Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadja a család valaha ezt...

Elfogadja a család valaha ezt a döntést a gyereket illetően?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gyereket. Sem most, sem később.


A családomban én vagyok a legfiatalabb, egyetlen gyerek, egyetlen unoka.

23 éves vagyok, és van már 1-2 barátnőm, ahol volt esküvő, most jön a baba. Ennek örömére egy ideje az a fő téma, hogy nekem mikor lesz már gyerekem?! Vagy hogy ők mennyire kíváncsiak, hogy majd én kit viszek haza, ki lesz a férjem, mert hogy annyira kritikus és válogatós vagyok.


Mondtam már, hogy én nem akarok gyereket, nem vágyom rá, szerintem nem az az élet értelme... Válasz: "nem úgy van az", meg "majd meggondolod te ezt még".



2022. febr. 6. 14:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
75%

ha olyanon a szüleid, mint az enyémek, akkor nem.


30 múltam, férfi vagyok, és nem hetero, de az öcsémet is épp úgy cseszegetik (főleg anyám), hogy unokát akar.

rengeteg ember képtelen tartalommal megtölteni unalmas életét, a rokonok is elvárják, ezért csak potyogtatja a gyerekeket.


azon a válaszolón meg felröhögtem, aki beszól a „gyerekelleneseknek” :D de a többiek sem semmik. ilyen ordenáré stílussal neveltek ti gyereket?

elnézve a magyar anyukák többségét, pont nem azoknak kéne beszólni, akiknek van annyi önismerete, h nem vállal gyerekeket, mert nem sok normális anyukát látok. olyat viszont bőven, aki ahhoz is lusta/buta h 5 évvel a gyereke születése után lefogyjon végre, vagy bármi más témája lenne a gyerekein kívül.


a 6osnak meg igaza van. nekem is tervben van (nem csak emiatt), hogy legalább az ország másik végébe költözöm. semmi értelme olyan rokonok közelében élni, akik csak a saját véleményüket akarják rád erőltetni.

2022. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem, valószínűleg el kell költöznöd messzire.

A magyarok többsége van annyira bunkó és önző, hogy csak mert unokát akar, elkezdi szekálni a gyerekét, hogy gyártsa a gyerekeket. Az anyám valamiért azt hiszi, hogy ha utalgat rá (pl. boltban gyerekruhák mellett), hogy reméli majd kelleni fognak, mert lesz unokája, akkor lesznek. Borzasztóan önző dolog, amit művel, és igazából csak az éri el, hogy messzebbre fogok költözni (nem csak ezért).

Sosem szerettem a gyerekeket, de őszintén szólva rosszul vagytok attól, hogy az emberek képtelen mit kezdeni szánalmas életükkel, hogy ha nincs gyerek/unoka.

Egyébként tényleg hihetetlen, mennyire taplók a magyar emberek és mennyire nem érzik, hol a határ.

Múltkor anyámat a háziorvosa kérdezgette, hogy nem akarok-e megházasodni. Mi a franc köze van hozzá?

2023. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!