetben a gyerekjátékokra volt irigy.

2021. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 munka border mellett nő fel a lányom. Kezdetektől nincs semmilyen gond. Ha alapvetően jól nevelt, jól szocializált kutyád van, akit ismersz és napi szinten foglalkozol vele, akkor nem kéne hogy gond legyen.
2021. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!