Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha évközben megkaptuk a...

Ha évközben megkaptuk a családi adókedvezményt 2 gyerekre,annak ellenére hogy kifejezetten nem kértük,akkor most ne is várjuk a visszadót?

Figyelt kérdés
2022. febr. 15. 14:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha most 10 ezret kaptatok, akkor összesen 130-at kaptatok volna vissza. Ha nem ennyire számítottatok, akkor ott valami van.
2022. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem akarod havonta kapni, akkor nem kell tenned SEMMIT. Majd csak a következő évi adóbevallással visszaigényelni.

De most azt nem értem, mit cirkuszolsz, hogy nem kapod meg azt a pénzt, amit már egyszer megkaptál. Megkaptad, elköltötted. Akkor most mire tartod a markod?

2022. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
11 vagyok. Most látom, hogy két gyerek van. Akkor annak főleg fel kellett volna tűnni, hogy 40-el többet kaptok. Miből gondoltad, hogy még egyszer megkapod, amit egyszer már megkaptál? Írták, hogy levonódik, amit évközben megkaptál.
2022. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Na.mégeszer,mert bizonyosan rosszul fogalmaztam eddig:

2021es évre vonatkozóan nyilatkoztunk,hogy nem kérjük havonta érvényesíteni a 2 gyerek után járó családi adókedvezményt,mert nálunk van ilyen opció.adóbevallás után szokzuk visszakapni egy összegben

Erre most kiderült,hogy a munkáltató mégis havonta"adta",a navtól meg kaptunk 10ezer forintot.se visszadó,se bevalláskor családi adókedvezmèny.így jó?

2022. febr. 15. 15:06
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom a két gyerek után csak az egyikőtök kapta az adókedvezményt havonta. A te/férjed által levont adót vissza kell kapnotok (ha megigényeltétek). Nálunk is pl. én kevesebbet kaptam, mert az én fizetésemben volt benne az adókedvezmény a két gyerekre, de azért még így is tízezernél jóval többet kaptam, pedig nem olyan hű de magas a fizetésem, a férjem meg kapott egy nagyobb összeget, mert tőle ugye vonták a teljes szja-t egész évben.
2022. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Év közben nem tűnt fel, hogy indokolatlanul több a fizetésetek? Nyilván nem kaptok, és azért mert erről nyilatkoztatok. Legközelebb olvassátok el, hogy mit kértek.
2022. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem tűnt fel,mert a végrehajtó mindent visz,100 max amit kapunk...pont ezért akartuk egy összegben adóbevalláskor,mert ahhoz nem nyúlhatnak
2022. febr. 15. 15:08
 18/26 anonim ***** válasza:
85%
Akkor máskor ne adjatok le papírt, és nem lesz ilyen gondotok.
2022. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ja igen a királyi többes...igazából a férjemé,nekem nincs bejelentett munkám,csak alkalmi bejelentés.sajnos
2022. febr. 15. 15:10
 20/26 anonim ***** válasza:
93%
Akkor menj el dolgozni, és lesz neked is. Azért az durva, hogy végrehajtás folyik ellenetek, és ezt a pénzt sem arra fordítottátok volna. Inkàbb örülj, hogy ennyivel kevesebbet kell már visszafizetni.
2022. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!