Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az influenszer anyukákról, akik ilyen nézeten vannak: minél több gyereket szülsz, annál nagyobb lesz a bevétel?

Figyelt kérdés
Van egy anyuka, aki instán és youtubeon kirakja a családi életüket. Kirakott kérdezzfelelek matricát, és oda írtak neki nők. Ennek a nőnek 7 gyereke van, és olyanokat kérdeztek tőle, hogy "Van 2 gyerekem, 4-et terveztünk, de meredek még a harmadikat is bevállalni az anyagiak miatt", erre olyat írt, hogy nem 1-2-3-4-5 gyerek miatt fognak elszegényedni, mert "ahova Isten báránykát adott, oda ad legelőt is", és meg fog térülni egyszer (csok, babaváró, csp) a sok áldozat, na meg a gyerekek szeretetet is adnak. Voltak olyanok, akik emiatt privátban támadták, főleg amiatt, amikor egy nőt arra buzdított insta storyban, hogy vállalják be az x. gyereket, ne legyen a kérdező férje bizonytalan. Akik támadták őt, azokat megjelölve kirakja insta storyba.
2022. febr. 15. 13:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Te meg azt amíg nézed 🙈😂
2022. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Néhány részt néztem, de már nem nézem a videóit egyáltalán. Bár azért azt tudod, hogy leülni és nézni azt akár lehet éjjel is, vagy házimunka közben hallgatni.

De felvenni a vlogokat azt nem lehet akármikor, a felvételéhez teljes figyelem kell.

Értem, hogy érted, de ez a logika nem működik oda-vissza.

2022. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Neked a hobbid nemcsak nézni hanem fikázni is, ő pedig vígan megél belőled és a hasonszőrű utálom, megvetem de azért lesem minden lépését emberkékből. ☺️😆
2022. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem utálom, nem vetem meg, nem fikázom.

Normálisan megfogalmaztam egy vállalható véleményt, nem értek egyet azzal, hogy valaki kirakatba teszi a családját és ilyesfajta megélhetést választ.

Abban sem hiszek, hogy a valóságot mutatják a youtuberek, legalábbis a nagy részük.

Eszembe sincs lesni minden lépését.

Van olyan youtuber, hazai is, külföldi is, aki számomra inspiráló, őket szoktam nézni, de inkább csak hallgatni, házimunkát "dobom fel" ezzel.


Látod, mennyire nem ismersz, azt sem tudod szerintem, melyik hozzászólás volt az enyém.

Biztosan magadból indultál ki...

2022. ápr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Te pedig az ő életét nem ismered, csak amit mutat szerinted hamisan, mégis negatív véleményt formálsz.

Biztos az irigység, sikertelenség, frusztráltság beszél belőled. ☺️

2022. ápr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

No van egy kis különbség, azt te is érzed.

Ez az összehasonlítás megint sántít.

Semmilyen képet nem mutatok magamról, semmilyen felületen, a valódi életemre koncentrálok, nem arra, amit a "kirakatba tennék". Családomat sosem rángatnám bele a magamutogatásba.


Miért támadsz így, mert más a véleményünk? Miért véded ennyire?

2022. ápr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szeretnék még válaszolni az eredeti kérdésre.


Nagycsaládot vállalni nagy felelősség.

Akik fix fizetésből élnek, vegyünk egy tanár házaspárt, hát nem tudom, nekik hogy a csudába nőne meg a keresetük 4-5-6-7 gyerek vállalása után. Van adókedvezmény, ami a fizetés mértékével arányos, azaz ebben az esetben ez ettől sem fog dőlni a lé, vagy esetleg lehet nyáriszünetben plusz munkát vállalni, vagy lehet hétvégén különórákat adni.

Van olyan ismerős család, nem is egy, ahol minkét szülő diplomás, sőt, azon belül is magasan képzett, anyagi megfontolásból nem mer háromnál több gyereket vállalni. Értehtő, ha nincs segítség, ha fix a jövedelem havonta és a munkahelyén, hivatásán nem szeretne, vagy nem tud változtatni, akkor hiába szül még 10 gyereket, ezzel nem fog nőni a fizetése.

Kormányra számítani... soha nem látott hiány van az államháztartásban, uniós pénzekre sem nagyon számíthatunk, nem hiszem, hogy ez a családtámogatás sajnos hosszútávú lesz.


Azért egy dologra kíváncsi lennék. Mivel foglalkozik ennek az anyukának a férje. Nem a bevételük érdekel, csak a foglalkozása. Mi az a szakma, vagy vállalkozás, ami ennyire kiszámítható és elegendő jövedelemmel bír.


Senkit sem szabad rábeszélni, hogy sok gyereket vállaljon. Hogy a báránykák mellé nem mindig jön a "legelő", sajnos ezt onnan tudom, hogy egy darabig gyerekvédelemben dolgoztam. Nem részletezem, nem is szabadna, szerintem mindenki érti, mire gondolok, sajnos.


Szerintem kicsit átgondoltabban kell véleményt formálni, vagy tanácsokat osztani.


Részemről ennyi. Leírtam a véleményemet, nem sértő szándékból.

Jókat is mondhatnék, mert hiába vádaskodtál, nem utálkozom, a jó tulajdonságait is látom ennek az anyukának, szerintem nagyon csinos, szépen beszél, biztosan nagyon szereti a gyerekeit. Ami nem tetszik, azt is elmondtam.

Mi ezzel a gond?

Ha ő nyilvánosan alkothat véleményt, akkor számoljon vele, hogy az ő véleményéről is alkotnak majd véleményt mások.

2022. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!