Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek születése óta tönkrem...

A gyerek születése óta tönkrement a kapcsolatunk? Más is van így?

Figyelt kérdés
7 év után született közös gyerekünk, amit mind ketten akartunk. Terhességem alatt házat vettünk, kocsit cseréltünk stb minden jól alakult. A gyerek azóta 4 éves de úgy érzem a kapcsolatunk vagyis házasságunk romokban. Én 2 éve újra dolgozok, hozom viszem a gyereket oviba, csinálok mindent a háztartásban. Jelenleg jó ideje jobban keresek jóval mint a férjem, pedig ő is nagyon jól keres, szóval ez sem vethet gátat, hogy anyagilag ő a családfenntartó mert nem. Itthon so so megcsinál dolgokat, nem állítom hogy nem, munka után hazajön, ritkán jár haverokkal el meg ilyesmi probléma sincs, a gyereket imádja, szabadideje nagy részét vele tölti, kiviszi a játszótérre, elmegy vele boltba, megfürdeti, altatja, játszik vele, ilyen téren sincs gond. De engem mióta a gyerek megvan semmibe néz, amit én csinálok semmi sem jó, ha a gyerekkel vagyok akkor miért nem főzök inkább, ha főzök miért nem a gyerekkel vagyok, ha takarítok miért nem a gyerekkel vagyok vagy főzök. Ha dolgozok, túlórázok akkor miért nem sietek inkább haza, ha home officeban vagyok a beteg gyerekkel pl de jó nekem, neki bezzeg utazni kell munkába, ő nem tud home officeban lenni. Régen sosem volt ilyen, mióta a gyerek megszületett azóta csinálja ezt, amit én már nem bírok lassan elviselni..néha úgy érzem itt hagyom őket..
2022. jún. 5. 19:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de ezek után kicseréltem volna a kaját mondvan"nesze akkor a tied a szendvics" és ott hagyom. Minek gürcölsz neki? Ha morog mozogjon azt akarja elerni hogy ertéktelennek érezd magad( mert többet keresel és ez b..ssza a csőrét). Válj el,vidd el a gyereket tőle és ha nem válsz el akkor se nyqld ki a fenekét főzz amit szeretnél,élj ahogy szeretnél és érezted vele,hogy igenis elégedett vagy magaddal. Én férjem egyszer próbálta velem éreztetni, hogy jaaj ő csak 6 órát aludt és most mehet dolgozni bezzeg én. Közöltem vele morogva hogy " k..rvara tudlak sajnálni, bezzeg én kemény 2 órát aludtam és csak gyereket neveltem utána egy fogfájóssal ráadásul " egyből visszavett az önsajnálatból😅 néha le kell törni a bika szarvát,ha benyalsz neki azzal csak rosszabbul jársz.
2022. jún. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Nem okolom amúgy a gyereket, szegény nem tehet semmiről, olyan jólelkű, szeret mindkettőnket nagyon, nem ő kérte az életet, csak az elmúlt pár évben lett ez a helyzet. Azért sem szeretnék feltétlenül válni, mert rá gondolok. Mind a kettőnket szeret nagyon, és úgy érzem mind a kettőnkre szüksége van mindig, nem akarom hogy hétvégi szülője legyen valaki. Ez egy nagyon nyomós érv. A másik nyomos érv hogy én erre nem érzem magam késznek, hogy elvált egyedülálló nő legyek, ha rágondolok is szörnyű. Ráadásul akkor valamelyikőnk mehet albérletbe..nekem ezek jelen pillanatban elképzelhetetlenek. De valami most kicsit eltört bennem, és már magam sem tudom mit akarok.
2022. jún. 6. 01:23
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg van valakije a férjednek, ami miatt téged akar beállítási rossznak,hogy az ő lelkiismeretének a hangja kisebb legyen. Ez általános viselkedés a hűtlenségre.

Kicsit nyomozz, ki fog derülni szerintem.

2022. jún. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
77%
Nem, szerintem nincs senkije. A szerető pont, hogy energiát szokott szállítani a kapcsolatba. Igaza van a többségnek szerintem, ez az ember kisebbségi komplexusos és azért aláz, mert dühös és frusztrált, hogy jobb vagy nála. Oké, hogy a gyerek szeret mindkettőtöket, de szerinted az jó neki, hogy a szülei egymást nem szeretik és folyton feszült otthon a légkör? A férjed azért provokál ezzel, hogy menj csak, jobb lesz nekik nélküled, mert ezzel is csak az önbizalmadat akarná rombolni. Nem akar ő teljes gyerekfelügyeletet. Szerintem azt mindenképpen hagyd abba, hogy próbálod kiszolgálni, mert a fenti vacsorás példa is mutatja, hogy nem fogsz tudni neki megfelelni, nem az a baja, hogy nem volt finom a vacsora, neki csak ürügy kell, annak meg bármi jó. Sajnos szerintem is vége van ennek a házasságnak. Az meg, hogy nem akarsz egyedülálló elvalt nő lenni... nos, kérdező, akkor ez azt jelenti, hogy neked még nem elég rossz. Még elvagy ebben a pocsolyában. Ha a megítéléstől tartasz, megnyugtatlak, hogy manapság már senki nem ítéli el az elváltakat, plusz egyetlen életed van, tényleg egy olyan emberrel akarsz boldogtalan házasságban ragadni, aki beléd rúg, amikor csak tud? Erre pazarolni az életedet?Ennél szerintem sokkal, de sokkal jobb egyedülállónak lenni.
2022. jún. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Olyan példákat hozol, amiket egyenként sem hiszem, hogy én pl elviselnék... vezetői munkád van az istenért, állj ki otthon is magadért!

