Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok szigorú "szülő" lenni? Így is lehet jó, nem?

Figyelt kérdés

Párom lány november óta velünk él. Most lesz 16 éves. Én 24.

Szóval már ebből is következik, hogy nem "pótanyukaként" tekint rám, hanem inkább barátnőként. Jól kijövünk egymással amúgy, nem problémás egyáltalán (szerintünk).

Viszont én úgy nőttem fel, hogy nálunk otthon nem voltak tabuk. Elmondhattam a szüleimnek bármit, legyen akár iskolai dolog, buli, párkapcsolat, barátnős vita. Tudtam, hogy meghallgatnak, elmondják a véleményüket, tanácsot adnak, de nem lesz az a következmény soha, hogy hónapokig nem engednek utána sehová, el leszek tiltva ettől, meg attól stb. A mai napig felhívhatom őket bármikor, bármivel.


Szóval mikor elém állt nemrég, hogy milyen 16. szülinapi bulit szeretne, nem az volt az első, hogy felejtsd el és szó sem lehet róla, hanem hogy oké, persze, szervezzük, csináljuk. Vagy megkérdezte, hogy a bulira csinálna-e a pillásom neki is szempillát, nem elzavartam, hogy mit gondol magáról, hanem gondolkodás nélkül kértem neki időpontot. Vagy olvastam itt, hogy valaki szerint egy kamaszlány ne járjon kozmetikushoz, oldja meg otthon magának... Én meg magamtól ajánlottam fel neki, hogy hetente járjon nyugodtan arckezelésre, arcmasszázsra, gyantáztasson amit szeretne stb.


Vagy ha megkérdezi, hogy elutaznék-e vele és a barátnőivel valahová, nem mérlegelem, hogy mikor voltunk utoljára és hol, hanem persze menjünk, miért ne. Szóval sok mindenben benne vagyok, és utána látom, hallom, hogy másoknál pl. már az is gondolkozás kérdése, hogy szombaton elmehet-e a gyerek plázázni a barátnőkkel, ha pénteken moziban is volt velük.



2022. febr. 6. 12:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nem tojták le a nevelésemet.

18 évesen már volt két felsőfokú nyelvvizsgám, éltem kétszer is huzamosabb ideig külföldön. Most itt vagyok 24 évesen, diplomával, két jól működő vállalkozással.

Taníttattak, támogattak addig, amíg a saját lábamon meg nem álltam. Olyan értékeket adtak, amik egész életemben végigkísérnek majd, és sosem kellett félnem tőlük, vagy szégyenkeznem előttük. Tudtam, hogy bármi gond van, ők biztos pont az életemben és akár a világvégére is utánam mennének, ha arról van szó.


Attól, mert a párom idősebb, még nem vagyok gold digger. :) Ahogy egy 39 éves férfi sem vén trotty.

Csúnya dolog a személyeskedés, ezt anyádék nem nevelték beléd?

2022. febr. 6. 13:24
 12/30 A kérdező kommentje:
10-es, megnyugodhatsz, apuci pénze nélkül is boldogulok bőven.
2022. febr. 6. 13:25
 13/30 anonim ***** válasza:
60%

ne az oldalon válaszolókból indulj ki.

A többségük csak azért válaszol h kötözködjön kiadja a feszkót!

Mindenkinek más a határ, más az értékrend. Ha ez nektek így jó, akkor ne foglalkozz azzal h mások hogy csinálják.

2022. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Igen, a második mondatodat már itt is páran alátámasztották most... :D
2022. febr. 6. 13:30
 15/30 anonim ***** válasza:
87%

Ne keverd a szezont a fazonnal. Egyetlen egy nevelési kérdést vagy helyzetet sem írtál le se a nagylánnyal, se magaddal kapcsolatban. Nincs ezzel semmi baj, de ne hasonlítsd össze a nevelést az anyagi háttérrel és életszínvonallal.

(nekem személy szerint semmilyen igényesen elkészített műszempilla sem tetszik, mert az ízlésemnek nem felel meg, de ez sem!!!! nevelési kérdés)

2022. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
64%
Akkor minek vagy itt? Dicsekedni, hogy alád rakták a jó életet, neked csak tanulnod kellett? Dicsekedni, hogy meg tudsz venni egy gyereket? Én megdícsérlek, tényleg. Tök ügyesen állsz amúgy normálisan hozzá. Tapstaps, hogy nem vagy egy szr vele. Most örülsz?
2022. febr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
80%

"Vagy ha szeretne egy laza pénteki napot elsunnyogni, szerzek neki igazolást."


Ez minden csak nem dicséretre méltó. Ha ilyeneket csinálsz, akkor nem meglepő, hogy puszipajtik vagytok, hiszen segítesz neki lógni az iskolából és még pénzeled is.

2022. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Nevelést, azt én sem találtam sehol. De igen, meg se engedné neked, hogy "szigorú" próbálj vele lenni. Nehogy elhidd.
2022. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem alapvetően jófej vagy, bár kicsit már túlságosan is elkényezteted, sajnos a tinik olyanok, hogy észre se veszed és már ki is vagy használva.


Ez az egy viszont már nálam is bőven túlmegy egy határon:


"Vagy ha szeretne egy laza pénteki napot elsunnyogni, szerzek neki igazolást."


Ez durva. És ha anyuka megtudja akkor teljesen jogosan lesz kiakadva. Ha bármi történik egy ilyen napon a lánnyal mehetsz a bíróságra, és senkit nem fog érdekelni, hogy mennyire vagy jófej.

2022. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Anyuka tudja. Nem zavarja. Az ilyen napokon itthon van a gyerek, nem a városban, vagy máshol egyedül. Decemberben volt, hogy kimentünk 3 napra Bécsbe így, de azt nem is orvosi igazolással igazoltuk le.
2022. febr. 6. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!