Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik lány nevet válasszam...

Melyik lány nevet válasszam az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Névválasztás előtt állunk a párommal, és az a helyzet hogy a Moór vezetéknévhez kéne, emiatt a Rékát nem szívesen adnám, mert lehetetlen kimondani a vezetéknévvel. Pedig ez tetszik a legjobban, és ha nem r-re végződne a vezetéknév kérdés nélkül ezt adnám. Tetszik még az Anna is, bár ez túl " egyszerű" ahogy az anyósom mondta, és rengeteg Anna van, minden korosztályban. De ez a 2. név ami a legjobban tetszik. A 3. a Júlia és a Léna holtversenyben. Ha végül a Réka mellett döntünk akkor is beszúrnánk elé egy Annát, hiába Rékának szólítanánk, hogy ki lehessen mondani. Viszont így mindig magyarázkodhatna szegény hogy ő Réka és nem Anna. Az Annával meg az a baj hoy tényleg túl egyszerű és gyakori, így az Anna után is mindenképp adnánk 2. nevet( a Lénára gondoltam). Illetve ha az első kettő kiesik marad a Léna és a Júlia, ez esetben e kettő közül kell döntenünk. Kérlek segítsetek, ti hogyan oldanátok meg, melyiket adnátok. Melyik a legszebb szerintetek?

2022. márc. 13. 16:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%
Lilla,Léna tetszik.
2022. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%
Ha az Anna és a Júlia is listás, a Juliannán nem gondolkodtatok? :) Már a hossza miatt is passzol a rövid vezetéknévhez.
2022. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a Moórhoz inkább valami hosszabb név passzolna, mert a rövidekkel valahogy egybeforr.


Pl.

Moór Alexandra

2022. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!😊 Julianna jó tipp, ez nem jutott eszünkbe, de fontolóra vesszük!
2022. márc. 13. 22:23
 15/31 anonim ***** válasza:
34%
A Júlia nagyon gáz
2022. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
38%

Nekem fura, hogy van egy egyszerű és viszonylag rövid vezetéknév amihez szintén rövid és egyszerű keresztnevet szeretnétek. Talán a Moór Júlia az amire azt tudom mondani, hogy dallamos. De nekem "kevés". Viszont ha valaki mondjuk úgy mutatkozna be, hogy Moór Bianka vagy Moór Patrícia az jobban hangzana.


Engedd meg, hogy Rékaként válaszoljak: utálom. Nem illik hozzám és külföldön meggyűlt vele a bajom rendesen.

2022. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
#16 nekem a rövidebb nevek tetszenek, és hát sajnos a vezetéknév is rövid, ezért vagyunk gondban. Egyetlen hosszú ami tetszik az Annabella, bár ezt a horror film miatt nem szeretnénk adni. Illetve még sz Izabella is tetszik, de az sajnos a páromnak nem jön be:(
2022. márc. 14. 13:10
 18/31 anonim ***** válasza:
78%
A Júlia hangzik vele a legjobban, mert a Rékával valóban nyelvtörő kicsit, a Moór Anna Réka meg lenne "Móranna Réka" . A Moór Léna pedig nekem személy szerint nem hangzik jól
2022. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, semmi baj nincs a rövid névvel sem, 4 betűs vezetéknévhez 5 betűs keresztnevem van, teljesen elégedett vagyok vele. #16, sajnálom, de attól még, hogy te nem szereted a neved, biztos vannak Rékák, akik igen, illetve lehet a kérdező lányára pont illene a név.
2022. márc. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó a Mór Réka, nekem cs-re végződő vezetéknév mellé z-vel kezdődő keresztnevem van, sokkal nehezebb kimondani mint a Mór Rékát, pedig ugye nem is ugyanaz a betű. Itt csak kell tartani egy kis szünetet, de teljesen jól kimondható.
2022. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!