Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől lesz valaki rossz anya?...

Ettől lesz valaki rossz anya? A gyerekeim szerint igen.

Figyelt kérdés

16 voltam, amikor az első gyerekem meg született, rá egy évre a második. Amikor a másodikkal terhes voltam az apjuk elköltözött. Visszajárogatott hozzám, de azt kapcsolatnak nem nevezném. A gyerekeknek megvett/megvesz mindent, de a nevelésükből nem sokat vett ki. Kb havi egy hétvégére vitt el őket.


26 vagyok most. Szinte teljesen egyedül voltam a hétköznapokban eddig. Voltak férfiak az életemben, de mivel annyira kicsik voltak a gyerekek, nem akartam másra figyelni rajtuk kívül, ezért igazi párkapcsolatom nem volt.

Most viszont lenne egy férfi. Volt egy hétvége, amikor előre megbeszéltük a gyerekeim apjával, hogy elviszi őket, mert mi elutazunk a párommal. Erre végül az utolsó pillanatban kitalálta, hogy neki csak nem jó. Én meg ragaszkodtam, hogy vigye el őket. Azóta a gyerekeket ellenem hangolja (pontosabban mióta van párom). Hogy én lapasszolom őket, meg azért járok edzeni, mert nekem már a párom a legfontosabb, tetszeni akarok, stb. Tényleg kértem, hogyha tudja, vigye el őket hétvégére. De ez szerintem normális, neki is lehetőség.

A kapcsolat még friss, persze hogy szeretnék ismerkedni. Ezt felnőttként megérthetné és nem kellene ilyeneket mondani.


A gyerekek rosszul viselik, hogy van új kapcsolatom, szerintem főleg az apjuk miatt. De most ettől tényleg rossz vagyok? Szeretem a gyerekeimet, de nem akarok csak anya lenni most már.


2022. márc. 6. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy leszel ettől rossz anya! Elbeszélgethetnél a gyerekek apjával, hogy mi baja van és miért mond nekik olyat ami nem igaz?!

Azért mert anyuka vagy, nem jelenti azt hogy örökre egyedül kell maradnod! Igenis jogod van a boldogsághoz neked is. A gyerekekkel is leülhetnél megbeszélni a dolgokat, hogy első sorban az ő anyukájuk vagy, de te is szeretnéd ha lenne felnőtt kapcsolatod, ha szeretne valaki téged is. Már nem kicsik 9-10 évesen egy ilyen beszélgetéshez.

2022. márc. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeidnek ez új, eddig ott voltál nekik 100%-ban, most meg osztozniuk kell rajtad. Majd megszokják és elfogadják. Ne áldozd fel magad teljesen. Majd ha látják, hogy most boldogabb vagy, mert nem vagy magányos, meg fogják érteni. Ne érezd magad rosszul emiatt, éreztesd a gyerekeiddel, hogy most is ugyanúgy szereted őket, és ők a legfontosabbak, de ne érezz bűntudatot, hogy te is boldog akarsz lenni.
2022. márc. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy !

Menj el , randizzal !

En sajnos mar 40 vagyok, ronda, oreg, nem kellek senkinek, ne legyel ilyen egyedulallo anyuka, meg lehetsz boldog. A gyerekek nem olyan kicsik, probald elmgyarazni nekik, hogy ok a legfontosabbak, de neha egy felnottel is szeretnel lenni, beszelgetni, stb.

2022. márc. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem vagy rossz anya.

A tanulságot le kell vonnod: a volt párod ellene van az új párkapcsolatodnak és a gyerekeket is próbálja ellened hangolni. Tehát ilyen esetben sose a volt párodat, hanem mást kérjél gyerekvigyázásra: pl szüleidet. Párodnak ne is említsd ezeket az alkalmakat.

2022. márc. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Lehet le leszek pontozva...

Én 20 évesen szültem, 3 évvel később mentünk szét.

Nekem azóta több "komolyabb" kapcsolatom volt, akit bemutattam a gyerekemnek. Mondjuk nem tudok róla, hogy az apja becsmérelt volna, szerencsére ennyi esze van, több nem igazán.

Az én fiam 10 éves lesz, nagyon jó kapcsolat van köztünk. Ha kvázi eddig egyedül nevelted őket, biztosan nektek is szoros kapcsolatotok van. Le kell ülnöd velük ezt megbeszélni.

Viszont arra készülj, hogy apuka biztosan igyekszik szabotálni majd néhány randit. Nem tudom van-e más segítséged, aki tudja vigyázni a gyerekekre.

De néha adódik majd olyan is, hogy akár utolsó pillanatban le kell mondanod a találkozót. Az anyaság ezzel is jár, de szerintem ezt te is jól tudod 😊

Remélem jól alakulnak a dolgaitok!

2022. márc. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem ettől leszel rossz anya.
2022. márc. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya, én is így csinálnám a helyedben! ❤️
2022. márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő válaszokat!

Nagyon nehéz, mert a kisebb gyerek tanítója megkeresett, hogy mi a baj itthon, mert nagyon hisztis az iskolában és azt mondta neki, hogy azt sem bánná, ha elmennék és az apjával maradnának 😔

Unom már, hogy én vagyok a rossz, amiért a tanulást erőltetem, amiért én fegyelmezem őket, nekem vannak csak vitáim velük.

A nagyobb, a fiam teljesen odáig volt mindig az apjáért, nem lep meg, hogy most még jobban. De a kislánnyal eddig nekem volt jobb a kapcsolatom.

2022. márc. 6. 09:24
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Majd idővel ők is más szemszögből nézik a helyzetet. Másra nem tudod bízni őket néha?
2022. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek rosszul viselik, hogy van új kapcsolatom, szerintem főleg az apjuk miatt - és? Az az ő bajuk, neked is jogod van a normális életre.


Apuka gyanítom, hogy hangolja ellenetek őket, azért a problémázás.

2022. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!