Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok szigorú "szülő" lenni? Így is lehet jó, nem?

Figyelt kérdés

Párom lány november óta velünk él. Most lesz 16 éves. Én 24.

Szóval már ebből is következik, hogy nem "pótanyukaként" tekint rám, hanem inkább barátnőként. Jól kijövünk egymással amúgy, nem problémás egyáltalán (szerintünk).

Viszont én úgy nőttem fel, hogy nálunk otthon nem voltak tabuk. Elmondhattam a szüleimnek bármit, legyen akár iskolai dolog, buli, párkapcsolat, barátnős vita. Tudtam, hogy meghallgatnak, elmondják a véleményüket, tanácsot adnak, de nem lesz az a következmény soha, hogy hónapokig nem engednek utána sehová, el leszek tiltva ettől, meg attól stb. A mai napig felhívhatom őket bármikor, bármivel.


Szóval mikor elém állt nemrég, hogy milyen 16. szülinapi bulit szeretne, nem az volt az első, hogy felejtsd el és szó sem lehet róla, hanem hogy oké, persze, szervezzük, csináljuk. Vagy megkérdezte, hogy a bulira csinálna-e a pillásom neki is szempillát, nem elzavartam, hogy mit gondol magáról, hanem gondolkodás nélkül kértem neki időpontot. Vagy olvastam itt, hogy valaki szerint egy kamaszlány ne járjon kozmetikushoz, oldja meg otthon magának... Én meg magamtól ajánlottam fel neki, hogy hetente járjon nyugodtan arckezelésre, arcmasszázsra, gyantáztasson amit szeretne stb.


Vagy ha megkérdezi, hogy elutaznék-e vele és a barátnőivel valahová, nem mérlegelem, hogy mikor voltunk utoljára és hol, hanem persze menjünk, miért ne. Szóval sok mindenben benne vagyok, és utána látom, hallom, hogy másoknál pl. már az is gondolkozás kérdése, hogy szombaton elmehet-e a gyerek plázázni a barátnőkkel, ha pénteken moziban is volt velük.



2022. febr. 6. 12:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
8 èvvel vagy idősebb, ès majdnem felnőtt a ,,gyerek". Nem kell szigorù szülőnek lenned. Dorgozni, meg vèdekezes nèlkül szexelni, màsokat kihasznàlni ne engedjètek, ekkora gyereknèl màr màs dolgod nincs nevelès ügyben.
2022. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát csak itt olyanokat olvastam az utóbbi napokban, akár régebbi kérdéseknél is, hogy már azon is elgondolkoztam, hogy én jól lettem-e egyáltalán nevelve?!
2022. febr. 6. 12:51
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
Jajaja, nagyon jófej, ügyes vagy, hogy barinők vagytok. Te vagy az etalon, mert természetes, hogy egy 16 éves lány jarhat kozmetikushoz és tarthat szülinapi bulit. Hallod magad?
2022. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
58%
Te csinálod jól, ne aggódj. Butaságba ne engedd bele menni, de egy kozmetikustól vagy utazástól semmi baja nem lesz.
2022. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ezek példák voltak igazából. De igen, olvastam itt olyan kérdést is, ahol oldalakon át írták a válaszolók, hogy egy kamasz ne járjon kozmetikushoz...

Ugyanúgy írhattam volna, hogy autóval viszem, hozom, ha megkér, vagy hogy iskola után ebédelhet étteremben, ha szeretne, és nem az a válaszom, hogy "van itthon még hétvégi maradék". Vagy hogy kifizettem a 40 ezres balayage festését. Vagy ha szeretne egy laza pénteki napot elsunnyogni, szerzek neki igazolást.

2022. febr. 6. 13:07
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A többség anyagi szempontból sem ajánlja fel a heti arckezelést, meg hasonlóakat. Hogy te megteheted, annyit jelent, hogy nem kell azon matekozni, hogyan osszátok be a családi kasszát, hogy félre is tegyetek, ne nyomorogjatok, de ne is legyen gond a havi megélhetés, és tervezhess esetleg nyárra.

Amúgy ez nem nevelés, amit leírtál. Ez attitűd, hozzáállás. Nem is vagy olyan pozícióban, hogy nevelned kelljen ezt a lányt. Ezt te is jól érzed. A példák egyáltalán nem nevelési helyzetek. Ettől függetlenül egy jó hozzáállást képviselsz, de nyilván más 16 éve nevelni valakit, és úgy reagálni a dolgaira, felelősségteljesebb helyzetekben is megfelelően kezelni mindent. Szerintem ilyen alapon ne hasonlítgasd ezeket össze, mert nincs sok alapja. Örülj a jó kapcsolatnak, és törekedj, hogy megfelelő szemléletet, értékeket tudj átadni neki.

2022. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
12%
16 évesen tényleg mi a fenének jár kozmetikushoz? Semmi értelme, én még nem láttam olyan embert, akin segített volna. Egy fiatalnak amúgy is gyönyörű, hamvas a bőre, ha esetleg pattanásos, azzal úgysem tud a kozmi sem mit tenni. Azok a rusnya műszempillák meg minek kellenek, kész kabará, ahogy kinéznek.
2022. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként valóban marha jó nevelést kaptál, a szüleid letojták, hogy mit csinálsz. Ez a proli családokban egyébként általános, a szülő csak zsebre teszi a támogatásokat, a gyerek meg lényegében nevelje fel magát. Mert akárhogy nézzük, itt állsz egy apád korabeli vén trottyal, szóval vagy apakomplexusod van, vagy golddigger vagy. Normális családban nevelkedő emberből se ez, se az nem válik.
2022. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
7-es, akkor akiket te láttál, nem jó kozmetikushoz jártak. Ahogy a műszempillára is igaz ugyanez. Ha szépen, igényesen van feltéve, egyáltalán nem ordít róla még az sem, hogy "mű". Szépen kihangsúlyozzák a szemeket, dob egyet az ember arcán.
2022. febr. 6. 13:19
 10/30 anonim ***** válasza:
65%
A 24 éves lányka is apuci pénzéből kényezteti a kislányt szóval már még jó, hogy nem leborulunk a jótékonykodás helyett. Ezzel a kicsajjal nekes gondod már nincs, már nincs mit nevelni rajta. De próbáld csak meg, rövid úton küldene el a csába, hogy te neki nem. De azért jár a buksisimi. Verjed csak a melled a semmire. Amiket leírsz, az természetes ott, ahol megtehetik anyagilag.
2022. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!