Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezen hogy tegyem túl magam?...

Ezen hogy tegyem túl magam? Ez depresszió?

Figyelt kérdés

6 éve alkotunk ferjemmel egy párt.

Mióta ismerem rengeteget dolgozik. Szóval ő mindig is ilyen volt.


3 éve, hogy megszületett az első gyerekünk.

Imadtam a terhességet. Csak magammal foglalkoztam, szép időszak volt.

Utana mikor megszületett sem változott az érzés. Csak a fiunkkal kellett foglalkoznom, (meg mellette a dolgommal, amit pikk pakk megcsináltam) életem legszebb része volt.

Mivel 2 gyereket akartunk, hamar bele is vágtunk újra.

A 2 gyerek közt saját házba költöztünk, nagyon vártam. Majd itthon leszek velük, annyi mindent csinálunk.


Terhes is lettem. Ám ez a terhesség maga volt a pokol. Sokszor a nagyobbikat is alig tudtam ellátni (2 éves volt). Azthiszem itt kezdődött a lejtő.

Minél előrehaladottabb volt a terhesség, annál rosszabbul viseltem. Szégyelltem magam, bűntudatom volt, hovy a fiunkkal nem tudok annyit foglalkozni.

Meglett a lányunk (2.5év van köztük). Az első időszak baromi nehéz volt. De 2-3héten belül összeszokott minden/mindenki, így megláttam a fényt. Ami nem egészen a lányunk 3.hónapja végéig tartott. Addig eszik alszik baba volt, átaludt éjszakákkal.

Azóta nappal nem alszik valami sokat, cipelhetem magamon akár főzés/takarítás közben is. A nagy pedig erre baromi féltékeny. Az éjszakák azóta pocsékak. Órábként kelünk, 3 hónapja nem aludtam egyben 3 óránál többet (ezt is igen ritkán).

A nagy belemerült a dackorszakba, már ő egy nehéz eset, mellette ott a kicsi, a főzés, háztartás. Fizikailag bírnám, de lelkileg kivagyok.

Férj ugyan úgy reggeltől estig dolgozik. (És ezen nem is lesz változtatva). A költözés óta kb nincs mellettem senki. Anyáék, barátnőmék messze. Reggeltől estig csak a gyerekekkel kommunikálás van. Hogy felnőttekkel is beszéljek,

Feljárok ide, csoportokba, fórumokra, függő lettem.

A gyerekekkel már sokszor kedvem sincs jatszani. Egész nap csak dírni tudnék.

Férjnek ha ezt mondom, annyi a váladz, üljek be az autómba, csavarogjak, menjek a barátnöimhez ne itthon duzzogjak.

Elképzelése sincs milyeb macera 2 gyerekkel valahova menni. A fél év alatt 3x ha voltunk 4esben a hazon kívül, az is csak bolt volt.

Barátnők 1 órára kocsival. Ami a kicsinek legalább fél óra ordítás. Így kedvem sincs elindulni sem.


Itt a faluban 1 anyuka van akivel jóban lettem, ő is kb sose ér rá.


Szeretem, imádom a gyerekeimet, de egyre többször az van elöttem, hogy nem kellett volna. Hogy én voltam a hülye, mikor tudtam, hogy férjem ekkora segítség. Pont semekkora.


Annyira magam alatt vagyok, hogy elmondani nem tudom. Nem akarom, hogy a gyerekek ezt lássák, hogy az anyjuk megállás nélkül bőg lassan, hogy folyamat feszült.


2022. márc. 6. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony kezelést igényel.



Lassan megy a nagy oviba.. akkor minden nap össze kell szedned őket 2-szer és indulni..


Tudom, hogy nehéz, de valóban kell a hozzáállásodon is változtatni, ami nem biztos, hogy megy egyedül.

Nálam is volt egy mélypont, 19 hónap van a gyerekeim közt, férj szintén kb semmit nem volt jelen abban az időben.

