Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért ijed meg az...

Sok szülő miért ijed meg az autizmustól?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Például azt hallottam valahol, hogy egy gyermek valamilyen gyógyíthatatlan, halálos betegsége volt és 13 évesen meghalt. Emiatt inkább lehetne pánikolni, mint az autizmus miatt.
2022. máj. 2. 13:11
 22/63 anonim ***** válasza:
100%

A pánik és az ijedelem nem ugyanaz…



Nekem a babám szeme problémás..

Megijedtem, hogy mi lesz..


2 év eltelt

Közölték műtik


Megijedtem, hogy hoyg is lesz..


Nem pánikolok

Helyén kezelem, de igen.. egy nem pozitív váratlan helyzet ijesztő.


Pedig nálunk gyógyítható….


Autizmus is felmerült..

Akkor pánikoltam

Mert már itt volt a másik újszülött is..

És nem tudom mit tettem volna, ha azt mondják, az akkori helyzet àtmeneti…

Ígyis majdnem ràment a házzasságunk.

( volt probléma, de kezelhető, nem autizmus..a kezeléssel teljesen megszűnt a probléma)

2022. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de fogalom zavarod van. Csak az első reakció az ejedség, aztán ahogy írták egyfajta gyászfolyamat. Meg nagyooooon nem mindegy, milyen autista az az autista. Az én fiam érintett, nagyon enyhe tünetes, kimagasló intelligenciával. DE: hiába járunk kongitív terápiáktól kezdve mindenhova borítékolható szinte, hogy sose fog tudni rendesen beilleszkedni. Mindenhol ő lesz a "fura srác", aki alig alig tud kapcsolatokat építeni. Igen, aggódok hiába általános iskolás még, hogy mi lesz vele, ha felnő... És ő még csak az enyhe, van aki sose lesz önálló, élete végéig ellátásra szorul (az én fiamnál van esély, hogy önálló felnőtt ember lesz, aki eltudja látni magát és találhat olyan munkát, ahol nem muszáj folyamatosan a kontakt másokkal, mert neki az sok. Egy fokig elbírja viselni, de neki baromi nehéz az emberekkel kapcsolatokat kialakítani). De aki nem képes erre, azt a szülők életük végéig gondozhatják, aztán mehet valami intézetbe, mert kevesen tudják bevállalni. Nem minden autista "kis fura bogár" aki senkinek sem árt, van amelyik agresszív, kezelhetetlen (mert fel sem fogja).
2022. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező ennyi erovel te el tudnád képzelni hogy valaki odamenjen egy gyászoló szulohoz, hogy ne bankodjon, míg élt legalább nem autista volt?

Mert kb ezzel egyenértékű a meglátásod, de gondolom szerencsére nem kell atelned.

2022. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindegy, milyen fokú. Ha enyhe, akkor maximum az ismeretlentől ijedhet meg. Abban nincs semmi szörnyű, egy kis plusz alkalmazkodást kíván.


Ha súlyosabb, az viszont egy igen nehéz élethelyzet. Főleg, ha nincs segítsége a családnak.


És persze a kettő között széles a skála. A különböző képességek elérő fokban lehetnek érintettek, így bármilyen kombináció kijöhet.

2022. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:

22 Én úgy értettem, hogy a gyógyíthatatlan és egyben halálos betegségek miatt lehetne ennyire pánikolni.


25 Nem, de ettől a reakciótól sem lesz jobb a helyzet. Az illető gyereket fejlesztésekre kell hordani.

2022. máj. 2. 15:42
 27/63 anonim ***** válasza:
84%

"Az illető gyereket fejlesztésekre kell hordani."


De az eljutott már a kisagyadig, hogy a fejlesztés nem egy csodagyógyszer?!

JavítHAT a helyzeten. Szerencsés esetben. Kevésbé szerencsésben nem ér semmit. Az autizmus nem gyógyítható.

2022. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezo neked fogalmad sincs az autizmusrol.

Ajánlom neked ezt www.autizmuslive.blog.hu


A szamlaszama is ott van, épp nagy bajban vannak, ha megteheted támogasd!

2022. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:
27, 28 Tudom ezeket róla, meg tudom, hogy egyáltalán mi az, de én pánikolás helyett inkább utánajárnék, hogy hogyan kell nevelni, kezelni őket és annak megfelelően csinálnám.
2022. máj. 2. 16:39
 30/63 anonim ***** válasza:
88%
23 vagyok. Nem, nem vagy teljesen tisztában vele. Amiről te írsz, azok olyanok mint az enyém. Enyhén érintettek és értelmileg épek (vagy nagyon enyhén sérültek). Őket lehet fejleszteni, folyamatos pszichiáter és pszichológushoz járással, gyógypedagógussal és egy teljes team-mel, hogy önállóan képes legyen majd élni. Ő sem "gyógyul ki" soha az autizmusból, csak megtanulja valamennyire kezelni. Hiába nézel utána, hogy kellene nevelni, ha súlyosan érintett akkor konkrétan nem is figyel rád, nem érdekli mit csinálsz, elvan a saját kis világában ahonnan kirobbantani sem lehet (sokszor fel sem fogja, hogy mit akarsz). Ha mellé értelmi sérült is akkor borítékolható, hogyha a fejed tetejére állsz akkor sem lesz képes az önellátásra (szó szerint életben sem maradna, ha nem lenne aki gondozza, mert egyedül felnőttként sem képes elmenni dolgozni, vásárolni vagy bármi hasonlót megtenni, van aki kommunikálni se), nemhogy nagyjából legalább beilleszkedni bárhová. Ettől félnek akiknél felmerül. Mert ha a gyerek súlyos vagy középsúlyos auti, hiába a fejlesztés sokat nem tudnak segíteni. Egy enyhét valamennyire fellehet hozni, hogy eltudja látni magát, tudjon valami munkát vállalni majd ha felnő, szakmát tanulni és ha a szülei már nem lesznek akkor is eltud evickélni a világban. De egy súlyos autista sajnos nem ilyen, őket 0-24 gondozni kell és reménykedni, hogyha felnő lesz aki gondoskodik róla.
2022. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!