Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok szigorú "szülő" lenni? Így is lehet jó, nem?

Figyelt kérdés

Párom lány november óta velünk él. Most lesz 16 éves. Én 24.

Szóval már ebből is következik, hogy nem "pótanyukaként" tekint rám, hanem inkább barátnőként. Jól kijövünk egymással amúgy, nem problémás egyáltalán (szerintünk).

Viszont én úgy nőttem fel, hogy nálunk otthon nem voltak tabuk. Elmondhattam a szüleimnek bármit, legyen akár iskolai dolog, buli, párkapcsolat, barátnős vita. Tudtam, hogy meghallgatnak, elmondják a véleményüket, tanácsot adnak, de nem lesz az a következmény soha, hogy hónapokig nem engednek utána sehová, el leszek tiltva ettől, meg attól stb. A mai napig felhívhatom őket bármikor, bármivel.


Szóval mikor elém állt nemrég, hogy milyen 16. szülinapi bulit szeretne, nem az volt az első, hogy felejtsd el és szó sem lehet róla, hanem hogy oké, persze, szervezzük, csináljuk. Vagy megkérdezte, hogy a bulira csinálna-e a pillásom neki is szempillát, nem elzavartam, hogy mit gondol magáról, hanem gondolkodás nélkül kértem neki időpontot. Vagy olvastam itt, hogy valaki szerint egy kamaszlány ne járjon kozmetikushoz, oldja meg otthon magának... Én meg magamtól ajánlottam fel neki, hogy hetente járjon nyugodtan arckezelésre, arcmasszázsra, gyantáztasson amit szeretne stb.


Vagy ha megkérdezi, hogy elutaznék-e vele és a barátnőivel valahová, nem mérlegelem, hogy mikor voltunk utoljára és hol, hanem persze menjünk, miért ne. Szóval sok mindenben benne vagyok, és utána látom, hallom, hogy másoknál pl. már az is gondolkozás kérdése, hogy szombaton elmehet-e a gyerek plázázni a barátnőkkel, ha pénteken moziban is volt velük.



2022. febr. 6. 12:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%
Gyerek. 😅 Mondja a gyerek.
2022. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Felnőtt, dolgozó nő vagyok. Nem a körmöm reszelgetése a napi programom. :)
2022. febr. 6. 13:52
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem nevelési kérdések. Mondjuk nem is hinném, hogy egy 16 éves lányt neked kéne már nevelni. Lehetsz vele jó kapcsolatban, de ott az apja és az anyja erre.
2022. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem kell nevelned ezt a lányt, azért vannak a szülei, akik születése óta ismerik és nevelik. Ha hozod viszed kocsival, az a te dolgod, ha raersz és neked oké, hát vidd. A buliját, kozmetikusát gondolom az apja fizeti, nem te, szóval gondolom nem mérvadó, hogy te "engeded-e", mert nem a te zsebedből megy, ha meg bármi ellenvetese lenne az apjának, max nem adna rá pénzt.


Suliból lógásban segíteni viszont elég gáz. Ez nem szigorúság kérdése, csak egyszerűen te nem az anyja vagy, te ebben nem dönthetsz. Ha az apja anyja engedi, akkor engedi, ilyen kéréssel irányítsd hozzájuk. Nem a te dolgod, nem is a te felelősséged. Ha meg a szülők nem engednék meg, elég kellemetlen szitu lehet belőle, ha kiderül, hogy segítettél.

2022. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal baj, hogy te így viszonyulsz egy majdnem felnőtt lányhoz. A gáz, hogy te ezt összehasonlítod mások szülői szerepével, és bár nem nyíltan, de elég egyértelműen úgy állítod be, hogy te vagy a nevelés királynője, holott semmilyen neveléssel kapcsolatos pontot nem vetettél fel. Mintha önigazolást keresnél. Ezen látszik, hogy azért nem vagy teljesen te sem érett, ha ilyen területeken keresel visszajelzést.

Nem arról van szó, hogy kevésbé lennél értékes egy nem csak elméletben, hanem gyakorlatban is tényleges szülőnél, hanem arról, hogy felesleges addig ezt a hasonlítgatást tenned, amíg effektíve nem éled meg a nevelés minden aspektusát. Nem, nem összehasonlítható a helyzeted, a döntéseid hálója másokéval. És hogy szerinted ezek nevelési kérdések (ahogy mások is rámutattak, nem azok), mutatja, hogy nem sok közöd van a tényleges neveléshez.

2022. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
A zsebpénz adás nem gyereknevelés, szülő sem vagy, mivel ő nem a te gyereked, csak most hirtelen melléd csöppent egy félig kész felnőtt akivel kezdened kell valamit. Az irományodban semmi nevelési helyzetet nem említettél csak anyagi dolgokat. Ha valaki nem engedi el a lányát kozmetikushoz, annak anyagi vonzata is lehet, nem nevelési stílus. Nyilván jól kijössz a kiscsajjal, mert mindent megengedsz neki és pénzeled. Ez nem nagy tudomány. De szoktál esetleg arról beszélgetni vele, hogy a pénz amúgy nem ennyire könnyen jön a valódi vilagban? Szoktál vele beszélgetni a terveiről, gondolatairól a világról, ami kicsit nagyobb volumenű, mint a pilla vagy egy szülinapi buli? Na a gyereknevelés az én szememben kb ott kezdődik, nem a gyerek zsebének kitömésénél.
2022. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem igenis jófej vagy :)

Én is így lettem nevelve, pedig első gyerek vagyok és anyukám 33 évesen szült engem.

Én is ilyen lennék egyébként ha így alakult volna :)

Én már 12 évesen hajat festettem, 13 évesen köldökpiercinget csináltattam, sminkeltem, 14 évesen sminktetoválni vitt el, tiniként jött velem rockkoncertekre stb. Akkoriban ezeket az iskolában igazgatói intőkkel honorálták. Mégis normális ember lett belőlem. Mondjuk jó tanuló is voltam.

De egyébként nagyrészt személyiség kérdése is, az én lányaim erre alkalmatlanok lennének sajnos. A legidősebb 12 éves és őt erősen kell(ene) fogni, különben nagyon kemény dolgokat művel.


Nagyon fontos a jó viszony, ha te ezeket megteheted vele és meg is érdemli, akkor hajrá! :)

2022. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem meg nagyon jól járt veled az a lány, igaz nem anyukát kapott (de gondolom az van neki) hanem olyasmi lehetsz neki mint egy nővér.

Sok gonosz sz@r mostohaanya vagy, te nem vagy az, és 16 éves a lány, szóval ha el lenne b@szva a nevelése, akkor is hiába lennél szigorú nem mennél sokra.

2022. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
De erre akkor sem kell itt verni a mellét, hogy ő milyen fszagyerek, amikor kb fogalma sincs arról, hogy milyen egy konkrét gyerek, mivel jár, a nevelésről meg aztán főleg. Szóval tényleg, szupi, csak nevetséges erre vagánykodni.
2022. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Na igen az is jogos 😀
2022. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!