Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan emberekről, akik azért nem vállalnak gyereket, mert nem akarják a kényelmet és a gondtalan életet feladni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 21:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

Felőlem. :)

De egyébként nem is akar, vagy akar, csak fél, hogy akkor elveszíti a gondtalanságát? Mert nem mindegy - mármint neki, nekem igen :)

2022. máj. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
31%

21, igen! Nem mindegy.

Van egy kolléganőm, aki szereti a gyerekeket, jó is volna neki, testvére gyerekeire is imád vigyázni, de mindig azt mondja, hogy neki fontosabb a kényelem meg a nyugalom. Azt szokta mondani magáról, hogy ő “múzeumi nő”. És tenyleg: szereti a rendet, csendet, kissé rugalmatlan, körülményes. De azért állandóan ezen jár az esze, amikor terhes voltam, mindig kivancsiskodott, hogy mi milyne érzés, szülés után is kikérdezett mindent, annak ellenére, hogy neki már életkora miatt biztos nem lesz.

Őt se ítélem el, de ő az, aki valószínűleg az élete vége felé meg fogja bánni.

2022. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Szive joga bárkinek is.Még mindig jobb, mint aki azért válal, mert ez így szokás, mert a családi nyomáas rajt van.
2022. máj. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
36%

22. Igen, nekem is van egy barátnőm :), aki addig halogatta ímmel-ámmal, hogy jó-jó majd, de előbb ezt meg azt akarja még megcsinálni (századik továbbképzés, külföldi szerencs-próbálás, lakásfelújítás... 20 éve hallgatom), és majd egyszer talán, de nem is biztos, hogy neki való, mert ő olyan fáradt és beteg... Most meg 48! évesen 5 éve kuruzslókhoz meg inszeminációkra jár és nagyon selejtesnek hiszi magát, és nyomja az önigazolást, hogy ugye megmondta, hogy nem neki való. A munkahelye, párkapcsolata, minden ekörül forog azóta. Egyébként a párja dettó ugyanez, de ő még lombikot szeretne, de abba azért nem mer a barátnőm belevágni. És akkor most fogadjanak-e örökbe, de babát már nem lehet... Egyszer így gondolják, egyszer meg úgy.

Szóval nekem mindegy, mert mindenkinek mások a szempontjai, csak legyen egyértelműen eldöntve, mert ez a langyos akarom is meg nem is nyavalygás a legrosszabb verzió.

2022. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
80%

Én örülök, hogy azt a világot éljük, amikor ez is egy opció lehet, és nem kötelező jelleggel vállaljuk a gyereket, ahogy az esküvőt is. Ez is egy életforma és semmivel sem rosszabb vagy jobb mint más lehetőség. A lényeg, hogy tud, hogy mit akarsz és annak megfelelően éld az életed.


Az itt trollkodó gyermektelenek margójára, meg annyit tudok, csak firkálni hogy aki elégedett és boldog az életében, az nem kontárkodik olyan helyre, ami "nem érdekli". Nem akartam 30 alatt gyereket, nem is jártam ebbe a csoportba, mert hidegen hagyott. Szóval aki gyermektelen és mégis itt szítja a tűzet, ott valószínűleg van valami főként lelki oka, hogy miért itt tobzodik terápiás jelleggel.

2022. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 babyboom567 ***** válasza:
76%

Nem leszek népszerű a válaszommal, nyugodtan lehet lepontozni.

A föld túlnépesedett,kevés a minőségi termőföld,kevés a víz, és minél több ember él annál nagyobb az ipari termelés(etetnek minek az ipari hulladékkal), és annál nagyobb a légszennyezés, tehát kevés a tiszta levegő.

Nagyon helyes, hogy aki nem akar, az nem csinál gyereket, sőt,nekem az a meglátásom, hogyha a most születőknek is meg akarjuk tartani a bolygót, akkor születésszabályozás kell,globálisan.

Gyerekként, nagyon mélyen érintett Kína egykepolitikája, viszont így felnőttként(1 gyerekem van,és extrém módon aggódom a jövője miatt),szóval az a helyzet, hogy igazuk volt.kb 2milliárd emberrel többen lennénk,és pár éven belül élhetetlen lenne a bolygónk.Nyertek a bolygónak és nekünk a Kínaiak, vagy 30-50 évet.

2022. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
52%

A gyakorin nincs olyan kategória, ami gyerekmentességről szólna, ha nem tűnt volna fel, ezért teszik fel itt az ilyen kérdéseket, a gyerekvállalás, nevelés egyéb részlegében, és láthatóan van erre igény, mert egyre több ilyen kérdés van. A facebook pl szokott feldobni ezekből, és mindenkinek joga van leírni egy egyszerű választ az érdeklődőknek.

Ha nem tetszik, görgess tovább. Nem egy idegen szabja meg, hogy ki milyen kérdésekre válaszolhat. Van akit érdekel a gyerekmentesség kérdésköre, akár annak ellenére is, hogy van gyereke, és vannak olyanok is akik szeretnek ilyen kérdésekre válaszolni, úgy hogy nincs nekik és nem is akarnak gyereket. Közöd? Semmi:)

Most akkor, ha valakit pl gyerekesként érdekel ez a téma, akkor tényleg bele kell magyarázni, hogy biztos szar az élete és valójában nem is akart gyereket/ megbánta? Csak mert fordítva te ugyanezt csinálod. 25. Ez Elég buta hozzáállás. Óvodás dolog emiatt összeesküvés-elméleteket gyártani a másik emberről.

2022. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Magánügy, nem is értem, miért kéne bárkinek magyarázatot adnia, hogy miért nem akar gyereket. Kényelmetlenséget jelent gyereket nevelni? Naná. Akinek ez nem oké, az ne vállaljon, nem kötelező. Én pl kutyát nem vállalok azért, mert nekem Kényelmetlenség lenne munka előtt is, munka után is levinni sétálni, pedig szeretem a kutyákat, volt is kutyám régen, de pont ezek miatt többet nem akarok. Szerencsére az sem kötelező.
2022. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
79%
Van aki szeretne gyereket, mások meg nem, nincs ezzel semmi gond. Magánügy. Egyébként teljes mértékben megértem, én sem akarok gyereket. Ezzel csak azoknak van problémája akik frusztráltak, mert a saját életük egy kalap sz**r, nagyon unatkoznak, azért turkálnak mások méhében, és magánéletében, vagy esetleg komolyabb probléma van a háttérben, pl társadalmi elvárás/ családi nyomàs miatt vállalták, de megbánták a gyerekvállalást, és dögöljön meg a szomszéd tehene is elven működnek. Ezek szokták győzködni a gyereket nem akarót, hogy gyerek az mindenképp kell, meg milyen önző aki nem vállal stb. Jó pár ilyennel találkoztam már.
2022. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga, mellesleg én sem szeretnék gyereket. Lehet "kényelemnek" nevezni, én nem mondanám annak, mert nem kényelmes gyerektelenül sem az életem. Viszont az utóbbi időben beleláttam úgyahogy a kisgyerekesek mindennapjaiba és rájöttem, hogy nekem nem való és nem is vonzó ez. Mint ahogy nem lehet mindenkinek vonzó az orvos lét, a színész lét, a magashegyi hegymászó lét, stb.
2022. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!