Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért ijed meg az...

Sok szülő miért ijed meg az autizmustól?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
94%
mert ismeretlen terep a számára?
2022. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
83%
Lattal màr autista gyereket élőben? Nagyon sokszor nem az a szeretetgombóc, ahogy szeretik beállítani.
2022. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem is tudom.... Láttál már autista gxereket közelről? (és ok, hogy ennek is vannak fokozatai).



De ez egy életre (gyermek egész élete) gond marad a szülőnek.

2022. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
81%

Talán mert mindenki főként egészséges gyerekre vágyik?

Aztán persze az van, amit dob a gép, de nehogy már megszóljuk azt, aki megijed, mikor kiderül, hogy baj van. Nem ez volna a normális emberi reakció? Akkor egy rákbeteg gyerek szülője se ijedjen meg?

Persze, a kezdeti sokk után azért már valahogy kialakul egy alkalmazkodás, de ne csináljunk már úgy, mintha olyan nagyon mindegy volna az, hogy "hát ha autista, akkor autista"...

2022. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
92%
Egy baráti pár mindkét gyermeke autista. Egyik közepesen, masik enyhén. A szülők teszik a dolgukat, nevelik őket szépen. De már most tudják, hogy mindkét fiúk otthon marad velük... Életük végéig. Ők nem lesznek képesek párkapcsolatra, sem önálló életre. (ezt a szülők mondják, nem én, bár én bízom benne hogy az enyhébb gyereknel talán mégsem így lesz)
2022. máj. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
7%
Még egészséges gyerek se kéne, nem hogy...
2022. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
31%

Azért ne hasonlítsuk már az autizmust a rákhoz...

Sok esetben az autizmus "csak" eltérő fejlődést jelent. Ha ért.fogy.is társul hozzá, akkor van gáz, de az autizmus nélkül is nehezített terep.


Azért tartanak az emberek az autizmustól, mert fogalmuk sincs, hogy mi az és hogy milyen is egy autista gyerek (és azt sem tudják, hogy nincs 2 egyforma).

2022. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
81%

Szerinted orulnom kellene hogy a gyerekemnek életre szóló fogyatékossága van? És igen, rettegtem hogy autista, mert már hamar láttam, hogy nem úgy fejlődik, és amikor bizonyossá vált olyan volt mint egy valóra vált rémálom.

Az autizmus nem csak egy 'kis' szegyellosseg.

2022. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
82%
Ne hasonlítsuk a rakhoz! De ne ám! A rák esetében legalább többnyire van valamennyi esély hogy meggyogyitsak!
2022. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
66%
Jajistenem.
2022. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!