Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kifejezetten már szült anyukák...

Kifejezetten már szült anyukáktól kérdezem: milyen menstruációs segédeszközöket használtok, ami bevált?

Figyelt kérdés

Mióta szültem (2x is), azóta mintha gyilkossági helyszínelnék minden hónapban. Az orvosom szerint ez általános jelenség, sokakkal megesik, hogy erősödik a vérzésük szülés után, nem biztatott azzal, hogy ez változni fog évek múlva (4 éve szültem a másodikat).


Irgalmatlan egy "élmény". Atomtöltet méretű tampon, éjszakai betétet csomagszám... de gyűlölöm már. Az érzés is rémes, fülledt és kényelmetlen, na meg az ára is sokkoló havi szinten, ráadásul környezetszennyező is (nekem ez is szempont lenne, ha lenne választásom).


Kérdésem, hogy van olyan bármi más eszköz, ami nektek bevált?


Van bármi esély ilyen erős vérzés esetén menstruációs tölcsérre, mosható bugyira, akármire, ami nem kerül súlyos ezrekbe havonta, csak úgymond egyszer kell megvenni és több hónapig jó, és esetleg környezetbarát is?



2021. nov. 2. 22:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Megértelek. Szülés után 4 évig nem mentem, annyira nem mertem.


Orvost váltottam, egy nagyon kedves doktornőt találtam (ha budapesti vagy, akkor ajánlom is, ha szeretnéd). Vele őszintén meg tudtam beszélni a félelmeimet, égett a pofám, hogy évek óta nem voltam, se rákszűrés, se semmi, de ő nem ítélkezett, nagyon megszerettem, baromi rendes.


Nem mondom, hogy tudom mit érzel, mert nem tudhatom, de hasonlót szerintem éreztem. Menni kell akkor is, akármi van, mert sajnos lehetnek problémák, amiket meg kell nézni, és néha életet menthet a korai felismerés. Szóval tudom, hogy semmi közöm hozzá és a kérdésem sem erről szólt, de halkan biztatlak arra, hogy keress olyan orvost, akitől nem félsz és menj el, 7 év után is! Vagy pont azért!

2021. nov. 3. 00:01
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

Köszönöm szépen, de én nem az orvostól félek, nagyon aranyos nőgyógyászom volt. Csak besokalltam a terhesség és szülés körüli vizsgálatoktól. Most meg attól félek, hogy találnak valamit. Van más betegségem is, azzal se merek már elmenni, nagyon félek.:( Van beutalóm vérvételre, attól is félek, csak halogatom az időpontkérést.

De nem akarlak offolni, bocs...

2021. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Betét. De nekem meg sokkal lightosabb lett a szülések után.
2021. nov. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Mosható betétezek és mensi bugyit használok, de az utóbbit erős vérzéshez nem ajánlanám. Sajnos nekem a Fb csoporttal sem sikerült megtalálni a megfelelő kelyhet, annyira elb.szarintott a szülés odalent. Tampont se tudok viselni.
2021. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én is mosható betétezek, az Emilla márka éjszakai méretét használom nappalra is. Nagyon kényelmes, könnyű tisztítani és tök jó mintái vannak, okoznak egy kis derűt a napjaimba. 😄
2021. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Én is pont most készülök új kelyhet venni: az előző baromi jó volt szülés előtt, az tényleg bírt 12 órát is, bár én is inkább cseréltem gyakrabban, de volt olyan, amikor majdnem ennyit bent kellett lennie és bírta. Most ugyanez a termék 3 óra alatt megtelik annyira, hogy már folyik mindenfelé :/ vannak direkt szülés utáni termékek, jobbat nem tudok, mint hogy olyanra ruházok be, aztán meglátjuk.

Én a budiba beleöntöm a tartalmat, ott van rögtön csap is, azalatt lemosom szappannal és mehet is vissza. Másfél éve olyan albiban laktam, ahol a budiban nem volt külön mosdó, ott a zuhanyzóban cseréltem, le a lefolyóba és egyből mostam is el. Ha pont nem zuhanyoztam, akkor megoldottam a budiban és budi papírba csomagolva átvittem a fürdőbe.

2021. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
11%
Ilyen sokan kelyheztek. Nekem nem bírná a gyomrom, már a tampontól és a betéttől és hányingerem van.
2021. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Ha se kehely, se tampon, se betét, akkor mégis mi az, amit használsz?
2021. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is kelyhem volt, most szeretnék újat venni, tényleg sokkal tovább bírja, mint bármelyik tampon.

Mindig mindenki azzal szokott jönni, hogy hogyan üríted ki, ha dolgozol, vagy mit tudom én, vásárolni mentél, vagy ilyesmi. Őszintén szólva ez szerintem baromi ritka. Reggel otthon az ember kiüríti, még mossa, visszateszi, 8 órát az enyém simán kibírt, pedig nálam is mészárszék van az első 2 nap, utána se túl enyhe. Egy vásárlást meg pláne bőven kibír, akkor is, ha az több órán át tart.

Olyan volt már, hogy reggel elaludtunk, és éppen csak fogat mostam és rohantam dolgozni, ott se volt nehezebb elintézni, mint otthon, igaz, nálunk van a fülkében csap, de ha nem lenne, egy üveg vízzel is le lehet öblíteni.

2021. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is kelyhezek, nekem nem bír ki 8 órát az első napokban. (Pedig Xl-es Merula.)

A titok: vegyél kettőt. Akkor egy tisztát használhatsz cserénél a munkahelyeden. 😉

De egyébként nagyon nagyon sokkal jobb, mint pl a tampon. Én mosható betétet használok mellé, fő a biztonság alapon, de ritkán van rá tényleg szükség, csak olyan a munkám, hogy nem tudok mindig azonnal mosdóba rohanni.

2021. nov. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!