Nem erőszakkal, higgadtan közöld, hogy sajnos nem tudod mi a baja, de szeretnéd, ha megoldanátok. Én egy párterápiát dobnék már be ezen a szinten, már csak azért is, mert a leírtak alapján kettesben nem tudtok megbeszélni semmit csak veszekedni. Ha pedig nem hajlandó rá, akkor sajnos marad az, hogy elmész a gyerekkel. Ez talán helyrerázza kicsit, és talán már a gyerek várható hiánya is hatással lesz a józan eszére. De egyetértek amúgy az előttem szólókkal, vagy brutál féltékeny a pénzedre, vagy van valakije... esetleg mindkettő.

2022. jún. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
89%

Egyedülálló anyának ezerszer jobb lenni, mint amiben most vagy. Pláne ha jól is keresel és csak egy gyerek van. Ma már nem muszáj hétvégi szülőnek sem lenni. Mi akadályozza meg bármelyikőtöket, hogy egy héten többször együtt legyen a gyerekkel.

Én is elváltam, két picivel vagyok egyedül. Saját lakásom van, úgyhogy anyagilag is megvagyunk. Nálunk fele ilyen szar nem volt a helyzet, mikor váltunk. Mi elmentünk egymás mellett, már nem voltak azonosak a célok, és későn vettük észre. Az nagyon jó, hogy a gyerek érdekét tartod szem előtt. De arra is gondolj, hogyha válásra kerül a sor, azt addig kéne megejteni, amíg még van olyan kapcsolat köztetek, hogy a gyerek érdekében együtt tudtok működni. Mert ha túl sokáig vársz, ezt bizony felülírhatja a gyűlölet. Millió ilyen van. És pici még a gyerek, ha nem kéthetente hétvége a láthatasra a terv, akkor bizony majdnem napi szintű kapcsolattartásra lesz szükség kettőtök között. Ezt tapasztalatból mondom. Nekünk egy héten három hétköznap vannak apánál munka után, és az egész szombatot együtt töltik.

Ha jól keresel, a helyedben már ott sem lennék.

2022. jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
83%
Huu kérdező,keress fel egy szakembert!
2022. jún. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
84%

Ti most otthon egy idétlen játszmát toltok, csak mondom. A játszma lényege, hogy a belső frusztrációtokat látszólag értelmetlen viták mögé rejtitek, és ahelyett, hogy a másik rákérdezne a vélt sérelem valódi okára, még bele is mentek ebbe a bugyuta játékba.

Felnőtt emberek között ez annyi lenne, hogy amikor közli, hogy neki nem finom a paprikáskrumpli és a kva anyád, akkor higgadtan megkérdezed, hogy Sanyi mi a gond, mert az biztos, hogy nem a paprikáskrumpli. Ha erre nem felel, csak azt, hogy bezzeg a húgod jól főz, akkor még mindig higgadtan közölheted, hogy sajnos nem tudsz segíteni, ha nem válaszol a kérdésre, és ott hagyod. Tapasztalataim szerint felnőtt embereknél előbb vagy utóbb működni szokott, ha nem mész le a gyerekes dac szintig ordítani, mert ott elvész a józan ész és a racionalitás. Ha pedig heteken át csak idétlenkedik a paprikáskrumpli szintű baromságok fölött, ahelyett, hogy kinyögné, hogy életközepi válságában fáj neki, hogy csak ennyit ért el az életben, és kevesli meg, már a farka sem úgy áll, ahogy ő akarja, akkor tényleg lehet váláson gondolkozni, de szerintem egy 7+ éves kapcsolat azért megér még egy próbát.

2022. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
#23 Már nyomoztam, de nem találom nyomát egyáltalán. Munka után hazajár, hétvégén ritkán jár el itthonról, néha haverokkal vagy horgászni,de olyankor azért beszélünk,küld képet, szóval tényleg ott van. Néha nézegettem, nézegetem, sms,messengerét is, ott se láttam semmit soha. Úgyhogy ezt a teóriát elvetettem, de már jelenleg bármit el tudok hinni annyira ki vagyok készülve.
2022. jún. 6. 09:29
 30/42 A kérdező kommentje:
#27 mire gondolsz?
2022. jún. 6. 09:30
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!