Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek gyereket, ha boldogtalanabbak lesznek tőle, mint korábban voltak?

Figyelt kérdés
A társadalmi nyomás tolja ebbe az irányba a fiatalokat?

2022. máj. 15. 18:49
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
56%
#50: Akkor viszont nem kellene ilyen kijelentéseket tenned
2022. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
51. Jesszus, látom nem megy egy teljesen átlagos szöveg értelmezése sem, szóval hagyjuk...
2022. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
73%
Sosem fogják bevallani, hogy boldogtalanabbak. Én ahogy járok-kelek az utcán, soha, ismétlem, SOHA nem látok olyan anyukákat, szülőket, akikről a boldogság sugározna. Sokkal inkább a türelmetlenség, bosszankodás, végtelen fáradtság. Bocs már, de ne akarják elhitetni velem, hogy boldogok, a boldogság nem ilyen. Én pontosan tudom, hogy a gyerekvállalás számomra szar lenne, úgyhogy nem is akarok gyereket. NEKEM lenne szar, tehát ha csupa boldog és önfeledt szülőt látnék, akkor sem akarnék, mert ami másoknak jó, az nekem nem lenne az. Mivel egy másik személy vagyok, és az ízlések, preferenciák különbözőek.
2022. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó! Ez nem igaz, csak éppen mindenki azt látja amire fókuszál.

Én meg évekig meddő voltam és mást sem láttam, mint boldog, büszke, elégedett, babakocsit tologató meg játszótéren egymással nevetgélő anyukákat. Úgy éreztem magam, mint aki nem kapott jegyet a "klubba".

És amióta van gyerekem, nagyjából be is igazolódott a sejtésem: babával ugyanis könnyebben megy az ismerkedés, barátkozás, sokkal több embert megismertem azóta. Nagyrészük boldognak is látszik.

Persze akad néhány unottan cigizgető anyuka is, de kijelenteni hogy csak boldogtalan anyukák léteznek elég erős túlzás.

2022. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
68%

53.

2 fiam van, szerinted, ha boldogtalan lettem volna az első után, bevállaltam volna a másodikat? Azonkívül, ha késésben voltam, gyerek előtt sem ujjongtam reggelente.😂 Egyáltalán nem vagyok boldogtalan, 30 évesen elkezdtem hiányozni valamit az életemből, a gyerekeim azok, velük lett teljes az életem. Már nem éreztem kielégítőnek az addigi életem, pedig jó munkám volt, utazhatunk, építkeztünk stb., szóval nem volt unalmas. És nem bántam meg, mert azóta is így érzem.

2022. szept. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
75%
Talán boldogtalanok nem lesznek, de hogy nagymértékben megnehezíti az életüket, az biztos. Olyat, aki kifejezetten élvezi, csak egyet ismerek. Neki minden jól alakult. Könnyű terhesség, gyors és könnyű szülés, jó természetű gyerek. Már az első hetekben jött-ment a kicsivel, négyhónapos korában repülőn utazott vele, viszi magával mindenhova. De ő tényleg a kivételek közé tartozik.
2022. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
93%
Már a kérdés hazugság. Nem leszünk, nem lettünk boldogtalanok. :)
2022. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
#52: Jobban, mint az általános bullshitek puffogtattása mint generális igazságok
2022. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem lesz mindenki boldogtalan.


Ha mindenhonnan azt hallod, hogy "igen nehéz, de megéri" és mindenkinek 2-3 gyereke van, ill. mindenre az a válasz h "időlegesen rossz csak, elmúlik és amúgyis iszonyú sok erőt ad a gyerek" akkor azt elhiszed.

"5 órát alszok 3 részletben évek óta, de hozzá lehet szokni"

"mindenhová megyek a gyerekkel" - ja hogy ő alszik rendesen éjszaka, vagy eleve kicsi az alvásigénye és van energiája ilyenekre.

"egyedül vagyok a két gyerekkel, férjem se segít mert nincs itthon, dolgozik estig, de életem boldogságai a gyerekek" - neked viszont van férj, nagymama és akár fizetett segítség is, miért ne menne?


Nem mindenki éli meg rosszul, hogy a korábbi élete kuka.

Én iszonyú nehezen élem meg. Nekem az első 8 hónap maga volt a pokol. Szó szerint a pokol. Emberkínzás.

Nemsokára 9 hónapos a babám és már sokkal könnyebb.

Épp itt fekszem az ágyon, mobilozgatok, amíg ő az igazak álmát alussza a mellkasomon. Ez mondjuk egész kellemes, már már boldogító.

Nem egyszerű és iszonyú sok lemondással jár ha nem könnyű babát kapsz (pl. hajmosás, szőrtelenítés, főzés, sportolás, bármilyen hobbi..) és most még nem mondhatom h megérte elcserélni a régi életem.

2022. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!