Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudom,...

Mit tegyek, ha nem tudom, hogy megtartsam-e a babát? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, a párommal 7 éve vagyunk együtt, aki szintén 23.

Nem tudok dönteni a jövőt illetően, nem tudom, hogy mi legyen, és az idő is sürget (4-5 hetem maradt eldönteni).

Nem tudom, hogy vágyok-e gyerekre, vagy sem. Tök cuki meg minden, de unokatesóm gyerekét volt szerencsém pesztrálni 3 hétig amikor 16-17 éves voltam, és ott akkor, annyi idősen nem bírtam a másfél éves gyerekkel lenni.

Nem ismerem ilyenben túl jól a határaimat, mert azóta nagyon ritkán találkozok kisgyerekekkel, kisbabákkal.

Egyik pillanatban hajlok az igen felé, másik pillanatban el akarom vetetni. A kérdést nehezíti, hogy a párom meg mindennél jobban akarja a babát, odajön, puszilgatja, simogatja a hasamat.

Félek több mindentől: a szüléstől, az utána lévő problémáktól, na meg azért sok párkapcsolat megy gyerekvállalás után tönkre, mert a nő fáradt, folyton éjszakázik, csak a gyerek van neki, a férfi ezt nem bírja, veszekedés veszekedés hátán, elhidegülés, stb. Meg azért ez nem egy olyan folyamat, amit vissza lehetne fordítani, mi van, ha menet közben nem bírom? Ilyenek vannak most a fejemben.


2021. okt. 11. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Munka? Lakás? Kereset? Munkaviszony? biztosítás?
2021. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha csak ilyeneken agyalsz, amit leírták, és nem a lakhatás, anyagiak, pátkapcsolat stabilitása a szempontok, akkor inkább ne szülj.
2021. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

7 éves kapcsolat és az apa akarja. Úgy gondolom, hogy ha nem tartod meg, akkor a kapcsolatotok is kuka. ha már félsz attól, hogy tönkremegy a kapcsolatotok.


Másrészről, attól még, hogy az unokatesód gyerekére vigyáztál, nem tudhatod milyen a szülőség. Én 2 gyerek után sem szeretek más gyerekére vigyázni.


A szüléstől mindenki fél.

2021. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Most jön majd az, hogy de a szülei segítenek, meg XY segít, de abba nem gondol bele, mi lesz, ha ez megszűnik. Van munkád? Van pénzed? Van tartalékod? Van lakásod? Egyedül fel tudod nevelni, ha elhagy a párod? Ha egyikre is nem a válasz, akkor tudod a választ.
2021. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj arra, hogy ha úgy alakul van-e benned annyi erő hogy egyedül is fel tudod-e nevelni? Szülők segítsége nélkül, számításba venni, hogy apa leléphet, meghalhat, bármi történhet. Lesz annyi pénzed, és lelkierőd hogy egyedül is végig csináld?
2021. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Én 24 évesen voltam ebben a helyzetben, amiben te. Ezeket a kérdéseket tedd fel magadnak és felelj rájuk őszintén: Akarsz most igazán gyereket? Örömmel veted bele magad a terhességbe/babavárásba? Készen állsz arra, hogy mostantól 180 fokos fordulatot vesz az életed? Mi az erősebb érzés? Az öröm vagy a rémület?
2021. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Sztem ne eroltesd.
2021. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

Én nem tudnám megöletni a babámat.Ez egy olyan lelki teher lehet az életben hogy szerintem nem lehet soha levenni,feldolgozni!Végig fog kísérni egész életen át.Azonfelül pedig fennáll az esélye hogy többet nem tudsz majd teherbe esni!A sógornőm így járt,már lassn 45 éves és nem tud teherbe esni,szerintem már nem is lesz gyerekük!

Az a kis lélek nem véletlenül választott titeket! :)

Láttad már ultrahangon?

Az anyai ösztönök befognak indulni ne aggódj,főleg ahogy halad majd előre a terhességed és latod a kis emberkét ahogyan fejlődik és mutatják a szívhangját.Ettől csodálatosabb érzés nincs a földön.

És olyan meg pláne nincs hogy nem bírod ;)

Sok szerencsét kívánok!Remélem jól döntesz!

Jól gondold meg!

2021. okt. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

#8

A gyerek a szex következménye, nem a választásé! Úgy hülyeség, ahogy leírtad! Akkor a te gondolatmeneted alapján ha egy putris családba gyerek születik, az a gyerek hibája, mert ő választotta? A belem kifordul, amikor azt hallom vagy olvasom, hogy "tartsd meg, mert nem véletlenül választott titeket". Aztán amikor ez a "titeket" nem törődik a gyerekkel, nem tudja eltartani se, akkor meg jön egy még álszentebb duma: "miért kellett ennek gyerek? Miért nem védekezett?"

2021. okt. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

"Az a kis lélek nem véletlenül választott titeket!"

Ezt mondanád annak is, akit megerőszakoltak és úgy lett terhes?


"Az anyai ösztönök befognak indulni ne aggódj,főleg ahogy halad majd előre a terhességed"

Nekem még szülés utáni napokban sem volt, pedig terveztük a fiamat. És nem vagyok ezzel egyedül, sok anyukától hallottam, hogy a kötődés, anyai ösztönök később alakultak ki.


"És olyan meg pláne nincs hogy nem bírod"

Ezt a gyerektelenek és a magukat tökéletesnek gondolók terjesztik, akik még maguknak se vallanák be, hogy a gyereknevelés baromi nehéz és bizony előfordulhatnak mélypontok.

7 hónapos a fiam. Nem egyszer éreztem, hogy én ezt nem csinálom tovább. Először amikor elkezdődött nála a hasfájás 2 hetesen és kb 3 hónapos koráig tartott, majd mikor kibújtak az első fogai félévesen.


És azt már csak mellékesen fűzöm hozzá, hogy bár nem tudjuk a kérdező anyagi helyzetét, de szeretetből nem tudsz venni pelenkát és gyógyszert.

2021. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!