Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen és újszülöttel hogy...

Terhesen és újszülöttel hogy tudtok együtt aludni a nagyobb gyerek(ek)kel?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen azokhoz szól a kérdés, akik együtt alszanak a nagyobb gyerekkel (is) :)

Nálunk a lányom valahogy ott ragadt mellettünk éjszakára, az ágy mellé tolt kiságyban. Újszülöttként meg így a negyedik trimeszterben szerettem volna ott altatni, mert nekem így megnyugtatóbb volt, aztán ez így maradt közel 2 éve :D A kérdés azért merült fel bennem, mert a kiságy az én oldalamhoz van tolva, és ugyan az éjszaka során alapvetően benne alszik a gyerek, azért elég sokszor hernyózik át közel hozzám, összebújni velem meg cukiskodni. Engem ez egyáltalán nem zavar, sőt, de felmerül bennem, hogy:

a) ezt hogy lehet majd nagy pocakkal csinálni? Ha esetleg (véletlenül vagy sem) hasba rúg, mert azért a nagy mocorgás közben előfordul ilyen, az ugye nem árt majd a tesónak?

b) miután megszületik a kicsi, ő hol fog aludni? Neki azért élettanilag is fontosabb lenne, hogy hozzám bújva aludjon, de a lányomat nem akarom kirugdalni a megszokott kis helyéről amikor megszületik a húga, ez szinte biztos, hogy káros lenne. Az apja és közém meg nem merném rakni, mert az apja borzasztó mély alvó, arra se ébred fel ha éjszaka felsír, de közben meg forgolódik meg minden, félek, hogy ráfeküdne és aztán valami baj lenne. Azt meg azért nem merném bevállalni, hogy egy újszülött mellett még arra is figyeljek, hogy a másik oldalon, a hátam mögött is minden rendben legyen.


Szóval akiknél hasonló volt az állapot, mi volt a megoldás? Hogy aludtatok amikor jött a tesó?


2021. dec. 26. 20:46
1 2
 11/13 Derjaderja ***** válasza:

10. Mindenki azt gondol, amit akar, viszont itt a kérdés az együttalvókhoz szólt.

A kommented teljesen oké amúgy, az a másik furi, a bizarr meg hogy vki "kiteszi" a férjét az ágyból. Mi pl addig se nagyon aludtunk egy ágyban, nem igazán volt hálószoba se.

A 3 éves lányom meg már nálunk is kiszokott.

De átmenetileg mért ne valassza vki a legjobb megoldást, ami annak a családnak jó.

Pl nálunk a párom így mindem éjjelt átaludt, én meg kb óránként kelek átlagosan, viszont nem volt sírás éjjel ami zavarja.

Most együtt alszunk el, de így lehallatszik ha sírnak és tökre zavarja.

2021. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Koszonom a kulturált választ,kedves vagy.:) h h nem aludtatok előtte egy agyban?:o nem furi?
2021. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Derjaderja ***** válasza:

Ez alatt azt értem, hogy az összeköltözés előtt 3,5 év távkapcsolat volt, mindketten váltott műszakolunk is, így az első együttlakós hónapokban átlag heti 3 éjjelt volt mindkettőnk otthon, de akkor is ugye vki műszak után volt és vhol felfordult a házban és ott aludt. Plusz én éjjel otthonról is dolgoztam, nyilván nem ott ahol a másik alszik.

Aztàn terhesen volt 1 hónap, amikor folyton aludtam, akkor ugye nem éjszakázhattam már, viszont kb 6-7re hazaértem, és szintén vagy a kanapén vagy a kis szobában vagy az ágyban aludtam.

Plusz mindketten rosszul aludtunk, en a terhesség, párom a 25 ev váltott műszak miatt, ő rúg és dobàlja is magát meg kiabál, én meg volt hogy már a fulladástól csak ülve aludtam.

A TV nálunk a nappaliban van, így ott szoktunk filmezni, összebújni.

Ilyesmi. Nem mondom, hogy nem szeretek együtt elaludni, de mivel 1 nagyon rossz alvó, ezerszer ébredő, minden mozgatásra felébredő stb gyerekünk lett plusz a második is nehéz picit, segítség nincs, illetve dúl a testvérféltékenység, most ennyit kibírtunk a gyerekek és a túlèlés érdekeben.

Mar szamoljuk fel a helyzetet pl a lányom már sajat agyban alszik el.

2021. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!