Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás albérletbe?

Gyerekvállalás albérletbe?

Figyelt kérdés

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy ki az közületek, aki albérletben vállalta a gyermekét?


Mi jelenleg albérletben lakunk, lakásra spórolunk, de normális önerőnk csak 3-5 év múlva lesz. (Babavárót előre nem akarunk felvenni).


Én 27 éves vagyok, férjem 31.


Kort is írjatok kérlek, hogy hány évesen vállaltatok gyermeket és ha jutottatok lakáshhoz, akkor hány éves korotokra sikerült.



2021. okt. 27. 14:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Rossz az ingázás,de valamit valamiért!Inkább kocsikátok egy órát és sajátomba jövök haza.Nagyon nem mindegy!4 es voltam.
2021. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Melyik agglomerációban tudtatok házat venni, ahonnan normális is a közlekedés?


Én Szentendrén nőttem fel, de már onnan is egy örökkévalóság ingázni. A 10-es úton meg csak rosszabb a helyzet.

2021. okt. 27. 15:16
 13/24 anonim ***** válasza:

Ha hajlandók vagytok költözni, azért lehet kevesebbért is venni.

Mi pl Mezőkövesden élünk, közel Eger és Miskolc, 20-25 millióért itt adnak normális lakást 60 négyzetméterest.

Igaz, hogy Borsod megye, de teljesen normális kisváros.


Szerintem biztos lehet ilyet találni az országban többet is.


Pest a nagyon borzasztó ebből a szempontból.

2021. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyeljetek, hogy a babavárót 2022. Dec. 31-ig igényelhetitek.
2021. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkánk miatt nekünk csak Budapest és vonzáskörzete jöhet szóba.
2021. okt. 27. 17:05
 16/24 anonim válasza:
61%

Albérletben is simán meg lehet élni, ez nem lehet akadály 2 dolgozó embernél.


Én 20 voltam, a férjem 24, amikor az első gyerekünk született. Akkor már volt saját ház, a férjem jó áron jutott hozzá. Nem is bánom, hogy kezdetektől családban gondolkodtunk és arra spórolt a férjem. Ha úgy éltünk volna, mint a velünk egyidősek java (buli, utazgatás), most nem tudom, hogyan jutnánk házhoz... Saját tapasztalatból azt mondom, lényeg hogy tudd mit akarsz és tarts ki mellette. Minden lehetséges.

2021. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

30 éves vagyok. 20 évesek voltunk apukával, albérletbe született a kisfiunk. 3 éves korában mikor szémentünk akkor költöztünk el onnan, én haza apukámhoz. 1 évvel később kaptam egy önkormányzati lakást, ez is albérlet de elég fix, 5évente van felülbírálva, árban meg kiváló :D

De azt a pénzt, amivel kevesebb az albérlet, én félreteszem, lakástakarékpénztárba is gyűjtöm meg külön is. kb 10milliót szedtem össze ezidő alatt egyedülálló anyaként. Jelenleg van párkapcsolatom, tervezzük az esküvőt, közös gyermeket. Szeretnénk saját ingatlanba, de valószínűleg még várat magára. Ha ketten tudtunk volna félretenni előrébb lennénk, de hitel mindenképpen fog kelleni. Babavárót, CSOK-ot is felvesszük, de én is jobban örülnék ha már terhes lennék mikor aláírom hiszen tényleg mi van akkor ha nem jön össze... Amerre mi lakunk kb ebből már lehet venni normális ingatlant.

2021. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen teszteltem pozitívat, s albérletben laktunk (mostmár) férjemmel. Akkor nem tudtuk felvenni a babavarot mert nem voltunk házasok. Későbbiekben Osszehazasodtunk. Hazassagunk elso évfordulóján Várandós lettem a második gyermekemmel, felvettük a babavarohitelt. Már megszületett azóta a második gyermekünk, de most fogunk venni kertes házat egy kisvárosban.

Férjem 12 évvel idősebb mint én :)

2021. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16-ot nem tudom miért pontoztátok le.Nem mindenkinek adatik meg a saját ház vásárlása,akkor sose legyen gyereke,mert albérlet?!🤦🤦😡😡
2021. okt. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mindig albérletben éltem, volt férjemmel két közös gyermeket vállaltunk, kb 9 éve mentünk külön. Én azóta egyedül élek, most már három gyerekkel, nem könnyű, de eszemben se lett volna, hogy emiatt ne legyen gyerekem. Saját lakásra esély sincs, bár kitartóan lottózok 😁

Szerény, de stabil körülmények között élünk.

Önkormányzati lakásra beadtam az igénylést, de nem biztatnak a hivatalban

2021. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!