Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, amit szerinted legjobba...

Mi az, amit szerinted legjobban felül kellene vizsgálni, mielőtt gyermeket vállal valaki?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 13:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nehéz teljesen lekövetni egy szülőt, hogy minden oké-e.

De az biztos, hogy sok , későbbi potenciális bűnözővel lenne kevesebb, ha csak olyan körülmények közé születne gyerek, ahol tisztességes értékrendet lát a szüleitől.

2022. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%

Genetikánál egy bizonyos szinten biztos, hogy húznék egy határt. Félreértés ne essék, nem a rossz szemre vagy az asztmára gondolok hanem a tényleg súlyos deformitásokra amik az ember élete végéig műtétekkel és megaláztatásokkal járnak.

Pl ott vannak az amőba fejű emberek, - passzolom a betegség nevét, nem a treacher collins bár az is bőven megér egy misét - és amikor látom a riportba, hogy konkrétan nevetgélve mesélik, hogy melyik 5 év alatti gyereküknek hány műtétje volt már, 30-40-50db stb… én rosszul vagyok.

2022. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
60%

Elsőnek anyagi biztonság.

Biztos érzelmi háttér.

Erős kapcsolati alapok.

2022. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Értelmi szintet nézetnék. Ez egybe foglalja a genetikai,anyagi dolgokat stb...Hisz akinek van esze nem szül a semmire.
2022. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
6%

Parkapcs-erzelmi allapot es viccen kivul mindket fel munkakepessege.

Elhagyott a ferjem es megszunt a munkahelyem szules elott 2 honappal egy idoben mindketto.Diplomam volt,nyelvismeretem szinten, elotte ledolgozott x evem is es talaltam munkat, ami felfele huzott anyagilag.

Sokan elvalnak a gyerek utani elso ket evben de ne menjunk messzire itt volt a lockdown, barmikor elofordulhat h az egyik fel keresete egy idore kiesik. Nem tartaleknak kell lennie a bankban (lasd Sberbank esete most), hanem egy szakmanak a zsebedben amiben van potencial.

2022. máj. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
79%

Én nem vagyok álszent, nem gondolom magam 100%-os tökéletességnek, aki majd megmondja másnak, hogy vállalhat e gyereket vagy nem. Itt a többség magából indul ki, sokan a mentális állapotot abban mérik, hogy valaki egyetért e velük bizonyos kérdésekben vagy sem. Pl itt is vannak olyan fennkölt válaszolók, akik már azokat sem engednék gyereket vállalni, aki használja a "tejcsi" szót az anyatejre, mert őt ettől rázza a hideg...


Szerintem olyan vizsgálat kellene, mint örökbefogadás előtt. Egy környezettanulmány, és 1-3 alkalmas beszélgetés pszichológussal.

2022. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az összeset, de akkor már rég kihaltunk volna. Nincs olyan, aki az összes felsorolt szempontnak maximálisan megfelel.
2022. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
91%
Ezekből kettőnek van igazi értéke. Érzelmi és mentális fejlettség. Bár ez a három( e kettő meg az empátiás rész) igazából ugyanaz az egy.
2022. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
22%

Az összeset, de talán sorrendben:

0. lépés az párkapcsolat és az anyagi háttér. Ez olyan alapfelvetés, ami nélkül gondolkozni sem szabadna benne.

Aztán jöhetne csak a szellemi és fizikai egészség, és csak utána a többi

2022. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
#19! Elég baj, hogy ez a legjellemzőbb felfogás. Most ne nézzük azt, hogy 4/3 párkapcsolat felbomlik. Tegyük fel, hogy együtt maradnak. De mivel első helyen a stabil párkapcsolatot vettük figyelembe, az valóban megvolt, az összes többi szempont meg nagyon lent. A másik oldalon egyedülálló nő, aki az összes többi szempontnak megfelel. Bocs, de 2 hülye szülő sokkal többet árt egy gyereknek, mint egy normális!
2022. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!