Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd aki régen...

Van olyan ismerősöd aki régen használatos nevet adott a gyerekének az utobbi években?

Figyelt kérdés

Olyan nevekre gondolok hogy Mihály, Vilmos, György, Károly, Géza, Magdolna, Rozália, stb

Mi az a név es tudod e hogy miért azt kapta a gyerek? (pl nagyszülő után?)

Manapság már minden gyerek Zétény, Benett, Abigél, Zselyke, stb.


2022. febr. 28. 02:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyerekünk még nem született meg de az egyik befutó nevünk a felsorolásban van. Nincs ilyen nevű felmenőnk, csak simán ez megy a vezetéknévhez és ez tetszik. A családi hagyományozott neveket direkt nem szerettem volna, de amúgy sem passzolna sehogy, és a top 10-ből sem szerettünk volna választani. De még hezitálok mert ritka felénk és nem akarom hogy hátrány legyen neki.


De alapvetően sokkal kevesebb az adható férfinév, mint a női (kb.1800 / 2500). És a férfi nevekből sokkal kevesebb van használatban arányaiban, mert több a túl furcsa közte, így nem csodálom hogy rajta van még mindig a top 100 listán a János, Lajos, István stb.

2022. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
10%

A kisfiam Szabolcs. Nem tudom, hogy beletartozik-e a "régen használatos" kategóriába, biztos van akinél igen, én a magam részéről egy amolyan örökzöld névnek tartom.

Azért ez lett a neve, mert a férjemnek volt egy nála 4 évvel fiatalabb öccse, aki ezt a nevet kapta, de sajnos pár hetesen meghalt (betegen született). Miatta a férjem mindig is úgy volt vele, hogy ha lesz fia, akkor Szabolcsnak fogja hívni. Nyilván ettől még nekem is volt beleszólásom, sőt, anyósomékat is megkérdeztük, hátha rossz emlékeket idézne fel bennük. De nagyon örültek neki, és nekem is tetszett a név.

2022. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én 2 éves lányom Abigél, bár egyetlen egyet sem ismertem a környezetünkben, pont azért lett ez, mert azt hittük, hogy ritka, de régi név. Ezek szerint mégsem ritka. Tök véletlenül jött szembe ez a név velünk (várandósan mindig régi magyar filmeket néztünk a férjemmel és az Abigél is köztük volt, akkor jöttünk rá h ja télleg, ilyen név is van).

Én amúgy simán adnám a Józsefet, ha majd egyszer lesz fiam. Szerintem nagyon szép név. A férjem persze nem akarja, de ha csak rajtam múlna, akkor az lenne. Az Éva is tetszik, simán adnám azt is.

2022. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ismeretségi körben van egy Sándor és egy László nevű kisfiú (3 év alattiak). Lánynevekből inkább a "modernebbek" vannak az ismeretségi körünkben, illetve a mi lányunk is ilyen nevet kapott. Bár ez is relatív, mert Magyarországon az utóbbi időben lett felkapott, egyébként meg van 80+-os külföldi színésznő is ezzel a névvel.
2022. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Két 5 év alatti Lajost ismerek.
2022. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

A masodik nev annyira nem lenyeg mert az emberek nem hasznaljak. Tehat ha valaki Kovacs Zeteny Imre, akkor valoszinuleg senki sem fogja Iminek hivni.


Abigelrol nem tudtam hogy regi nev ugyanis en soha sem ismertem 70-80 eves Abigel nénit. Inkabb manapsag felkapott név.

2022. márc. 1. 02:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!