Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok szülő miért ijed meg az...

Sok szülő miért ijed meg az autizmustól?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 10:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
12%
Mert az ide írók többsége rendkívül ostoba a témához.
2022. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
43%
Szóval az nem megoldás szerinted, hogy megijedünk. Érdekes, szerinted a szülők az ijedtségen kívül nem csinálnak semmi mást? Amúgy nem sok lehetőség van ám ebben az országban. A beteg gyerekek nevelésében magukra vannak hagyva a családok. Kap emelt szintű családi pótlékot, ami plusz 2000 ft, hát ezzel ki vagy ám segítve. Egy fejlesztő óra meg 15.000-20.000 ft/alkalom.
2022. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
42 Az semmire nem az.
2022. máj. 4. 10:49
 44/63 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl senki nem akar fogyatékos gyereket. Ismeretlen, problémás, egy életre szól, nem tudni hogy mennyire lesz önálló vagy végleg a nyakán marad a gyerek stb
2022. máj. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
100%

De azt fogd már fel, hogy egyik szülő sem gondolja azt, hogy az ijedtség MEGOLDÁS lenne, egyszerűen ez egy természetes emberi REAKCIÓ. Te nem szoktál megijedni, ha valami számodra negatív dolog történik? Mert én igen, akkor is, ha az nem végzetes. Aztán az ijedtség után megoldom, ahogy tudom. Csak mondjuk az autizmus pont nem egy olyan dolog, amit meg lehet oldani.

Egy kisgyerekről, ha kiderül, hogy autista, nem lehet mindig biztosan tudni, hogy milyen súlyosan érintett, így teljesen érthető, ha a szülő megijed, mert nagyon nem mindegy, hogy csak kicsit furcsa a gyereked, vagy nagyon furcsa, vagy esetleg teljesen képtelen lesz az önálló életre, és örökre gondoskodásra szorul. Ennek a lehetősége mindenki számára ijesztő.

2022. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
62%
Nem érti. Azt se érti, hogy ha nem eszik, akkor miért éhséggel reagál, az nem oldja meg a problémát 🙄
2022. máj. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:
46 De értem, csak nem értek azzal egyet, hogy valaki szerint az a megoldás, hogy egy nem végzetes fejlődési zavartól ennyire meg kell ijedni
2022. máj. 12. 13:54
 48/63 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem olvasd vissza az itteni válaszokat.

Egyébként meg nem végzetes? A legtöbb képtelen munkát vállalni és családot alapítani. Az ember nem azért vállal gyereket, hogy egész életében eltartsa.

2022. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
85%
Áruld már el, ki szerint MEGOLDÁS? Fogalmi zavarban vagy...
2022. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az. Nem kell örülni annak, hogy az lesz a gyerek, de elszakítani sem kell akarni a családjától emiatt(mondjuk, erről nem volt szó, de valamiért ez jutott eszembe).


Én így gondolkodnék.:


"Hát kiderült, hogy sajnos autista lett a gyerekem. Az elején megijedtem kicsit, de rájöttem, hogy ez nem vezet sehova, úgyhogy utánajárok annak, hogy hogyan kell őket nevelni és hogy mit kell velük csinálni és annak megfelelően kezelem majd én is őt is."

2022. máj. 12. 21:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!