Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban felelőtlenség 2...

Valóban felelőtlenség 2 gyereket szülni a semmire?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz!!:



Van az ismertségi körömben egy család!!Nagyon rosszúl élnek!!Az első kislány októberben lesz 2éves!!Eddíg albérletben laktak de kirakták őket......ekkor már terhes volt a 2.gyerekkel a csaj!Sóval ki rakták őket mert 300ezer forintos tartozást halmoztak fel és csak 130ezer forintos internet számla tartozást!!A férje nem dolgozik mér rég lejárt a munkanélküli segélye is és azért vállaltak még egy gyereket mert azt mondták a gyedből nem tudnak megélni!!Vissza költöztek az anyjáékhoz ahol egy 60nm-es lakásban 9-en laknak!!(2és fél szoba)Most nemrég megszületett a 2gyermek!!Ennivalóra nincs pénzük mert az egész családban csak 1ember dolgozik!!A nagyobbik gyerek olyan kálcium hiányos hogy a múltkor elesett és eltört a keze!!Teszik az agyuk!!Azt akarják mindenkivel elhitetni hogy ők mekkora nagy emberek!!Közben meg sehol semmi!!Sír a szájuk hogy nincs semmire pénzük!!(én megjegyeztem egy ilyen beszélgetés alkalmával hogy lehet nem kellet volna 2gyereket szülni és el kéne menni dolgozni!!)Utánna meg én vagyok a szar meg hogy mi közöm hozzá!!De szerintem akkor is nagyon nagy felelőtlenség ha valaki a gyerekéből akar "megélni"!


2010. szept. 10. 11:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ne csináljátok--sok család bizony pont a pénzért szült több(sok) gyereket. És annyira egyértelmű mint a napfelkelte.

Szóval, nem új dolog ez.


Nekem is van ilyen közvetlen környezetemben (rokon), 5 gyereket szült.. segélyre... A 6. gyereket is megszülte volna, de a jó Isten nem engedte. Után az orvosok jobb belátásra bírták-elkötötték. Hála égnek. Különben szerintem már vagy 10 gyerek lenne.....


Anyuka otthon ült (mostmár rákényszerült dolgozni...), hol a villanyt, vizet kapcsolták ki-mert nem volt fizetve.

A gyerekek mindig koszosak voltak, éheztek. Iskolába nem járhatott pl. a nagyobb mert neki kellett a kicsikre vigyázni (mikor anyu elment mégis dolgozni-mert a gyámügy felszólította. Persze, csak ideig óráig tartott, mindig volt kifogása, hogy miért nem dolgozik).


Hónap elején az otto katalógusból jól bevásárolt, akkor gyulait ettek meg sajtot-hónap közepén semmit, pelenkára nem volt pénz.


Megkapta a szocpolt, felépítette a kéglit-ma romosabb mint legócskább putrik egyike. Nincs bent csatorna, nincs eresz és fűtés-mert annak az árát aranyra költötte, amiből ma nincs...


Nem kisebbségi család-tehát még csak ezt sem lehet mondani. A gyerekek felnőttek, 2 bűnöző lett, 2 még tanul. 1 már anyuka ő olyan amilyen-de dolgozik (azaz most nem mert várja a második babát).

2010. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!