Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik lány nevet válasszam...

Melyik lány nevet válasszam az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Névválasztás előtt állunk a párommal, és az a helyzet hogy a Moór vezetéknévhez kéne, emiatt a Rékát nem szívesen adnám, mert lehetetlen kimondani a vezetéknévvel. Pedig ez tetszik a legjobban, és ha nem r-re végződne a vezetéknév kérdés nélkül ezt adnám. Tetszik még az Anna is, bár ez túl " egyszerű" ahogy az anyósom mondta, és rengeteg Anna van, minden korosztályban. De ez a 2. név ami a legjobban tetszik. A 3. a Júlia és a Léna holtversenyben. Ha végül a Réka mellett döntünk akkor is beszúrnánk elé egy Annát, hiába Rékának szólítanánk, hogy ki lehessen mondani. Viszont így mindig magyarázkodhatna szegény hogy ő Réka és nem Anna. Az Annával meg az a baj hoy tényleg túl egyszerű és gyakori, így az Anna után is mindenképp adnánk 2. nevet( a Lénára gondoltam). Illetve ha az első kettő kiesik marad a Léna és a Júlia, ez esetben e kettő közül kell döntenünk. Kérlek segítsetek, ti hogyan oldanátok meg, melyiket adnátok. Melyik a legszebb szerintetek?

2022. márc. 13. 16:59
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Most ezeken gondolkozunk: Réka, Anna Réka, Júlia, Anna Júlia( Júlia lenne, de így szerintem szépen,dallamosan hangzik)

Szerencse hogy még van 6 és fél hónapunk gondolkozni😅

2022. márc. 14. 19:33
 22/31 anonim ***** válasza:
33%
De miért akarsz kicseszni vele, hogy ilyen öreges nevet adsz neki mint Júlia?
2022. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Moór Annabella Réka -t adnék; és Rékának szólítanám.
2022. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
*szerintem a sima Moór Annát is nehézkes kimondani, meg a Moór Anna Rékát is ugyanúgy; mint a Moór Rékát, szóval ezért még a ritmusán javítana, ha lenne benne pl egy Bella is. Vagy pl Moór Anita Réka; de pl az Annabella csak egy betűvel hosszabb, mint a Marianna; tehát nem lenne baj, hogy az Annabella már önmagában két név, és akkor lenne mégegy harmadik. Szerintem rendben van az is. Tehát, a hosszával sincs baj, meg ismerek mégvalakit, akinek az első keresztneve az összetett keresztnév két másikból, és utána még mögécsapták az egyik kedves rokonnak a keresztnevét is, és úgyis tökjó a név; működik. Tehát engem pl nem_zavarna. Szerintem jó.
2022. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
96%

Az Anna tényleg túl gyakori és (ez saját vélemény) nekem nem is tetszik.

A Réka szép, de a Moór vezetéknév után fura és nehezen kimondható.


Szerintem az egyáltalán nem rossz ha két neve van és a másodikon szólítják. Barátnőm öccsét jeremias benedeknek hívják és mindenki benikenek hívta/hívja.

Ha annanak hívják akkor csak annyit kell mondania :,,a rekat szeretem" vagy ,,rekanak szólítanak". Ez úgy teljesen rendben van.

A Júlia és a Léna is szép nevek. Talán a Moór Júlia Réka az meg jó, de a Léna Réka haat

2022. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért jó ha a gyerkőcnek két neve van, mert általában ha valamelyik nagyon nem tetszik neki, hivathatja magát a második nevén:)

Egyébként érdemes próbálgatni a neveket, mondogatni magunknak melyiket tudnánk megszokni jobban

2022. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel a családnévvel a Júlia hangzik szebben, a Moór Annáról nekem a majoranna jut eszembe.
2022. márc. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én ilyen vad asszociációkba nem akartam belebonyolódni, ugyanakkor én a Moór Réka kiejtésénél belehallom (pláne, ha gyorsan mondjuk), hogy "morékkal"... Ezért is javasoltam a Júliát vagy Juliannát.
2022. márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Végül az M. Júlia Réka mellett döntöttünk!!😊

2022. márc. 21. 21:27
 30/31 anonim ***** válasza:
92%
Szép nevek, boldog babavárást, kérdező!:)
2022. márc. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!