Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kifejezetten már szült anyukák...

Kifejezetten már szült anyukáktól kérdezem: milyen menstruációs segédeszközöket használtok, ami bevált?

Figyelt kérdés

Mióta szültem (2x is), azóta mintha gyilkossági helyszínelnék minden hónapban. Az orvosom szerint ez általános jelenség, sokakkal megesik, hogy erősödik a vérzésük szülés után, nem biztatott azzal, hogy ez változni fog évek múlva (4 éve szültem a másodikat).


Irgalmatlan egy "élmény". Atomtöltet méretű tampon, éjszakai betétet csomagszám... de gyűlölöm már. Az érzés is rémes, fülledt és kényelmetlen, na meg az ára is sokkoló havi szinten, ráadásul környezetszennyező is (nekem ez is szempont lenne, ha lenne választásom).


Kérdésem, hogy van olyan bármi más eszköz, ami nektek bevált?


Van bármi esély ilyen erős vérzés esetén menstruációs tölcsérre, mosható bugyira, akármire, ami nem kerül súlyos ezrekbe havonta, csak úgymond egyszer kell megvenni és több hónapig jó, és esetleg környezetbarát is?



2021. nov. 2. 22:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
31%

18-as, tampont és betétet használok, de utálom, örülök ha használat után azonnal dobhatom ki a szemétbe, nemhogy még ott mosogassam bele a mosdókagylóba...

(17-es vagyok)

2021. nov. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Én nem szültem még, de az első menstruációmtől kezdődően iszonyatosan erős mindig és az elején gyakrabban is jött meg. Nagyon sokat szenvedtem már az elmúlt 13 évben, még mindig nem tudtam ehhez hozzászokni. Mindig PB Super plust használtam és mellé éjszakai betétet nappal is. Tavasszal vettem egy Merula XL menstruációs tölcsért. Egész jó, mivel legalább a gyakori tampon cserét kiváltja, de így is kell mellé az éjszakai betét. A menstruációs bugyi nekem nem vált be, mert még a tölcsér mellett sem mernék elindulni vele. Jó lenne egy Merula XXL, de már ezt is kihívás nekem felhelyezni. :( Kitartás a sorstársaknak, ilyenkor úgy irigylem a férfiakat, hogy nekik nem kell ezzel szenvedni. Na meg azokat, akiknek 2 csepp az egész és 3 nap alatt letudja. Nekem 1 teljes hét szenvedés minden téren.
2021. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!