Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartják cikinek sokan...

Miért tartják cikinek sokan azt, ha valakinek az a célja az életben, hogy jól házasodjon, olyan munkája legyen, ami bár keveset hoz a konyhára, de szereti, és hogy 2-nél több gyereket szüljön?

Figyelt kérdés
Én pl legalább 3 gyermeket szeretnék majd, és ezt a barátnőim furcsálják, meg cikinek tartják. De miért?

2022. márc. 6. 11:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
60%

Mert most az a menő,ha azt mondod,hogy nem akarsz gyereket mert túl népesedés van így is,és persze minél kisebb öko lábnyomot akarsz hagyni az életben.


Szard le,mindenkinek más az életcélja és semmi nem 'ciki'.

2022. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
13%
Mert akkor a pasinak kéne több pénzt beletenni a közösbe
2022. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%

Én nem tartom cikinek, ha valaki sok gyereket akar, meg azt sem, ha inkább szeretni akarja a munkáját, mint meggazdagodni belőle.


De azért a mai világban, mikor a házasságok 70 %-a válással végződik, és általában a nő marad egyedül a gyerekekkel, igencsak furának, sőt felelőtlenségnek találom, hogy valaki sz*rul fizető munkahely mellé be mer vállalni 3 gyereket.


Az a ciki, hogy nem jut eszébe, hogy a jó kis házasság rossz véget is érhet, bármekkora a szerelem.

2022. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy tulnépesedés van bizonyos helyeken, de Magyarországon pont nem. Az ökolábnyomot pedig ha valaki okosan játszik, gyerekekkel is kordában lehet tartatni.
2022. márc. 6. 12:01
 5/29 anonim ***** válasza:
55%
Nincs ezzel semmi baj(a bolygót már amúgy szétk@rtuk) és igenis fontos, hogy azt csináld ami szeretsz. Miért foglalkozol velük? Talán nem is a barátaid. Az én munkatársaim se értik hogy mi a jó a motorozásban és az ökölvívásban így nem véletlenul csak a munkatársaim. Egy életed van élj úgy, ahogy neked jó és tedd azt ami boldoggá tesz. Az olyan embereket, akik képtelenek elfogadni más emberek érték rendjét azokat elkell kerülni.
2022. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%
Nem a 3 gyerek a baj, hanem hogy tudatosan egy másik ember vagyonára építed a jövőd miközben a házasságok fele válással végződik. Az csak hab a tortán, hogy még nem tudhatod, hogy kibe szeretsz bele, mert még meg sem találtad ezt az embert. Ha 3 gyereket akarsz, akkor szerezz olyan végzettséget, hogy végszükség esetén legalább ennetek legyen mit, ha minden összeomlik körülötted (pl meghal a férjed).
2022. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%

Jajj ez a nem Magyarországon van túlnépesedés dolog ez kicsinál, komolyan. Igen, itt nincs túlnépesedés, de mégis hova jönnek szerinted a bevándorlók? Nem látod mi zajlik? Ott maradnak, ahol már nincs víz és ennivaló, vagy jönnek nyugatra/északra, ahol van? (És itt most nem a háborús menekültekre gondolok, az egészen más természetesen)


Nekem nem baj ha három gyereket akarsz, a te dolgod, de ne ringasd magad abba a hitbe, hogy tíz-húsz év múlva Európa lakossága nem fog megduplázódni (nem európai emberekkel). Lehet nem hinni ebben, de sajnos a tapasztalat erősen alátámasztja. És még csak fajgyűlölő sem vagyok, nincs bajom egyik etnikummal se.

2022. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
6 hiába szerzek végzettséget, ha nem bírom azt a munkát. De természetesen édesapának van egy kisebb vállalkozása, amiben én is dolgozhatok, és ha meghal, akkor én öröklöm.
2022. márc. 6. 12:25
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
Nem az a ciki, hogy 3 gyereket akarsz, meg olyan munkát, amit szeretsz, hanem, hogy mással akarod eltartatni magad és apád halálát várod.
2022. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
9 nem akarom mással eltartatni magamat,apám halálát pedig végképp nem várom.
2022. márc. 6. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!