Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyiből éldegél? Tudtok...

Ki mennyiből éldegél? Tudtok félre rakni?

Figyelt kérdés

3 gyermekes család érdekel.

Arc nélkül vagyunk szerintem belefer...

Mi 500.000-550.000 Ft-ból és nem sokat de tudunk felretenni.


2022. jan. 24. 08:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
55%

21-es, nem tudom, nekünk kijön.


Mi volt a múltheti mennünk? Megpróbálom jól felidézni.


Hétfő+kedd: ebédre bolognai spagetti, hétfőn vacsira zellerkrémleves pirítós saláta, kedden zsemle volt zöldborsókrémmel, pór hagymával

Szerda+Csüt: ebéd falafelgolyó pitával és egy kevés salátával (nem vagyunk oda az ilyenkor ízetlen zöldségekért), vacsira mindkét nap tejszínes-spenótos-sonkás tészta

Pénteken+szombaton ebédre fűszeres csirkemell pertrezselymes bulgurral és csalamádéval, vacsira egyik nap tojásrántotta, másik nap lecsegulyás (ebből ment a fagyóba is). Tegnap répafasírt volt, tört édesburgonyával.


Reggelire mikor mit eszünk, általában valami szendvicset, zabkása, néha semmit. Napközben, ha megéhezünk, gyümölcsöt vagy mint írtam, olykor van valami nasi otthon, egy görögjoghurt vagy chips.


De mivel tényleg csak azt vesszük meg, ami el is fogy, mindig kijöttünk ennyiből, persze, ahogy mennek az árak most felfelé, egyre nehezebben

2022. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nekünk két gyerek van, nagyon változó a bevétel, 550-850 ezer közt lehet bármi. Azért nagyon változó, mert én egyéni vállalkozó vagyok, 250-500 ezer közt szokott lenni a bevételem. Férjemnek 300-350 a fizuja. Szerencsére az elég ritka, hogy én csak 250-et keresek, azokban a hónapokban nem nagyon ment megtakarításnak semmi, épphogy elég volt a bevételünk. Nekünk eleve 78 ezer lakáshitel+rezsi+biztosítások+telefonszámla+tankolás stb. már kb 250 ezret elvisz, és akkor még nem ettünk és nem csináltunk semmit.

Most majd, ha minden igaz, jóval könnyebb lesz, nekem is bővült az ügyfélköröm, férjemnek is több lesz a fizuja. 750-800 ezernél érzem úgy, hogy kényelmesen elvagyunk, akkor megtakarításba is tuti megy 150-200 ezer havonta.

2022. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
20-as vagyok, még látom, elírtam és félreérthető, havi 50-55 ezret akartam írni.
2022. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
40%

Itt senkinek nincs hobbija? Senki nem sportol?

Eszik, rezsit fizet meg hitelt, és ruhát vesz évszakonként, néha játékot és ennyi?

2022. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

24: mivel nem a költségek tételes sorolása volt a kérés, ezért nem fejtettük ki, de biztos vagyok benne, hogy sokaknak van hobbija és sportolnak. Nekem pl a 6 éves lányom heti 2x jár úszni, a férjem heti 3x edzőterembe, én itthon mozgok, a hobbim meg olyan, hogy néha veszek valamit hozzá, de rendszeresen költeni nem kell rá. A 3 éves fiam még nem jár különórákra, de gondolom 1-2 éven belül fog. Úszni mindenképp, mert azt szerintünk kell tudni. Nyilván ezek nincsenek ingyen.

22-es voltam

2022. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Itt senkinek nincs hobbija? Senki nem sportol?"


Az én hobbim az olvasás és a kertészkedés ☺


Az olvasás kb. ingyen van, mert könyvtárba járok. Igazából kertészkedni sem sok pénz, bár még alakulóban a kert, most a veteményesre koncentrálok, oda csak vetőmagot kell vennem, még biztos jelent egy kis plusz pénzt a rezsiben a fúrott kút szivattyúja, de amúgy ingyen van a veteményesben tevékenykedni. Komolyan, nekem az a kikapcsolódás, mikor a szép nyári estéken kimehetek locsolni kicsit vagy beszedni egy kosárba a sok friss termést :D


Drága hobbim igazából nincs. A férjemnek sem.

2022. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!