Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek születése óta tönkrem...

A gyerek születése óta tönkrement a kapcsolatunk? Más is van így?

Figyelt kérdés
7 év után született közös gyerekünk, amit mind ketten akartunk. Terhességem alatt házat vettünk, kocsit cseréltünk stb minden jól alakult. A gyerek azóta 4 éves de úgy érzem a kapcsolatunk vagyis házasságunk romokban. Én 2 éve újra dolgozok, hozom viszem a gyereket oviba, csinálok mindent a háztartásban. Jelenleg jó ideje jobban keresek jóval mint a férjem, pedig ő is nagyon jól keres, szóval ez sem vethet gátat, hogy anyagilag ő a családfenntartó mert nem. Itthon so so megcsinál dolgokat, nem állítom hogy nem, munka után hazajön, ritkán jár haverokkal el meg ilyesmi probléma sincs, a gyereket imádja, szabadideje nagy részét vele tölti, kiviszi a játszótérre, elmegy vele boltba, megfürdeti, altatja, játszik vele, ilyen téren sincs gond. De engem mióta a gyerek megvan semmibe néz, amit én csinálok semmi sem jó, ha a gyerekkel vagyok akkor miért nem főzök inkább, ha főzök miért nem a gyerekkel vagyok, ha takarítok miért nem a gyerekkel vagyok vagy főzök. Ha dolgozok, túlórázok akkor miért nem sietek inkább haza, ha home officeban vagyok a beteg gyerekkel pl de jó nekem, neki bezzeg utazni kell munkába, ő nem tud home officeban lenni. Régen sosem volt ilyen, mióta a gyerek megszületett azóta csinálja ezt, amit én már nem bírok lassan elviselni..néha úgy érzem itt hagyom őket..
2022. jún. 5. 19:57
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
No de már leültél vele, mondjuk amikor alszik a gyerek, hogy "Bélám, miért kritizálsz folyton, mi bajod van velem, talán már nem szeretsz?"
2022. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Igen, már első kommentek közt írtam. Le. Semmi, nincs baja, csak az maximum amilyen vagyok, legyek normális, akkor nem lesz ilyen bla bla...
2022. jún. 6. 09:48
 33/42 A kérdező kommentje:
Főzzek többet, foglakozzak többet a gyerekkel, legyek kedvesebb stb
2022. jún. 6. 09:49
 34/42 A kérdező kommentje:
Fogyjak le- néha ez is
2022. jún. 6. 09:51
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Nézd jól keresel,nem egy másfél szobás lakásban kell tengődnöd. Most nem vagy boldog. Tudom mivel férjed tönkretett hihetetlen számodra hogy egyedül boldogabb légy, de hidd el ennél a válás csak jobb lehet. Hisz egyedül leszel,ha főzöl senki nem fog kritizálni,ha csinálsz valamit nem azon fogsz kattogni hogy vajon most mit fogok rosszul csinálni. Munka után ledőlhetsz és élhetsz a hobbidnak és közben senki nem fog ezért leszólni és ki tudja talán megtalalod végre az igazit aki a tenyerén fog hordozni.

Anyukám is el volt nyomva ,de ő tényleg nem tudott anyagilag sem szabadulni. Most elvalt és halálosan boldog,hogy végre szabad. Nem érti miért nem vált el hamarabb utólag már látja hogy igenis tud apám nélkül élni,elintezni dolgokat és hogy önállóbb mint amit apám hitt róla.


Nem.vagy boldog akkor.minek maradni,hidd el ennél bármi jobb és a gyerekre.sincs jó hatással ha ezt látja. 7 éves koromig imádtam apámat aztán egyre inkább észrevettem mit csinál anyámmal és már én könyörögtem sírva hogy váljanak el. Egy gyereknek az nem jó ha latja hogy az anyját elnyomjak vagy fájni fog neki a látvány,vagy át veszi ezt a mintát az apjától.

2022. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Átveszi a mintát, én azt látom. Néha velem is elutasító már, megy az apja után,csak apa...persze ez lehet életkori sajátosság is, kislányok apásak, főleg ha sokat foglalkozik vele az apa. De sokszor rosszul esik. Az is baj hogy nem lépek hogy csomó mindenben benne vagyunk.

3 hét múlva mennénk 2 hetre nyaralni Törökországba, azt se akarom keresztül húzni, jelenleg megrendelt felújításban vagyunk, azt se akarom leállítani. Lehet kifogásokat keresek, nem tudom..illetve sokszor én még érzek valamit iránta,mikor ránézek és rájövök mennyire jó pasi, még mindig hatással van rám,én ezt nem tudom elengedni.

Csak lehetséges hogy magammal tolok ki, hogy 28 évesen így élek.


Most tegnap este óta hozzá sem szólok, most pedálozik, de egyelőre beszélgetni sincs kedvem vele.

2022. jún. 6. 12:07
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Látod le se tojod most bezzeg pedalozik. Nem kell megfelelned neki mert akkor csak az arca nagy. Vedd át az irányító szerepet. És persze kozold vele,hogy vagy változtat a stílusan vagy főzhet ő,moshat ő,gyerekezhet ő munka mellett ahogy eddig te is tetted.
2022. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne add fel, szörnyű egyedülálló anyának lenni, főleg ahogy írod hogy sokat foglakozik a gyerekkel. Próbáljátok ki a párterápiát. Próbáljatok a nyaraláson újra közel kerülni egymáshoz, távol a házimunkától. Mikor pedálozik akkor próbálj vele higgadtan beszélni. Esetleg gondolkodj el rajta, neked kell e valamiben változni, ne csak őt erőltesd. Én kívánom, hogy meg tudjátok oldani.
2022. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
86%
Egyedülálló anyának lenni egyáltalán nem szörnyű. Max annak, aki képtelen elengedni a volt férjét, meg egy agyonidealizált képet a tökéletes családról. Én csak olyan nőt ismerek, aki úgy érzi, hogy jobban járt a válással, mert azóta nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, és az önbizalma is több.
2022. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi a franc ez a kattanása a pasidnak a főzéssel?!
2022. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!