Megtartsam a babát?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Egyetemen tanulok, de nem is ez a baj, mert tanulás mellett tudnám a gondját viselni. Sajnos beteg vagyok, testileg és lelkileg is. Pszichológushoz jártam sok éven keresztül. Anorexiás vagyok. 176cm vagyok 42kg:( Most a baba miatt próbálok enni. Az apja( az exem) nem érdekli a baba és az én sorsom sem. A szüleim Magyarországon élnek én meg nem. Egyedül élek most már kint. Depis is vagyok. Félek nagyon ha megszülném és felnevelném belőle is egy idegroncs lenne vagy ha nem látná, hogy én hogyan megyek tönkre:( Gondolkodtam már az elvetetésen, de hát azt nem akarom igazából, mert arra gondolok megölném a saját gyerekemet, nem adtam esélyt hogy éljen. Ha örökbe adom akkor meg rossz anya vagyok:((((( Nemtudom, hogy mit csináljak.
2014. júl. 25. 15:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
kérdés, hogy el tudnád-e tartani?
2014. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nagy házban lakok, anyagilag sincs semmi gondom
2014. júl. 25. 15:32
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen körülmények között estél teherbe.

De! Ezt a kérdést azokkal neszéld meg, akik melletted állnak. Baratok, szülök, akárki.

Ha segítséged nincs, vagy bármilyen támaszod, akkor bizony el kell gondolkoznod az abortuszon, vagy örókbeadáson.

Nem bagyok szakember, de anorexia mellett egyáltalán ki tudod hordani a babát? Beszélj orvossal, és a szeretteiddel.

2014. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
Ne hülyéskedj. Az egy élet, nem játékszer. PRÓBÁLSZ enni, az semmi, te tudod a legjobban (meg én, szintén evészavarosként) hogy ló....t nem érnek az ilyen próbák. majd amikor a gyereknek fejlődnének a belső szervei, te meg PRÓBÁLSZ enni, azzal már születése előtt tönkrevágnád a kis életét. Ehhez egyszerűen nincs jogod! Védekezni kellett volna, a bűntudatodat neked kell kezelni, de ilyen körülmények között gerinctelen féreg lennél, ha megkockáztatnád a tehességet.
2014. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
azért a enni "próbálásomnak" lett eredménye híztam 2 kg
2014. júl. 25. 15:48
 6/18 A kérdező kommentje:
csak mert 40kg voltam.
2014. júl. 25. 15:48
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Mekkora bunkó vagy 4-es!

Ne törődj vele! Ha én lennék ilyen helyzetben én megtartanám legalább van kiért változtatnom.szerintem az hogy az ő érdekében csinálsz valamit v. legalább megpróbálod az nagy dolog!

De azt csak te tudod h. lelkileg készen állsz-e rá.

Remélem rendbe jönnek a dolgaid!

2014. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

de azért vagy ilyen sovány mert kövérnek látod magad?

csak mert furcsa, az jön le, hogy te pontosan tudod, hogy sovány vagy és ez így nem jó? vagy már "csak" evési zavarod van?

mert 42 kiló nem olyan borzasztó, hogy ne lehetne hamar helyre billenteni, én 167cm és 48 kiló vagyok, teljesen egészséges, sokat is eszem, csak ételallergiám van, annak a következménye a soványságom :(


ha az anyai oldal rendben van akkor tényleg a betegségedet kell helyre rakni, ami ugye veszélyeztetné a babát. ha nem tudsz ezzel megbirkózni akkor nem biztos, hogy be kell vállalni. ha úgy érzed, végre ki tudsz belőle mászni és szeretnéd a babát akkor meg nincs kérdés ;)

2014. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
anyagi oldalt szerettem volna írni...
2014. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Aki örökbe adja a babáját, az egyáltalán nem rossz anya! Miért lenne az?


Az a rossz, aki veszélyezteti a magzatot (cigi, drog,...), bántja a gyereket, fizikailag, vagy lelkileg tönkre teszi!


Soha nem is voltál egészséges? Mert ha nem régóta van ez a betegséged, akkor lehet, hogy a baba segítene helyre állítani téged.

Ha nincs anyagi gondod, és még belefér, én felvennék a helyedben egy bébiszittert, aki ellátná a babát, ha rosszul vagy, vagy pihenned kell, orvoshoz menni, vagy bármi.

Így szerintem megoldható lenne.


Aki szereti a babáját, és mégis örökbe adja, az szerintem a legnagyobb hősök közé tartozik, hogy képes egy ilyen lemondásra, a gyerek boldogsága érdekében!!!

2014. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!