2022. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sajnalom, sajnos okosat nem tudok mondani mert csak egy gyerekem van es en vele se eltem at azt a rozsaszin kodot amit sokan mondanak csak kitartast kivanok es azt hogy ne hibaztasd magad ha nincs erod foglalkozni veluk! En tudom milyen a kialvatlansag! Nagyon rosszul aludt egy idoben az enyem is az volt a leges legrosszabb idoszak. Tudom hogy olyankor a tulelesre jatszik az ember es szerintem az a normalis. Gondolj arra hogy ha a nagy ovis lesz konnyebb lesz!
2022. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Huh nehéz volt olvasni. Sok okosat nem tudok mondani. Szerintem őszintén beszélned kellene a férjeddel, úgy, hogy hallja is meg. Bölcsi nem játszik?
2022. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elmeletileg áprilisban kezdi az ovit.

Nem tudom javít-e majd a helyzeten.

Ferjjel 3, te miről beszélnél?! Mindig elmondom milyen napunk van, meghallgat. De ennél többet nem tud tenni.

Bölcsi akkor játszana, ha visszamennék dolgozni, amit nem tervezek egyenlőre.

2022. márc. 6. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2 év van a gyerekeim között, nagyon féltékeny és hisztis volt a nagy, segítség nekem sem volt és most sincs. A nagy 2,5 évesen kezdte az ovit, akkor lett könnyebb vmivel. Meg ahogy telik az idő és nagyobbak lesznek.
2022. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Te mért úgy beszélsz a férjedről, hogy "férj"? Nem a tiéd? És mért "nem lesz azon változtatva", hogy gyakorlatilag nem él otthon és ti nem működtök családként? A nagy mindjárt megy óvodába, előbb-utóbb a kicsi is, csak addigra a házasságotok papíron is meg fog szűnni, merthogy ez nem az. Mégis mire alapozva mentél hozzá a megszokáson kívül? Ha ő nem akar változtatni, akkor nem lehet!
2022. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6!

Nem a hazassagom fikazásat kértem. Szeretjük egymást, oka van, hogy ennyit van távol. Ha ezt nem értettem volna meg/nem érteném meg, nem mentem volna hozzá...

Erről nem fogok magyarázkodni. A házasságunk (még ha nappal nincs is itthon) teljesen jól működik.

Nem ez volt a kérdés.

És azért azt írtam, hogy férj, mert az M betű közvetlen a törlés mellett van, az -em) kitörlődött, nem vettem észre. Ha már mindenbe is belekötsz.

2022. márc. 6. 18:01
 8/13 anonim ***** válasza:

“Ferjjel 3, te miről beszélnél?! Mindig elmondom milyen napunk van, meghallgat. De ennél többet nem tud tenni.”


Nem értem a hangnemet, őszintén együttérzek veled. De ha már megkérdezted, arról hogy nem vagyok boldog, ki vagyok merülve, segítség kell mert így belefogok csúszni egy olyan gödörbe, amiből baromi nehéz kimászni. Ha kell hívjatok sittert hetente, kéthetene te pedig mozdulj ki egyedül. Mikor voltál egyedül utoljára?

2022. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudja nagyon jól, hogy ezek kavarognak bennem. De nem tud mit tenni.


Sitter nem opció.

Én "elitélem" nem élnék vele. Emellett a kicsi 100%anyatejes, 2-3óránként szoptatok, messze nem jutnék

A kicsi elött, szoval ugy kicsit több mint fél éve voltam egyedül.

2022. márc. 6. 18:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Legalabb hetvegente mozduljatok ki negyen az is egy kis feltoltodes lenne. Nemsokara ovis lesz a kisfiad lehet hogy jobban fog aludni veked otthon a csoppseg egyutt is tudtok akkor napkozben szunyokalni. A nagyot pedig apa vegye at este. Es egy takaritonot heti egyszer vezessetek be muszaj lesz nem nagy osszeg ha te fozol viszont a lelkednek is jobb lenne ha heti egyszer tisztasag van fullosan
2022. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!