Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen és újszülöttel hogy...

Terhesen és újszülöttel hogy tudtok együtt aludni a nagyobb gyerek(ek)kel?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen azokhoz szól a kérdés, akik együtt alszanak a nagyobb gyerekkel (is) :)

Nálunk a lányom valahogy ott ragadt mellettünk éjszakára, az ágy mellé tolt kiságyban. Újszülöttként meg így a negyedik trimeszterben szerettem volna ott altatni, mert nekem így megnyugtatóbb volt, aztán ez így maradt közel 2 éve :D A kérdés azért merült fel bennem, mert a kiságy az én oldalamhoz van tolva, és ugyan az éjszaka során alapvetően benne alszik a gyerek, azért elég sokszor hernyózik át közel hozzám, összebújni velem meg cukiskodni. Engem ez egyáltalán nem zavar, sőt, de felmerül bennem, hogy:

a) ezt hogy lehet majd nagy pocakkal csinálni? Ha esetleg (véletlenül vagy sem) hasba rúg, mert azért a nagy mocorgás közben előfordul ilyen, az ugye nem árt majd a tesónak?

b) miután megszületik a kicsi, ő hol fog aludni? Neki azért élettanilag is fontosabb lenne, hogy hozzám bújva aludjon, de a lányomat nem akarom kirugdalni a megszokott kis helyéről amikor megszületik a húga, ez szinte biztos, hogy káros lenne. Az apja és közém meg nem merném rakni, mert az apja borzasztó mély alvó, arra se ébred fel ha éjszaka felsír, de közben meg forgolódik meg minden, félek, hogy ráfeküdne és aztán valami baj lenne. Azt meg azért nem merném bevállalni, hogy egy újszülött mellett még arra is figyeljek, hogy a másik oldalon, a hátam mögött is minden rendben legyen.


Szóval akiknél hasonló volt az állapot, mi volt a megoldás? Hogy aludtatok amikor jött a tesó?


2021. dec. 26. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó kérdés.
2021. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Derjaderja ***** válasza:
67%

Nekem az egyik oldalamon az egyik aludt, a másikon a másik. Szinte pont egy évig.

Terhesen nem volt gond egyáltalán, viszont a párom akkor átmenetileg külön aludt, meg ebben az évben, mert nem fértünk el, illetve ő a nyugodt éjszakákat preferálta a munka miatt.

2021. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

-Kiszoktatod a nagyot mire jön a kicsi, hogy ne vele kösse össze.

-Apa egy pár hónapra kiköltözik mellőled.

-Babafészekben közétek, elé plusz párna, hogy védve legyen a kicsi.

-A nagy megy át középre.

2021. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Jobbról balra mondom :)

Szóval: apa a franciaágy jobb oldalán, aztán a fiam (ő a nagyobb és 2 év van köztük) én, és a lányom a babaöbölben ami az ágyhoz van tolva és nincs köztünk rács v. korlát. Tehát én a két gyerek között alszom.

A fiam amúgy szeret aludni a szivacsán is. (Van egy összehajtható szivacsa)

Az ágyunk amúgy 180as. Elég nagy mindehhez a babaöböl meg egyedi méretű. (Olyan magas, mint az ágyunk és 120*60as a fekvőfelülete)

A fiamnak nem okozott nagy gondot bejönni közénk mellőlem.

2021. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi a másik szobában aludt, amikor már járni tudott elkezdett átmászkálni mivel látta, hogy velünk alszik a nagy, így a párom átment a 'gyerekszobába' aludni, nekem meg ott maradt a 2 gyerek a franciaágyon

(nálunk a párom "szoktatta oda" a nagyobbat, én mindig visszavittem a saját ágyába, amikor meg bár fizikailag marha nagy kihívás lett a hasan miatt a párom nem volt hajandó pakolgatni őt, mert neki így kényelmesebb volt (nagyon paraapa, folyton nézte, hogy lélegzik-e még...))

2021. dec. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Azért ez eleg bizarr hogy a férjeteket előbb teszitek ki az ágyból mint a gyereket:D
2021. dec. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináltuk, hogy a nagy aludt a férjem meg köztem, a kicsi babaöbölben mellettem, így mindkettőjük mellett voltam :) terhesen én nem aggódtam, hogy nagyon belémrúgna, bár eléggé tornádó típus alvás közben, de nem volt ilyen gond. A kicsit mondjuk biztos nem fektettem volna mellé.
2021. dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szopik a gyerek órákat éjjel, akkor bizony vele alszom, hogy másnap ne legyek zombi. Senki nem mondta egy szóval sem, hogy amint a baba elaludt, nem megyek át a férjemhez lefekvésig. Kifejted, légyszi, hogy mi is a bizarr ebben? Hogy két helyre van ágyazva nekem? Az lenne a bizarr, ha az alvó baba mellett akarnánk filmezni, nasizni meg egyéb dolgokat csinálni.
2021. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Derjaderja ***** válasza:
6. Mért lenne bizarr?
2021. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb,ha mindenkinek megvan a saját kis helye. Nyilván egy újszülött babát nem kell rögtön másik szobába tenni,de a nagyobbat már át lehetne. Az én lányom 4 hónapos korától már külön aludt,így tudtunk pihenni. Most 3 éves. A pici most fél éves ő is külön alszik. Úgy gondolom, hogy a hálószoba az a férfi és a nő privát szférája. Várom a lepontozást. 😅
2021. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!