Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt lesz abbol...

Milyen felnőtt lesz abbol akinek gyerekkoraba sok családtag elvesztést kell megtapasztalnia?

Figyelt kérdés
peldaul nagyszulok elvesztése és mondjuk a gyerek már kb 10 éves és felfogja, hogy mi is az a halál.
2021. dec. 13. 00:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

"Teljesen normális felnőttek lettek."

Persze, mert a "normális" definíciója elég tág keretek között mozoghat. De azért sérültek, egész biztos.

2021. dec. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%

Írjátok hogy milyen fontos az anya meg az apa szerep. Amivel teljesen egyetértek. De hát a melegek is egy család! A két anya nem számít? Vagy a két apa? Pedig hát olyan aranyosak! Állítólag nem lesz más a fejlődésük azoknak a gyerekeknek, akik szivárványcsaládban nőnek fel.

Egyre kevésbé értem az egészet...

2021. dec. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Épp elég baj, ha úgy alakul az élet, hogy valamelyik szülőt elveszíti egy gyerek, nem szabad eleve úgy alakítani, hogy ne legyen apja vagy anyja, hiszen egyszerre mindkettőre szüksége van.
2021. dec. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
".És mondjuk akit gyerekkorába elhagyott az apja és csak ritkán foglalkozik vele az is szulo elvesztésének számít?" Ez még mindig jobb opció mint egy erőszakos barom apa mellett felnőni. Egy szülő jelenléte nem feltétlenül jó dolog. Ahogy a hiánya sem feltétlenül hátrány.
2021. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

Érheti az embert veszteség gyerekkorban is, bármilyen természetű. Nyilván sok dolgot befolyásol ez a jövőben, de egy életen keresztül nem lehet mindent erre fogni. Pl : "Azért lettem alkoholista csöves, mert meghaltak a szüleim."

Egyedül persze iszonyúan nehéz a lelki teher (segítséggel se könnyű!), de nem lehetetlen. Amellett nem is kell egyedül csinálni. Vannak állami (ingyenes) pszichológusok is, én is voltam ilyen terápián már, kezdésnek nem rossz. Az ember meglátja, hogy van fény az alagút végén és az nem a vonat.

2021. dec. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
81%

Tökmindegy, az embert milyen korában éri veszteség.


A gond akkor van, ha nincs teljesen feldolgozva a trauma. Halál esetén nincs rendesen meggyászolva például. Ezen csak ront az a tény, hogy sok szülő inkább titkolja a gyerek előtt a veszteséget, akár egy háziállat elvesztését. Pedig a lehető legjobb azzal "megtanítani" gyászolni egy gyermeket, hogyha mondjuk elpusztult a kedvenc háziállata, akkor nem azt mondjuk, hogy elment egy szép helyre a kutyus, vagy a hörcsög egy kedves tanyán éli tovább mindennapjait. Egyszerűen közölni kell, hogy elpusztult, miért pusztult el, és nyomatékosítani kell, hogy a halál az élet része. Együtt el lehet temetni, meg lehet siratni, a gyászfolyamat fontos részei ezek.


Ellenkező esetben teljesen torz elképzelése lesz a halálról, nem mer majd sírni, nem tud majd továbblépni, beragad egy rossz helyzetben.

2021. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
4 éves voltam, mikor meghalt apukám. Köszi, teljesen normális vagyok...
2021. dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!