Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 anonim ***** válasza:
65%

Ó de szép világ lenne...

Én is szoktam olyanokat kérdezni, aki lakásban tartja a kutyát, hogy miért nincs kertes háza, ahol jobban tarthatná a kutyát, dehát...

2020. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/137 anonim ***** válasza:
57%
Én se értem, de ilyen dolgokat nem lehet kimondani, mert élve megnyúznak. Ugyanis a gyerekhez mindenkinek isten adta joga van, a kötelességek meg valahol eltűnnek a süllyesztőben. Ezért én annak örülnék, hogy a gyerekvállalásért alanyi jogon nem járna semmilyen támogatás, mert nem pénzért és javakért kell szülni, a baba ne legyen már fizető eszköz. De tök mindegy, mert minél butább egy társadalom, annál kevésbé érti ezt.
2020. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
49%

1es, mivel vannak kifejezetten lakas-kutyak, igy a hozzaszolasod teljesen ertelmetlen. Nem lehet parhuzamot vonni a 2 dolog kozott.


Kerdezo: Az ilyen alberletbe szulok, szegenysegbe szulok stb mentalitasuaknal nagyon egyszeru a keplet...a tarsadalmi elvarasoknak, csaladi nyomasnak akarnak megfelelni. Barhogy, barmi aron onzo modon. Aztan itt a CSOK, a babavaro es tarsai, aki eddig vacilalt a gyerek-teman most tuti belevag. Nyakra-fore potyogtatjak a kolykoket, az amugyis tulnepesedett vilagba.

Raadasul legtobbszor a gyerekukkel akarjak megvalosittatni sajat elcseszett eletuket. Hogy majd a gyerek modell, enekes, meg ugyved lesz. Mert ok nem tudtak. Ebbol az lesz, hogy egy tulhajszolt, gyerekkortol megfosztott serult kamasz/fiatal lesz, akinek majd szinten serult, labilis gyerekei lesznek es igy tovabb. De ez meg a jobbik eset, a rosszabbik, amikor mar 14evesen diakmunkara kuldik, 18eves kibasszak otthonrol es szulotartast kovetelnek, mert oruljon a gyerek, hogy megszulethetett.🤦😒

2020. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ugyan van saját házam, de nem éppen a magam erejéből. Ha valaki albérletben lakik ugyanúgy vállalhat gyereket, nem biztos, hogy van neki 10 milliója önerőre. És jó nagy szívás, ha gyerekkel raknak ki az albérletből, attól még mert nekem van saját házam, el tudom képzelni más emberek helyzetét is.
2020. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/137 anonim ***** válasza:
76%

Azt figyeltem meg a környezetemben, hogy nagy általánosságban azok értetlenkednek ilyen dolgokon, akiknek a feneke alá oda van téve a ház.

A mai mesterségesen felpumpált lakás,házárak mellett max totál eladósodva lehet 30 éves kor környékén lakáshoz,házhoz jutni.

És bár én soha nem laktam albérletben, vannak ismerőseim akiknek a gyerekük ott nőtt fel és attól még hogy így éltek simán tudták mi a feladatuk és mi a felelősségük a gyerekeikkel kapcsolatban.Én sajnálom azokat akik váratlanul kerülnek nehéz helyzetbe gyerekkel.

2020. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/137 anonim ***** válasza:
76%
Engem az akaszt ki, ha valaki lenézi azokat, akiknek nincs saját házuk, kocsijuk, milliós megtakarításuk, amikor gyereket vállalnak. Aztán meg ugyanezek az emberek azon háborognak, hogy miért 40-50 évesen vállalnak a nők gyereket. Mondjuk mert egy átlagos magyar családnak kb. eddig kellene gyűjtenie, hogy saját házat tudjanak venni és a hozzád hasonló parasztok ne szólják le őket, hogy "a semmire" vállalnak gyereket.
2020. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/137 anonim ***** válasza:
68%

Igazad van kérdező, akinek nem tettek a feneke alá házat, az ne is vállaljon, az nem is ember.. Mit képzelnek? Van egy pár, sajnos nincs 15 millió önerejük, de szeretnének együtt élni, így albérletbe kénszerülnek, jól kijönnek anyagilag, tudnak is félre tenni, de nem annyit hogy pár éven belül legyen annyi pénzük, amiből a mai ingatlan árak mellett tudnának venni egy házat,vagy lakást. Ne is legyen így gyerekük, jobb, ha máris akasztják a kötelet a nyakukba, hiszen nehogy már gyereket akarjanak, vagy ha már adódott egy ilyen lehetőség, hogy akarnak gyereket és ha már így van éljenek pl. a babaváróval, ami egy nagyon jó alap lehet azoknak, akik nem jó anyagi helyzetbe születtek és nem raktak alájuk semmit, így ők is tudnak lakáshoz/házhoz jutni.

Most komolyan, örülj neki kérdező, hogy ilyen jó helyzetben vagy, ne ítélkezz más felett, az ő helyükben lehet te sem tennél másképp.

2020. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 anonim ***** válasza:
81%
én is ismerek albérletbe szülő párokat, van köztük felelőtlenebb és van köztük komolyabb éás van akiknek csal balszerecséjük volt, mert a vírus miatt most elvesztették a munkájukat. Az az igazság, hogy a legtöbb ember szeretne gyereket, de közben az idő is telik. Úgy gondolkodnak, hogy gyereket hamarabb kell vállni és majd menet közben össze is jön a saját lakás. ha 40 éves korukig várnának, talán kifutnának az időből. Aztán van akinek összejön a dolog, van akinek nem. ilyenkor általában a nagyszülő segít.
2020. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/137 anonim ***** válasza:
62%

A jóakaratú emberek akkor is segítenek egymásnak, amikor nem is sejtik, a rosszindulatúak ellenben szándékosan akadályozzák egymást.


Nem nehéz kitalálni,hogy te melyik csoportba tartozol kérdező. Gonosz és rosszindulatú a kérdésed. Sőt sértő azokra a családokra akik albérletbe laknak és most a covid miatt esetleg nehéz helyzetbe kerültek. Sok családfenntartó apának szűnik meg a munkája és kerül veszélybe a megélhetésük.

2020. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/137 A kérdező kommentje:
De miért kellene 10 meg 15 millió önerő? Mi 7 millióért vettünk egy vidéki házat önerőből. Ahogy volt pénz apránként felújítottuk. Egy szoba még most sincs kész, de akkor se azon kell aggódnom, hogy mikor mondják, hogy 1 hónapon belül hagyjuk el az albit. Nem palotát kell venni. 32 éves vagyok és 10 éve dolgozunk mindketten. Nem segítettek szinte semmit a szülők. Most vagyok terhes, még azt se lehet mondani, hogy ez miatt későn vállalok gyereket.
2020. nov. 24. 13:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!