Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt ilyet? A...

Más is tapasztalt ilyet? A semmire gyereket vállalni, aztán ingyen kérni ezt-azt?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiam kinőtte az első 4 méretet, és a komplett ruha csomagot felajánlottam ingyen egy helyi Facebook csoportban.

Kb öt perc alatt jelentkeztek legalább tízen, nem túlzok.

Kivétel nélkül mindenhol a többedik baba volt úton. Sok már azonnal kért pelenkát is, használt felnőtt ruhát, ezt azt, ami van. Volt, aki megkérdezte, hogy munkalehetőség a férjének nem-e lenne esetleg….

Tudom, hogy szegénység van az országban, de ez akkor is döbbenetes. Ahol ilyen nélkülözès van, oda minek kell a harmadik-negyedik gyerek?

Ráadásul az írásuk, képeik alapján nem is az a nagyon legalsó, legszegényebb réteg volt, akiről azt bírnám elképzelni, hogy nem tudja mi az a fogamzásgátlás.

Átlagos fiatal nők, és kuncsorognak az ingyen mindenért.

Közben pedig a szívem megszakad, hogy ide kell az ártatlan kisgyereknek megszületni.



2022. jún. 8. 14:10
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
19%
Nemhiszem, hogy a te dolgod. Elutasítod, és kész :) Más problémája miatt feleslegesen aggódsz. Lépj ki a Facebook csoportból, gond letudva.
2022. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
86%

Egyre nagyobb divat sajnos, az ilyen. Az én környezetemben is vannak. És az a baj, hogy a sok adománnyal még adják is alájuk a lovat, kb sorozatban szülik a gyerekeket felelőtlenül, mert majd lesz valahogy....és tényleg mindig kapnak ezt azt szánalomból. Erről nagyon le kéne szokni, akkor talán jobban átgondolnák a gyerekvállalás terheit az ilyen másokon élősködők.

Szégyen! Számomra nagyon furcsa, hogy nem sül le a bőr az arcukról, úgy vállalni gyereket, hogy kvázi kb majd mások eltartják.🤮

2022. jún. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!