Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az influenszer anyukákról, akik ilyen nézeten vannak: minél több gyereket szülsz, annál nagyobb lesz a bevétel?

Figyelt kérdés
Van egy anyuka, aki instán és youtubeon kirakja a családi életüket. Kirakott kérdezzfelelek matricát, és oda írtak neki nők. Ennek a nőnek 7 gyereke van, és olyanokat kérdeztek tőle, hogy "Van 2 gyerekem, 4-et terveztünk, de meredek még a harmadikat is bevállalni az anyagiak miatt", erre olyat írt, hogy nem 1-2-3-4-5 gyerek miatt fognak elszegényedni, mert "ahova Isten báránykát adott, oda ad legelőt is", és meg fog térülni egyszer (csok, babaváró, csp) a sok áldozat, na meg a gyerekek szeretetet is adnak. Voltak olyanok, akik emiatt privátban támadták, főleg amiatt, amikor egy nőt arra buzdított insta storyban, hogy vállalják be az x. gyereket, ne legyen a kérdező férje bizonytalan. Akik támadták őt, azokat megjelölve kirakja insta storyba.
2022. febr. 15. 13:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
Fú, itt valami privát nézeteltérésbe csöppentünk? Lehet, töröltetni kéne a kérdést, mert ez így ebben a formában elég gáz.
2022. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
65%
11, pont ezt akartam. Miért itt tépik egymás haját az insta helyett?
2022. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

Néhány hét múlva 6 gyerekes anyuka leszek, így van nekem is bőven tapasztalatom a nagycsaládos létről.

Vivi nagyon aranyos anyuka. Sok dologban más nevelési elveket vallunk, de ez nem baj, ettől vagyunk más személyiség.

Biztos vagyok benne, ilyesmit nem mondott, hogy a gyerekeket anyagi haszonszerzés miatt szülné. Bár nem hallottam, hogy volt pontosan, de valószínűleg másképp érthette, valahogy úgy, hogy hisz benne, az újabb gyerekáldás elfogadásával az élet más terén is jönnek áldások. Mivel hívő, ezért gondolom, hogy így érthette.

Ilyen nagycsaládnál valahogy úgy van, hogy vannak dolgok: gyerekekkel foglalkozni, gyerekeket gondozni, gyerekekkel tanulni, házastárssal időt tölteni, estimesét olvasni, főzni, takarítani, mosni, vasalni, elpakolni, kertet gondozni, bevásárolni, énidőzni, sminkelni, sportolni stb... Nem sorolom, még nagyon hosszú a lista. Ezek azok a dolgok, amiket szeretnénk, de olyan nincs, hogy minden beleférjen. Fontossági sorrendet kell felállítani. Nekem a sminkelés nagyon hátul van, csak ha "megyek valahová", de nem bevásárolni, vagy gyerekért az iskolába. Nekem ezek helyett más dolgok szerepelnek a napirendemben. De ez nem baj. Ő így töltődik fel, én meg a jógával, más meg lehet azzal, hogy többet olvas, vagy sorozatot néz.

Szóval nagyon szeretem nézni, de picit sántít nekem. Talán annyiban, hogy ahogy mutatja a dolgokat, na azt nem biztos, hogy én pl. tudnám kivitelezni, hogy ilyen nyugiban, háziköntösben kezdjem a napot - tuti akkor kicsúsznák mindennel és lehet csak vacsorára készülne el az ebéd... De nem vagyunk egyformák, még az is lehet, hogy van, akinek megy így a reggel, hogy kádban lazulás és sminkelés beleférhet. (Picit irigylem érte!)

Összességében pozitív a véleményem róla, róluk. Leszámítva valamit. Túl sokat mutat meg a gyerekekből. Bennem a gyerekekkel ruhákat próbálgatós videók eléggé rossz érzést keltettek. Vajon a gyerekei pár év múlva nem fogják bánni, hogy ilyen tartalom kiment róluk???

2022. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Még az anyagiakkal kapcsolatban: Igen, a támogatások most jók, tényleg úgy érzi az ember, most "megéri" szülni, de ez azért csalóka dolog.

Ahogy nőnek, az igények is nőnek, főleg, ha a képzésükbe is szeretnénk fektetni.

Nem mondom, hogy nincs bennem aggodalom a jövőt illetően. Már most úgy tanítom őket, vagyis inkább még csak a kiskamaszommal tudatosítom, meg kell ragadni minden lehetőséget, nyelvvizsgákat letenni gimiben, amíg ingyenes a nyelvoktatás, egyetem csak ösztöndíjjal, de lehet csak munka mellett fog menni. Viszont ez nem biztos, hogy hátrány lesz neki, láttam én már elkényeztetett egykét, aki csak elherdálta a pénzét, végül egy iskolát sem fejezett be és amióta már megszűnt a szülői háttér, nagyon nehezen boldogul.

Nálunk nagyon fontos ezért a tanulás. Amennyit csak tudok, próbálok megadni nekik, nyelvet tanulnak itthon velem, ilyesmik.

Aggaszt a bolygó jövője is, de ezzel meg úgy vagyok, teljesen mindegy, hány gyereket szülök, Európa saját lakossága úgysem vállal túl sokat, szóval nem itt van a probléma a fejlődő országokban lévő népességtömgre meg úgysincs hatásom.

2022. márc. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%

Arról az anyukáról van szó, akinek a férje Hit Gyülekezetében lelkipásztor Sz@dr@s@n?

Mert akkor nem kell aggódni a bevételek miatt, elvideózgathat még otthon sokáig, meg fognak élni akár 10 gyerekkel is...

2022. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, lehet csak névazonosság. Ha tudjátok, esetleg írjátok meg.
2022. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ugyanarról van szó. Nem hiszem, hogy annyi Vivi nevű 7 gyerekes insta anyuka van ebben az országban.
2022. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A lelkipásztor nevére gondoltam. Hogy nem biztos, hogy a férje, az lehet névazonosság is akár.
2022. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%
Akikről beszélünk, Hit Gyülisek, úgyhogy elég valószìnű, hogy ugyanaz. :)
2022. márc. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ha a saját néven futó fb oldalaikat nézzük meg a házaspárnak, hát az utóbbi időben az nem áll másból, mint politikai hirdetésekből.

Kicsit ez ellentmondásos nekem, ha valaki annyira elfogadó, ahogy a videóiban ezt közvetíti, akkor miért tekinti küldetésének, hogy politikai kampányhirdetésekre (ami tudjuk, mennyire "korrekt") használja a személyes profilját?

AMi még nekem nagyon ellenszenves volt, az, ahogy a klímaváltozásról beszélt. Ami sajnos tény, gyerekeink, de már mi is a bőrünkön fogjuk érezni. Nyilván nem kell vádaskodni a nagycsaládosok felé (én is az vagyok), de így reagálni, hogy "szorongj helyettem is a klímaváltozás miatt" - hát ez nagyon buta válasz.


Ő úgy gondolja, neki a youtuberkedés egyfajta megélhetés lesz, hisz nincs olyan család még egy, mint az övék. Dehogy nincs!


Inkább azt az időt a gyerekeivel töltené amit a youtuberkedésre szán.

2022. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!