Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is megbánta hogy gyereket...

Más is megbánta hogy gyereket szült?

Figyelt kérdés
sziasztok. Nyugodtan kövezzetek meg de muszaj ki írnom magamból. 11 hete szültem. A férjemmel első látásra szerelem volt. Mindig is vágytam egy babára úgy éreztem én már ki éltem magam. A férjemmel még csak másfél éve vagyunk együtt, nagyon bele ugrottunk mindenbe. Mióta meg szültem pár hete folyton az jár a fejembe hogy börtönbe zártam magam. Nem tudom azt csinálni amit szeretnék. Nincs több buli, csavargas semmi. Minden gondoltam ezen van. Viszont a kislányom nem adom semmi pénzért. Szerintem kialakult az anyai oszton vagy nem tom de még mikor a boltba megyek és ra bizom anyumra is aggódok mindig miatta. Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Elfog múlni ez a szabadság ra vágyó késztetés? 🙁 szeretném vissza kapni az életem de a gyermekemet is szeretném. 😪 24/N
2021. nov. 14. 13:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Megszokod.

Én nem mondom, hogy megbántam, de az elején nagyon bevoltam tojva és elkellett gyászoljam a régi életem.

2021. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális amit most érzel, így voltam én is , az elején fura volt a fiammal , és sokat nosztalgikus hangulatban voltam régen mien volt, de már elmúlt

Ahogy írtad nem megyek sehova nagyjából a gyerekem nélkül, nem is tudnák viszont nálunk sok baj volt ami miatt jobban ragaszkodtam hozzá.

Te nem bántam meg, szerintem mindenki lehet így vele, hidd el megszokod.

A gyerekednek te vagy a világ és a minden ,ő bízik benned ha nem is tudja mondani, és szeret, nem azért sír mert idegesíteni akar

Én 21 évesen szültem de nem tudnám elképzelni magam Dominik nélkül

2021. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%
Azért durva, hogy a válaszok és a pontozások alapján még mindig ott tartunk, hogy fel sem merülhet senkiben, hogy rossz döntés volt.
2021. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%
13-as, ezt évek távlatából lehet majd legfeljebb megállapítani, ennyire frissen a szülés után nagyobb esély van szülés utáni depresszióra + amit a többiek is írtak, a kérdező nyakába szakadt óriási felelősség, amit most kezd felfogni. Simán lehet, hogy egy hónap múlva már maga se érti, min problémázott. Persze az sincs kizárva, hogy tényleg rossz döntés volt, de ezt most még nem lehet tudni, még "történik".
2021. nov. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

11 héttel a szules után minden érzés normális és minden érzés ellenkezője is.

El fog múlni! Ha mégsem, az szülés utáni depresszio és szakembert kell keresni, aKi segiteni fog. Ha így alakulna is tudd, hogy ez egyáltalán nem ritka.

Hamarosan jobb lesz, tavaszra, nyárra már csinalhattok jó programokat a babaval, ha van ki vigyázzon rá, kettesben, és te is ki fogsz tudni mozdulni egyedül is.

Nagyon nehéz az eleje. Kitartast. Próbálj meg apró örömöket találni a hétköznapokban. Ha van energiád néha olvass, nézz sorozatot, beszélgess a férjeddel, setaljatok nagyokat.

Jó lesz!

2021. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
#14: Ehhez képest a válaszok nagy része konkrétan arról győzködi, hogy nem is bántad meg és az érzésed vagy nem valós/tartós/reális, vagy szimplán nem igaz. Tehát valójában nem érezheti ezt. A többi meg le van pontozva.
2021. nov. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem érezheti, de ez nem derül mi 11 héttel a szülés után, abban a hormonális állapotban.

Ha pedig úgy fogja érezni tartósan, hogy megbánta, akkor vagy kilép a családból és új életet kezd, vagy próbál olyan dinamikát kialakitani, amiben élhetőnek, de inkább elvezhetonek érzi a szükségét, vagy bankodik egész életében és martirkent latja el a feladatait. Ebből csak az utolsó verzió tragikus.

Különben voltak kutatások ebben a témában, főként anyakkal és azt talaltak hogy nem a gyerekvállalást bánják a nők, hanem az anyasaggal járó teljesen abszurd társadalmi elvarasok

Nyomasztjak

Őket, ezeket kell lebontani.

2021. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%
#17: Dehogynem, te is ezt írod. Érezheti, de mégse...
2021. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

Mikor megszületett a kisbabam én voltam a legboldogabb ember a világon. Az első egy évben úgy éreztem, hogy megtaláltam az utamat, nagy családot szeretnék, és bántam hogy 30 éves koromig vartam.

Másfél évesen kiderült hogy genetikai rendellenessége van. Fogyatekos. Sokszor szoktam arra gondolni hogy vajon ennek tudatában szültem volna e gyereket.

Szerintem nem szentségtörés őszintének lenni magunkkal. De azt mindig észben kell tartani hogy a felelősségünk már megvan, hiába bánod, már mindegy, ebből kell kihozni a legjobbat.


Minden a helyére fog kerülni kérdező! :) Majd nagyobb lesz a kisbabad és jobban ki tudsz szabadulni és többet tudsz majd pihenni.

2021. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
55%

19, megkérdezhetem milyen betegség derült ki 1,5 évesen, és hogy derült ki?

Köszike.

2021. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!