Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik lány nevet válasszam...

Melyik lány nevet válasszam az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Névválasztás előtt állunk a párommal, és az a helyzet hogy a Moór vezetéknévhez kéne, emiatt a Rékát nem szívesen adnám, mert lehetetlen kimondani a vezetéknévvel. Pedig ez tetszik a legjobban, és ha nem r-re végződne a vezetéknév kérdés nélkül ezt adnám. Tetszik még az Anna is, bár ez túl " egyszerű" ahogy az anyósom mondta, és rengeteg Anna van, minden korosztályban. De ez a 2. név ami a legjobban tetszik. A 3. a Júlia és a Léna holtversenyben. Ha végül a Réka mellett döntünk akkor is beszúrnánk elé egy Annát, hiába Rékának szólítanánk, hogy ki lehessen mondani. Viszont így mindig magyarázkodhatna szegény hogy ő Réka és nem Anna. Az Annával meg az a baj hoy tényleg túl egyszerű és gyakori, így az Anna után is mindenképp adnánk 2. nevet( a Lénára gondoltam). Illetve ha az első kettő kiesik marad a Léna és a Júlia, ez esetben e kettő közül kell döntenünk. Kérlek segítsetek, ti hogyan oldanátok meg, melyiket adnátok. Melyik a legszebb szerintetek?

2022. márc. 13. 16:59
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
66%

Nekem semmi bajom a Moór Rékával. Jó, kicsit összemosódik a két r kiejtéskor, de ez nem olyan probléma, emiatt senki nem fogja félreérteni egyik nevet sem. Nekem is összemosódik a vezetéknevem utolsó meg a keresztnevem első betűje ejtéskor, holott nem azonosak, szóval ez nekem nem lenne szempont.

Legyen nyugodtan Moór Réka, én azt mondom. A Moór Anna egy kicsit tényleg túl szimpla, a dupla keresztnevezésnek nem látom sok értelmét általában véve, kivétel, ha pl. valamelyik szülő vagy nagyszülő neve az egyik. A Moór vezetéknév amúgy elbírna egy hosszabb keresztnevet, és rengeteg keresztnév van -anna végződéssel: pl. Zsuzsanna, Johanna, Julianna. Moór Johanna vagy Moór Julianna is teljesen jól kijönnének. Esetleg ebben az irányban is elgondolkozhatnátok. :)

2022. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!