Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit utaztok gyerekkel a...

Mennyit utaztok gyerekkel a férjetek nélkül? Ugyanolyan élmény így a nyaralás, vagy végig ott van a hiányérzet veletek?

Figyelt kérdés

Férjemnek három munkahelye van, azt a keveset is nehezen oldja meg, amennyit a lányunk előtt együtt utaztunk. Ezért én többet utaztam szüleimmel, vagy barátnőkkel. Vele inkább évközben mentünk 3-4 napos utakra Európán belül.


Viszont nagyon szeretném megmutatni a lányunknak a világot, ha nagyobb lesz. Egyelőre 3 hónapos, szóval eddig maximum Ausztriába mentünk vele, de később szeretnék neki több mindent megmutatni. Engem kicsi koromtól kezdve vittek a szüleim mindenhová, és a mai napig imádom az utazást, világjárást. Akkor is hatalmas élmény volt.

Tudom, hogy kisgyerekkel nem ugyanaz, ott a gyerek nyaral, a felnőttek nyaraltatnak, de szerintem az is lehet jó élmény mindenkinek. Viszont a férjemnek felejtősek a többhetes utazások, később meg ugye iskolásként az évközi utakat nem nézi jól sem a tanári kar, sem a többi gyerek.


2022. febr. 2. 16:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon szerethet a férjed, ha 3 munkahelye van és soha nincs otthon...
2022. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

De ki írta, hogy sosincs itthon?

Azt írtam, hogy 2-3(-4) hetes utazásokra nem tud eljönni velem negyedévente. Szerintem ezt itt sok férj szintén nem tudja megengedni munka mellett magának.

2022. febr. 2. 19:47
 23/28 anonim ***** válasza:
84%

2-3-4 hetes utazásokra negyedévente max ovis koraban tudod elvinni. Vagy magántanuló lesz?

Nem ertem, mi szükség erre, főleg, hogy a férjed nem ér rá. Menjetek rövidebb utakra együtt, plusz 1 évben 1x egy hosszúra jó messzire, és a férjed akkor vegyen ki nagyobb szabadsagot. Ez így nem jó?

2022. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy iskola előtt. Mert iskolás korában ilyesmikre már nem lesz lehetőségünk nagyon.
2022. febr. 2. 21:30
 25/28 anonim ***** válasza:
94%
De tényleg. Egy évben egyszer egy nagy nyaralás a férjeddel, egy nagyon különleges helyre. Amúgy a 2-3 naposakat szintén a férjeddel. Ha még ezen felül akarsz világot járni a gyerekeddel, hát csináld, és értem, hogy megmutatnád neki a világot, de közben elveszed tőle azt a kis időt is, amíg az apjával lehet. A világot szép lassan, évi 1-2 nagy utazással is be lehet járni, viszont ha iskoláskoráig gyakorlatilag nincs közös idejük, élményeik, élményeik, azt már nem lehet bepótolni.
2022. febr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
74%
Te miért nem dolgozol?
2022. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
71%

26-os


Mert most éppen babázik. Korábban pedig a nyaralások/utazások vették el az idejét.

2022. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Elég durva váltás egy gyereknek, ha ovis korában évente 4 db több hetes nagy utazást tehet, aztán iskolás korában hirtelen kezdődik a monotónia, nem mehet sehova. Ezt nem csinálnám. Tényleg miért nem elég az évi 1 nagy út? Meg pár kisebb. Szép lassan bejárhatnátok a világot együtt.
2022. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!