Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Ajándék névről?

Mit gondoltok az Ajándék névről?

Figyelt kérdés
Szerepel az MTA női nevek listáján és wikipédián is. Nekem nagyon szokatlan ez a név, ez úgy kitűnt az összes többi szokatlan név közül. Valahogy nem hat névnek. Megértem, hogy a gyermek az egy nagy ajándék meg minden de szerintem ez nem előnyös névnek, főleg mert ha felnő megy állásinterjúkra önéletrajzon nehezen tudnám elképzelni, hogy valakit pl.Nagy Ajándéknak hívnának. Elvileg Az Árpád-korban gyakori név volt. Az 1990-es években szórványosan fordult elő. Hogy találta ki ezt valaki hogy ez lehet keresztnév is? Hajnalka, meg Boglárka még elmennek mert teljesen más kaliberűek de Ajándék mint név? Mi a véleményetek erről a névről? Nem lenézem a nevet csak furának találom és érdekelne ki mit gondol róla :D.

2022. máj. 25. 18:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Volt egy osztálytársam, akinek az Erika mellé adták második névként. Nem így tervezték, de az ikertestvére meghalt a születése után, ezért kapta ő az Ajándék nevet.
2022. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
Ami az összes többi beszélő nevrol: nem tetszik. Gondolj bele, lehet a gyerek egy mini sátánka, a többi gyerek réme, elég röhejes lehet az Ajándék, ne szaggasd ki a Sárika haját mondat.....
2022. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%
2.Vagy lehet sorozat gyilkos lesz vagy hírhedt rabló akit K.Ajándéknak hívnak XD...sose lehet tudni kiből mi lesz és mennyire illik hozzá a név. Hallanád a híradóban hogy K.Ajándéknak ma volt a tárgyalása...
2022. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Van még azért pár ilyen szokatlanabb beszélő név. Pl. Acél, Bojtorján, Bors, Dalia, Hadúr, Hárs, Hős, Karácson, Keresztes, Március, Ormos, Sebes, Sólyom, Üllő, Vérbulcsú, Áfonya, Aloé, Ánizs, Avarka, Babér, Barack, Béke, Bogárka, Borbolya, Cseresznye, Délibáb, Fahéj, Fürtike, Füzér, Galamb, Gerbera, Gerle, Gesztenye, Gyémánt, Gyopárka, Gyömbér, Korall, Málna, Menta, Múzsa, Napsugár, Nimfa, Orgona, Őzike, Pintyőke, Remény, Szellő, Tavasz, Zöldike, Zsálya... és ez nem mind :D
2022. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Ettől sokkal gázabb nevek is vannak. Egyébként nem tetszik az Ajándék...
2022. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
35%

Sebes most komolyan? :O...

gondolom arra gondoltak mint sebes gyors de nekem az jön elő amikor sebes az ember mikor baleset éri...na ezzel tényleg szétszivatják a gyereket..

Meg galamb? embernek olyan nevet adni hogy galamb? Gerle még elmegy de galamb..

2022. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
Kizárólag Karácsonyi családnévhez engedélyezném :D Egyébként nem tetszik ez a név, nem adnám a gyerekemnek.
2022. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Nekem volt egy munkatársam, akinek tényleg Karácsonyi volt a neve és a gyereket Ajándéknak nevezték.

Ne tudd meg, mennyire megkeserítették ezzel a gyerek életét, már óvodában is mindenki csúfolta, az iskolában meg máshol is ugyanúgy.

18 évesen megváltoztatta a nevét, elköltözött a szülöktöl, megszakított velük minden kapcsolatot, azóta sem hallottak róla semmit.

Szóval nem vicces az ilyesmi!

2022. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

Uu szegeny


Amugy sztem is nyomi nev, nem adnám a gyereknek.

2022. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem iszonyúan maníros, cukormázas név. Mindig arra gondolok mikor meghallok egy ilyen jellegű nevet, hogy a szülők a nagy örömükben mennyire el tudják cseszni egy gyerek életét, és még csak nem is rossz szándék vezérli őket.

Szívás lehet egy komoly szerepkörben bemutatkozni, mint Kovács Ajándék, vagy Horváth Őzike.

2022. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!