Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tanácstalan vagyok.

Mit tegyek? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekem az előző házasságból és 1 az újból. A fiam az exemnél, a lányom velem és az új családommal él. A lányom most kezdte a középiskolát és ott megerősítést kapott, hogy nem hetero. Fiúnak érzi magát és tetszik is neki egy lány. Befolyásolható és tudom,hogy a neten olvasott olyanokat, amiket nem kellett volna. Most olyan szobatársakat kapott, akik partnerek ebben.

Idén elhagyott két okostelefont és büntetésből vettem egy nyomógombost, hogy legalább elérjük. Nem vigyázott rá és eltörte. Vettem megint, hogy elérjük. Mondtam neki, hogy veszek okostelefont, ha vigyáz a dolgaira. Ma az exfeleségem vett neki egy 250 ezres telefont előfizetésre, pedig elmondtam neki is mi a pálya. Nagyon kiakadtam, hogy rosszul csinálok valamit. A lányom akart amúgy velem lakni. Nálunk más az értékrend és nem gondoljuk, hogy abból tanul, ha mindent engedünk. A zsebpénzt se ossza be, alig marad a buszra. Nincs az a pénz, amit ne tudna elkölteni. Már minden miatt is ideges vagyok és úgy érzem az én hibám. A telefont azért se akartam, mert másról se szól az élete, nem barátkozik, zárkozott. Az exem nem elfogadó a lány-lány kapcsolattal és semmi ilyesmivel. A lányukról nem is tudja, hogy mi a helyzet vele. A lányom a mostani párommal beszéli meg ezeket. Mit csináljak a lányommal és hogy magyarázzam el az exemnek, hogy ez nem volt helyes döntés. Velem meg se beszélte amúgy. A fiamból játékfüggőt csinált, de a távolból ezzel se tudok mit kezdeni. Azt szeretném, ha mindketten nálunk lennének és a mi értékrendünk alapján nevelhetnénk őket. Mit tegyek a sulival (jó ha ilyen társaságban hagyjuk?), a telefonnal és az exemmel? Köszi, ha valaki végig olvassa!



#Egy szomorú apa
2021. okt. 28. 19:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, hogy amit most vettünk telefont azt is sikerült eltörnie. 1 hétig tudott vigyázni rá...
2021. okt. 28. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez már annyira komplex problèma hogy ember erre konrèt megoldást nem tud mondani.

De a remèny szèp dolog remènykedj hogy megváltoznak ès ez pusztán csak lázadás a világ ellen. Amúgy szerintem a telefonjait eladta ès nem tüntek el.

2021. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük sorban:

A lányod leszbikusnak érzi magát? Akkor semmit ne csinálj, vagy tényleg az, és akkor így lesz boldog, vagy később rájön, hogy mégsem az, és akkor úgy lesz boldog.

Vagy komolyabb a dolog, nem is leszbikus, hanem úgy gondolja, hogy ő egy lánytestbe született fiú? Én elbeszélgetnék vele erről a helyedben, hogy ez most komoly-e, vagy csak divatozik, vagy mivan. (Szerintem nem gondolja komolyan.)


A következő probléma a telefon: vegyél neki egy Nokia 3310-est. Teljesen komoly, ez létezik megint, törhetetlen, mindent túlél. Úgy veszed rá, hogy vigyázzon a telefonra, hogy elmondod neki, van havi x forintod rá, mármint a gyerekre, ebben benne van a telefonszámlája, az új ruhái, kollégium díja, menzapénz, zsebpénz, minden. Amennyiben új telefont kell venned neki, lecsökken a zsebpénze, akár nullára is lemehet, és törleszthet hónapokig is.


Az exeddel meg nem tudsz mit kezdeni. Majd rájön, hogy nem kellett volna telefont vennie előfizetésre, hiszen most a gyerek megint eltörte a telefonját, nem tud telefonálni, de az exed mégis fizetheti a havidíjat.

2021. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy ne költsön el minden pénzt: irass vele költségvetést. Ennyi pénzt kap tőled, ebből menzára ennyit kell befizetni, kolidíj annyi, közlekedés amannyi, plusz bármi fix dolog van, azt vegye bele. Marad x forint, hogy kívánja ezt elkölteni? Belefér mondjuk 5 mekis menü (fogalmam sincs, az mennyi pénz, de fiatalok biztos tudják fillérre pontosan), vagy 2 mozijegy vagy bármi ilyesmi, szépen számolja ki magának. Aztán majd látja, hogy mennyi az annyi.

Fontos hogy ezt megcsinálja, mert most valószínűleg csak annyit fog fel a dologból, hogy "hűha, már megint nincs semmi pénzem, haza se tudok utazni".

Esetleg ha megoldható, akkor kapja a zsebpénzét kisebb időközönként. Tehát pl. ne havi 10000 legyen, hanem heti 2500. (Ez egy példa volt, gőzöm nincs, mennyi zsebpénzt szokás manapság adni.)

2021. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!