Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora szörnyeteg...

Tényleg ekkora szörnyeteg vagyok, hogy gyógynövényes altatókkal próbálkozom?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam. Mindig borzalmas alvó volt, legkevesebbszer 2x keltem hozzá mikor újszülött volt. Ahogy nő, egyre rosszabb a helyzet, mert mindig van valami terítéken.

Ott tartunk, hogy 10-20 percenként kel, mert nem tud úgy helyezkedni, ahogy kényelmes neki és hisztizik, zeng az egész lakás. Egész éjjel ezt játsszuk már 1 hónapja.

Mivel egyedül vagyok és segítségem nincs, kezdek teljesen tönkremenni. Depressziós vagyok, fáj a gyomrom, sokszor a fejem is, szédülök, 2 hetente megfázom úgy le van gyengülve már az immunrendszerem a 7 hónapja tartó folyamatos kialvatlanság miatt.

Ha nem találok ki valamit sürgősen, kórház lesz a vége. Már majdnem minden ilyenkor szokásos dolgot kipróbáltam, vizet, cumit, hogy kiveszem a babafészket, velem alvást stb de semmi sem használ. És most próbálkozom mindenféle nyugtató gyógynövényes cuccokkal, tea, szirup, illóolaj amiket ugye lehet babáknak adni.


Egy közeli ismerősöm szerint én egy szar anya vagyok, meg le akarom szedálni a gyereket és majd fogyatékos lesz tőle...

Ha le akarnám szedálni, akkor adnék pálinkás kenyeret meg Xanaxot, attól biztosan aludna de örökké megkárosítanám.

De eszerint az ismerősöm szerint ez is kb ugyanaz.


Szerintetek tényleg?


2022. jan. 14. 10:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Tanulság ez számodra, hogy vannak dolgok, amiket nem kell elmondani senkinek.


Nem vagy szörnyeteg, teától, illóolajtól még soha nem lett baja senkinek.


Kitartást, tudom milyen, nekem 1 év 3 hónaposan kezdett javulni, most 1,5 éves, már csak 1x ébred. Előtte átlagosan 8x, nem használt semmi, csak az idő, de örültem volna nagyon, ha találtam volna bármit, amitől kicsit jobban alszik.

2022. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%

3,5 éve nemsludtam át éjjelt

2éves a kicsi


Ma 6-szor kektem éjféltől

6:10-kor keltünk..


Mégsemjutott eszembe ilyesmi, pedig nem vagyok egy mártír típus.


Viszont lélekben felkészültem rá, tudtam, hogy ez lesz..


Ennek tudatàban lesz 3. gyerekünk is.


Szedd össze magad.



Depresszióval pesig menj szakemberhez.

De komolyan.


Így nem tudod élvezni azt, hoy gyereked van…


Az alvàsborulás elmúlik majd..

2 ébredés az teljesen normális 2 èves korban is


Majd lesz megint ilyen, mint nálunk..

periodikusan elő szokott jönni

( kivéve a mázlistáknak)

2022. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Hagyd sírni. Nem lesz semmi baja, később sem. Tedd be a kiságyba, ülj le mellé füldugóval, ő meg bőgjön.
2022. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

anyagyere.hu


Egy próbát megér.

Az is lehet, hogy többemberes babád van. Ennek is nézz utána. Kitartást.

2022. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Egyedül vagy. Miért? Milyen más segítséged lehetne? Barátok, bébiszitter, apja hol van, rokonok, jószomszéd? A helyzet megoldása nem a gyerek szedálása, hanem a körülmények átalakítása. Ne legyél egyedül, ezt oldd meg!
2022. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Valamikor csak alszik napközben, fogjad magad és feküdj le vele te is akkor aludni. Amúgy nem vagy rossz anya és, mint látszik, nincs is leszedálva a gyerek, mert a problémád fenn áll.
2022. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Az én babám 8 hónapos koráig nagyon rosszul aludt.

Elaludt este kilenckor de már fél tizenegykor fenn volt. Éfjél-egy körül tudtam visszaaltatni. Onnantól is egy-két óránként kelt. Borzasztó időszak volt. Sírva altattam éjjel. A párom állandó éjszakás így nem volt segítségem. Mellette még van egy 8 éves lányom is. Nyílván ő is érzékelte a dolgokat. Hiába csuktam be a szobája ajtatát nem tudott aludni.

Ez 4 hónapos korától egész 8 hónapos koráig végig így ment.

Tudtam, hogy csak jobb lehet.

Hozzászoktam a kevés alváshoz.

Amikor betöltötte a 8 hónapot és elkezdett mászni elvágták ezt a dolgot.

Egyhuzamban 4-5 órát is aludt éjjel.

Hiába adsz neki ilyen nyugtatóhatású gyógynövényes cuccokat.

Nem fárad el a babát rendesen esti alvás előtt.

Utólag már én is rájöttem.

A mászás miatt jobban elfáradt.

Ne ess depresszióba. Rengeteg egyedülálló anyuka van.

Tartsd magad a pici miatt.

Kitartás!!

2022. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet hogy fáj a foga? Ilyenkor kell neki nőnie. Mert akkor inkább fájdalomcsillapítot adj.

Másfél éves kislányom is hónapok óta szenved 4 foggal, éjjel sokszor fájdalmasan felsír. Nem adtam neki csillapítót, mert annyira nem vészes, de ha ő is 10 percenként kelne, és EMIATT, akkor adnék.

Mert amit írsz az nem normális. Es ne szégyelj segítséget kérni!

2022. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

"Egy közeli ismerősöm szerint én egy szar anya vagyok, meg le akarom szedálni a gyereket és majd fogyatékos lesz tőle..."


Hívd oda, hogy altassa ő a következő 7 hónapban. :-)


Komolyra fordítva a szót: természetesen semmi baja nem lesz ezektől, viszont neked is tudomásul kell venned, hogy az élet olyan, mint egy rendőrségi kihallgatás: bármit mondasz magadról, az felhasználható ellened. Nyilván kellenek társas kapcsolatok, meg jólesik kibeszélni a problémáidat (ha jól értem, párod sincs), de válogasd meg, kinek mit mondasz.

2022. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

4. Minden ilyen kérdéshez idefossa az agyament baromságait. A következő ötlete az lesz hogy vágd szájon.


Kérdező, nem vagy rossz anya, de sajnos nem biztos hogy sikeres lesz. Megkérdezhetem mi az esti rutinotok? Lehet abban van a hiba. Nincs semmilyen barátnő vagy rokon aki délután legalább tudna vele kicsit foglalkozni amíg te alszol egyet?

2022. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!