Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról az...

Mi a véleményed azokról az emberekről akiknek a szemük elött történik egy súlyos baleset, ők érnek oda elsőnek és meg sem állnak, nem hívnak segítséget? Mit lehetne tenni ellene, hogy ne halljunk, lássunk ilyet lassan már hetente?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Ostobák... Én nem csípem az ilyet
2021. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
Te mikor látsz ilyeneket? Elég sokat vagyok úton, de szinte minden balesetnél, amit láttam, az első 4-5 autóból megállt valaki.
2021. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%

Lássuk csak. Történik előttem egy baleset, megállok, megnézem van e sérült, az egyik autóban meglátok valakit akinek csupa vér a feje, majd elájulok és lehet egyel több mentőt hívni, plusz velem is foglalkozni. Ez aztán a nagy segítség.

Szerintem had döntse el mindenki maga, hogyan tud "segíteni". Én pl azzal, ha ott se vagyok.

2021. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

A balesetet okozó járműnek kötelessége megállni.

Nem úgy, mint itt:

https://www.youtube.com/watch?v=pYmVe7WsxCI


Nem volt rá még példa, hogy egy elájuló szemtanút büntettek volna meg.


Hatékony elsősegélyt úgy sem tudnál nyújtani!

2021. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

3. Ezt börtönnel súlytja a magyar jog, ha megtalálnak.

És nagyon is helyesen teszi.

Nem kell odamenni.

Elwgendő biztonságos helyen megállni, hívni a 122-t, és elmondani hol és mi történt.

Ezzel már teljesítetted a kötelességed.

2021. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%

Régebben megálltam balesetnél megnézni tudok-e segíteni,5-esetből 2-nél majdnem megszurkáltak az autóból kiugráló barna lények, egy alkalommal meg vascsővel jöttek nekem.


Úgyhogy részemről akkor se állok meg többet ha fizetnek, mi van ha cibbányok vannak a balesetes kocsiban...

2021. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Sokszor a baleset okozóját sem zárják le, nemhogy a szemtanút!


"Nem kell odamenni."

Akkor hogyan mondod el a telefonba, hogy milyen sérültek vannak és hányan?!

Mert kérdezni fogják!

2021. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

7.

Igazad van.

Ha azzal hívom fel őket, hogy az M873-as út 45,3km-nél az út mellett, fának csapódva látok egy Bumburi 5-ös autőt. Folyik a benzin, több utast látok benne, aakor nem indítanak oda egy szolgálatot sem.

Belátom a tévedésem.

2021. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
3%
Tényleg nem.
2021. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
4%
Több mint 40 éve vezetek, de még nem történt elöttem baleset, amit eddig láttam, ott mindig már volt valaki, a legtöbbször mentö/rendörség is.
2021. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!