Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyiből éldegél? Tudtok...

Ki mennyiből éldegél? Tudtok félre rakni?

Figyelt kérdés

3 gyermekes család érdekel.

Arc nélkül vagyunk szerintem belefer...

Mi 500.000-550.000 Ft-ból és nem sokat de tudunk felretenni.


2022. jan. 24. 08:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%
3 gyerekkel 1,3 M a bevetelünk, de ebből 450 E hitel, 200 E szülőknek törlesztés, így 650 E-ből élünk, rezsikre 200 megy (2 ingatlan rezsije lakásbiztosítással, 2 autó és biztosításaik, 3 mobil, stb.), szóval kajára, ruhára, váratlan kiadásokra, egyebekre 450 ezer marad, félrerakni nem tudunk, épphogy megélünk, tele vagyunk extra kiadasokkal, pl. 220 ezer autószervíz. Nyaralni csak belföldön, vendégházban tudunk (külföld és hotel túl drága). De hamarosan növekednek a beveteleink 200 ezerrel, mert kiadjuk egy ingatlanunkat, es még én is gyeden vagyok, és majd ha én is keresek, picit azzal is jobb lesz.
2022. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
4-es: 700 ezerből hogy tesztek félre 300-350? Csak azért kérdezem, mert lehet mi csinálunk valamit rosszul, de nekünk csak a kaja egy hónapban havi 200 körül van - tény, hogy nem mindig főzök és megyünk étterembe is. Érdekel, hogy mások hogy csinálják, vagy hogy kalkulálnak. Nekünk is kb ennyi van és max 50-100 ezer marad, amit félre tudunk tenni. Írhatod privátbamn is, ha nem szeretnél itt válaszolni.
2022. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

3 alsós iskolásunk van.


Férjemmel ketten kb. 7-800 körül keresünk.


Vannak megtakarítások, értékpapírok, tulajdonrészek itt-ott.

Úgy mondanám, hogy elégedetten élünk, de nagyon oda kell figyelni, férjemnek a vállalkozása miatt, nekem pedig más területen van nagy felelősségem.

2022. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Hát sok olyan dolgot csinálunk amire más azt mondja, hogy fúj vagy igenytelen vagy úgy nem is élne.

Használt ruhák, kis házban élünk, télen 20 fokot tartunk, nem járunk étterembe (de rendelni szoktunk), nincsen drága hobbim (bár azt majd szeretnék :D) nem járok szepsegszalonba (van akinek ez is alap) keveset megyünk autóval.

Tudom hogy másnak ezek fontosak, nem vagyunk egyformák, csak hát az ilyesmi zabalja a pénzt.

Egyébként most kell vennunk egy új autót, szóval el is fog menni a pénz, de legalább nem kell hitel.

2022. jan. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, és ezt nem értem. Kifejtenéd?
2022. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván irigy rád, hogy nem a semmire vállalatok be 3 gyereket és nem napról napra eldegeltek
2022. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Tudom 3 gyerek volt a kérdés.


Nálunk csak 1 van. Havi átlag 750-800ezer a bevételünk. Félre rakni néha minimáplis összeget tudunk, de általában pont elég és nem nagyon marad félrerakásra.


3 gyerekes barátnőmék 1-1,2millió körül keresnek átlagba ( de nagyon változó), félre rakni keveset de tudnak általában ( 13 éves ikrek és egy 16 éves)

2022. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
800-850 000 körüli bevételünk van, most várjuk a harmadik babánkat. Egy nagy családi házat és két autót tartunk fenn, van több hitelünk is, de ezekkel együtt is havi 300 000 körül félre tudunk tenni. Ha GYED-en leszek, akkor nagyjából 100 000 Ft-tal csökken majd a bevételünk, viszont a harmadik gyerek miatt elengednek 4 millió forintot az egyik hitelünkből, így jóval alacsonyabb lesz a törlesztő, tehát így is fogunk tudni félrerakni. Nem élünk nagy lábon, de megveszünk mindent,amire szükségünk van (drágább ételek, gyerekeknek jó minőségű cipő stb). Van egy félrerakott összeg, amihez nem nyúlunk, csak baj esetén, a többi pénz, amit ezen felül félre tudunk tenni, az egyrészt megy a hitelek csökkentésére, másrészt évi egy nagyobb (tavaly külföldi) és 1-2 rövidebb nyaralást is beiktatunk. Emellett tavasztól őszig nagyon sok programra megyünk, ezek közül jó része fizetős.
2022. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%

"4-es: 700 ezerből hogy tesztek félre 300-350? Csak azért kérdezem, mert lehet mi csinálunk valamit rosszul, de nekünk csak a kaja egy hónapban havi 200 körül van - tény, hogy nem mindig főzök és megyünk étterembe is. Érdekel, hogy mások hogy csinálják, vagy hogy kalkulálnak"


Én nem a 4-es vagyok, hanem az a válaszoló, aki írta, hogy összesen havi 200-ból élünk jelenleg egy pici babával (ennek az az oka, hogy a férjem vállalkozást indított tavaly, amiből nem igazán tudunk egyelőre pénzt kivenni).


Mi itthon főzünk és egészégesen, tehát nàlunk tényleg nincs üdítő, szörp, nasi meg ilyesmi, most ha valaki vesz mindennap 2 krémtúrót, az van csak önmagában havi 15 ezer forint. Durva. Oké, nem mondom, hogy sosincs nasi, de nem vagyunk édesszájúak, a baba meg még kicsi, nem eszik ilyeneket. Kb. havi egyszer rendelünk valamit. Így jön ki kettőnkre kb. 50-50 ezerre a kajapénz, de nyáron mondjuk van veteményesünk, olyankor kevesebb, mert rengeteg dolgot megtermelünk itthon. És nem káposztás kockán meg lencsefőzeléken élünk.


A kaja mellett megy 50 ezer rezsi+net+biztosításra, 25 ezer tankolás, ezek a fix. kiadásaink, ami most így kb. 125 ezer, a maradék 75 ezret osztjuk be egyebekre, pl. kell pótláshoz egy doboz táp szerint havonta, ebből veszünk (turiban) ruhát, vagy ha elromlik a kocsi, ebből javíttatjuk.


Ha valami olyan kiadás van, hogy nem jövünk ki, arra ott van a megtakarítás, de igyekszünk, nem nyúlni hozzá.


Tud, hogy ez egy ideiglenes állapot, így nem zavar jelenleg, hogy nem tudunk félrerakni. Söt, biztos meglepő, de nem is érzem, hogy olyan rosszul élnénk, hisz van mindig étel itthon, telik cipőre, ruhára, a babánknak mindene megvan. Nyilván jól esne többet programozni, nyaralni, tudnék mire költeni, de ideiglenes állapotként gondolva erre nem érzem, hogy nélkülözve élnénk.

2022. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

20!


Havi 50-bol hogy oldod meg az élelmiszert két főre úgy, hogy egészséges is legyen? Ha meg fejenként ötven, "Így jön ki kettőnkre kb. 50-50 ezerre a kajapénz..." , akkor 175e a kiadás havonta és max 25e lehet a megtakarítás.

2022. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!