Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ehhez már nem nagy egy 13 éves?

Ehhez már nem nagy egy 13 éves?

Figyelt kérdés

A 13 éves húgom (féltestvérem) ezt kapta a nagyanyjától a 13. születésnapjára:


[link]


Mit gondoltok erről?


Nyílván megbecsüli, én annyira nem ismerem a nagyanyját, de amikor nagyritkán beszélünk pár szót, szerintem nagyon kedves, meg aranyos.


Nem bántani akarom, csak kíváncsi vagyok arra, hogy mások mit gondolnak ilyen ajándékról 13 évesnek.



2022. ápr. 22. 09:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Borzasztó….

Egy 13 évesnek már nagyon nem ez kell.

Ugyanilyen korú unokahugnak dm utalványt adtunk, annak nagyon örült születésnapra, karácsonyra pedig Bluetooth hangszórót, attól meg egyenesen el volt ájulva.

2022. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Rá van írva a dobozra hogy 3 éves kortól….
2022. ápr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem előfordulhat, hogy egy 13 éves barbizik. Én olyan 11 éves koromig játszottam vele. Tudod, van az a mondás, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát, legfeljebb nem játszik vele.
2022. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy nagyon messzi, és nagyon rég nem látott rokon kb ennyi idős koromban hozott ajándékba egy babát nekem, de mikor meglátta, hogy mekkora vagyok, inkább bocsánatot kért, és oda se adta, adott helyette inkább mást...

A nagyi biztos sokkal kisebbnek látja az ő kisunokáját. :)

2022. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Ez a nagyi folyamatos kapcsolatban van a "kisunokájával"...? Vagy 4éves korában látta utoljára?
2022. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

Unokahugom pl 15 évesen is barbizott még. Azt 20 évesen meg anya lett.

Szóval ez gyereke válogatja. Én mindenesetre 6-7 éves korig max hogy ilyent vennék

De unikának gondolom van szája, ha nem tetszik szól.

2022. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
98%
Én 13 évesen még simán Barbie babával játszottam. De a mai kamaszok lehet hamarabb érnek. De szerintem köztük sincsenek egyformák. Lehet, hogy vmelyikük már sminkeli, parfümözi magát, de biztos olyan is akad, aki még inkább babázik. Szerintem evvel semmi baj nincs. És lehet, a nagymama is még le van maradva, mert az ő gyereke ennyi idősen még babával játszott.
2022. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Igen, lehet a nagymama abból indul ki, mikor neki gyerekei voltak mivel játszott egy 13 éves. A kislány meg nyilván nem utasítja vissza az ajándékot.
2022. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baj szerintem. Mármint, ez egy divatbaba ahogy látom, nem ilyen hercegnős. Talán ez közelebb áll egy ekkora gyerek ízléséhez. Lehet vele modelleset játszani. Régen valóban jobban kitolódott ez a babázós időszak. Ha visszagondolok a saját gyerekkoromra, ennyi idősen még néha barbiztam, igaz nem teljesen önszántamból, mert a húgom még csak hét éves volt, és játszani kellett vele. De azért még én is tudtam élvezni. Ma meg már a hét évesnek is ciki a barbi. Szerencsére viszont nem mindenki egyforma, lehet hogy a kislánynak tetszik az ajándék. Ha meg nem akkor a szülőknek érdemes a nagyival elbeszélgetni erről, és megmondani kedvesen, hogy köszönik szépen az ajándékot, de máskor azért vegye figyelembe a gyerek korát.
2022. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%
Férjem járt ugyanígy, kapott 14 évesen egy plüsst a nagyszülőktől. Ő akkor már csajozott, csakhogy értsük, mennyire nagy már egy 13 éves is egy ilyesmihez. Lehet anno valaki még ennyi idősen barbiezott, de már én sem ezt csináltam ennyi idősen, legalábbis rohadtul másra volt igényem.
2022. ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!